Отговори
# 2 235
  • Мнения: X
Реотаните така тръгват от края, но са по цялото стъкло. Мой приятел има Форд с подгряване на предното стъкло и не ги вижда, обаче аз съм късоглед с половин диоптър и ги ловя. А това ме изморява за има няма 60 км. Но си е страхотна екстра.
Така виждам и микро дупките по моето стъкло, но не изморяват толкова.

# 2 236
  • Мнения: 29 321
Веднъж се возих в такава кола - с реотани на предното стъкло. Ами, аз си ги виждам като мрежа. Доста ми е дразнещо. Може би се свиква....

# 2 237
  • София
  • Мнения: 1 580
Знаете ли за спрейовете против замръзване? Мен ме спасяват. Пръскам стъклата примерно сега вечер преди да паднат температурите и на другия ден не са замръзнали. Или ако ги забравя и са замръзнали, пръскам ги и леда се стопява.

# 2 238
  • София
  • Мнения: 22 728
Имам такъв спрей. Купих го от Кауфланд. Сутринта не го ползвах, защото е в багажника, не успях да го отворя.

# 2 239
  • Мнения: 4 498
Имам подгряване на предното стъкло и слава богу не виждам реотаните, вероятно щяха да ме дразнят. Обаче вчера паля колата първо и тогава ще разчиствам сняг и лед. Ама паля на отворена врата, без да се замислям че датчика за дъжд е включен. Всичкият сняг от предното стъкло влезе в колата, зарина ми копчетата на вратата. Абе отворих си допълнително работа от необмисляне Joy

# 2 240
  • София
  • Мнения: 4 548
Вчера я чистих на тръгване за работа и на връщане - беше натрупало. Днес, обаче, беше почти чиста. Даже слънцето беше поразтопило остатъците и ги "издухах" набързо с четката. Мисля да взема някаква по-дълга, да става по-бързо чистенето. Кажете къде има не много скъпи. Иска ми се да е дълга самата четка. Дръжката може и да не е. Ръцете ми са дълги Simple Smile

# 2 241
  • София
  • Мнения: 22 728
От Кауфланд купих дълга четка с телескопична дръжка за  13 - 14лв. В Практикер са по- скъпи.

# 2 242
  • Мнения: 2 545
И аз си купих такава от Кауфланд. Надявам се да върши хубава работа. В Пловдив още чакаме снега. Засега ми се е случвало да разразявам само задно и странични стъкла. Задното е с подгряване, а предното го покривам вечер с със специално покривало. Сутринта само го отвивам, а отдолу го намирам сухо и чисто. Откакто го взех се родих. Преди само чистех и миех предно стъкло, май на два дни по веднъж. Вече я забравих тази дейност. Само с перото обирам сутрин влагата от задното и страничните.

# 2 243
  • Мнения: 1 427
Здравейте.

Едно може би тъпо въпросче ако може. Преди два дни си взех едно рено клио, 1.4, 98 кс, бензин с газов инжекцион, първата ми кола. Днес забелязах, че обортомера при 90-100 км/ час е около 3000 оборота. Нормално ли е? При 80км е около и малко под 2.5 к оборота. Може би аз правя грешка при шофирането, тъй като като включа 5-та тогава ускорявам ( незнам дали е правилно?).

Благодаря предварително.

# 2 244
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 745
Как успяваш да включиш пета без да се засилиш тогава? Както си на 4та натискаш газта и ускоряваш, като мине 2000 оборота включваш пета( може и когато усетиш, че е набрала).

# 2 245
  • Мнения: 1 427
Ами примерно излизам от населено място, ускорявам до 60км /час на 4-та, включвам 5- тата и тогава започвам да ускорявам до 90, ама е минала 2000 оборота де. Същото и на магистралата, включвам се в нея бавно, засилвам малко, включвам 5-та и тогава ускорявам до 100. Така ли е правилно?

# 2 246
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Никога не гледам скорост и обороти като превключвам. Слушам и усещам колата. Ще се научиш.

# 2 247
  • София
  • Мнения: 4 548
Не пречи да включваш на пета при 60-70 км/ч, стига колата да не се мъчи. На пета, обаче, по-трудно ускорява. Ако не изпреварваш, това не е проблем. Мойто Рено е също 98 к.с. и за да изпреварвам бързо, често свалям от пета на четвърта. Така ускорява по-бързо по време на самото изпреварване. Ако нямам зор да е бързо - примерно на магитрала и никой не ми припира отзад, може и на пета да изпреваря.

# 2 248
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
ускорявам до 60км /час на 4-та, включвам 5- тата и тогава започвам да ускорявам до 90
Така ли е правилно?
Да, някъде към 70км/ч е нормално да включиш 5-та.

само че не пускам духалката веднага. Че на студен двигател знам, че не е ок.
Винаги пускам веднага на макс, към 30С е, и ММ прави същото, не сме имали проблем, с различни коли и все така правим.

# 2 249
  • Мнения: 3 732
Днес сутринта не успях да си отворя вратата. Сипах газ за 10 лв и надух парното. След паркирането видях струйка вода на предното стъкло отвътре. Как, по дяволите, и защо? Кое пак е прецакано и колко пари да си приготвя? Оф ...

Общи условия

Активация на акаунт