Хайде на театър - 8

  • 83 981
  • 942
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 929
Науру подходящо ли е за 13годишни?

# 121
  • София
  • Мнения: 22 923
Аз мнения не съм докладвала, но моля ви нека в темата да не се коментира личния живот на актьорите, смятам, че това няма нищо общо с играта им и представленията, в които участват.

# 122
  • Мнения: 282
Аз съм от хората, на които им е трудно да разграничават изкуството от артиста. Склонна съм на компромиси (да речем уважавам правото на саморазрушение, но не и на вреда върху другите, макар че често двете са оплетени), но има граница, след която просто не желая да подкрепям. Окей съм хората да държат тези две неща в отделни чекмеджета, щом могат.

За да не съм съвсем извън темата, два неочаквани (за мен) отзива:
 - не харесах "Завръщане у дома" в МГТ, въобще;
 - харесах "Любовни писма" в Сити Марк Арт Център, доста;
Не че имат нещо общо двете, просто са последните, които гледах. Обикновено харесвам много мрачни неща и очаквах обратен резултат.

В първия случай усещам, че проблемът ми идва от Харолд Пинтър, не от Явор Гърдев и не от актьорите. Може и да греша. Евентуално ще дам шанс на още някоя негова пиеса, но не съм обнадеждена. Една думичка не можах да си открадна от цялото нещо, да не говорим, че се наложи да чета, за да разбера какво съм гледала, щото нещо ми убягна внушението. Предимно ми беше неприятно и непонятно.

В "Любовни писма" имаше купчина хубави думички и игри с тях. Въпреки, че няма да ми промени живота, си взех разни неща оттам. А и минах през разни емоции. Хубаво беше.

# 123
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
"науру" е подходящ за деца, няма цинизми, няма неподходящо поведение.
не знам доколко ще разберат чувствата на емигранта, но другото не им е чуждо и непознато.
за всеки случай преди представлението разказах за възхода и падението на остров Науру.

зигзаги,  съвсем умишлено се загледах, имаше си подплънки навсякъде.

заСлон, как участваше Иво? при нас имаше проблем с връзката.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 14:45 от st. Dobri

# 124
# 125
  • София
  • Мнения: 9 557
Вчера гледах Лабиринт в Театър Възраждане. Истинска, проницателна и емоционална история за сблъсъка на един умствено изостанал човек с бурята от емоции и знание, с които се сблъсква след като е “излекуван” и започва да вижда и възприема света с различни очи.
Много ми хареса, а Свежен Младенов отново беше на висота. Постановката е подходяща и за тийнове.

# 126
  • София
  • Мнения: 5 184
Добри,  голямо улеснение за мен беше да проверя изброените от теб спектакли и концерти! Стискам палци на екипа, довечера е премиерата на "История на войника"
Ще чакам отзивите  ти! Копирам от афиша, защото много силно ме заинтригува:
"Това е концерт спектакъл за един войник и присъствието на нечестивия в съдбата му. Той дебне в неговия живот и го изкушава, както изкушава всички нас. Заслепен от бедността, в която живее, войникът проявява алчност и прави грешка, която му струва всичко, дори и душата. Смелостта, решителността и самоувереността са качества, които натежават на другата страна на везните. Благодарение на тях войникът успява да поправи грешката си и да опознае светлата страна на съдбата си предписана от орисниците.
Спектакълът представя историята със средствата на музикалния концерт и театъра ....
Спектакълът е предвиден за публика над 9г. възраст."

Имам въпрос - имаше ли спектакъл, напомнящ продължение на "Любовни писма". Обаче сега не откривам такъв. Това беше във времето преди да "открия" Свежен Младенов и тогава се дразнех, че цели два спектакъла с тези писма и с него Simple Smile)))

# 127
  • Мнения: 5 846
Цитат
Имам въпрос - имаше ли спектакъл, напомнящ продължение на "Любовни писма". Обаче сега не откривам такъв. Това беше във времето преди да "открия" Свежен Младенов и тогава се дразнех, че цели два спектакъла с тези писма и с него Simple Smile)))
Съвсем скоро го открих. Каква ирония 😝

Не знам дали "Любовни писма" има продължение.
Толкова съм благодарна на съдбата, че първото име, за което се е сетила Яна Маринова, когато Георги Михалков я е попитал кого иска за партньор, е било това на Свежен Младенов 😎 Сега виждам, че режисьор отново е бил Георги Михалков, а женската роля се изпълнява от Виолета Донева, която също е и преводачка на пиесата на Албърт Гърни.

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 10:51 от HumbleDrumble

# 128
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
Скрит текст:
Добри,  голямо улеснение за мен беше да проверя изброените от теб спектакли и концерти! Стискам палци на екипа, довечера е премиерата на "История на войника"
Ще чакам отзивите  ти! Копирам от афиша, защото много силно ме заинтригува:
"Това е концерт спектакъл за един войник и присъствието на нечестивия в съдбата му. Той дебне в неговия живот и го изкушава, както изкушава всички нас. Заслепен от бедността, в която живее, войникът проявява алчност и прави грешка, която му струва всичко, дори и душата. Смелостта, решителността и самоувереността са качества, които натежават на другата страна на везните. Благодарение на тях войникът успява да поправи грешката си и да опознае светлата страна на съдбата си предписана от орисниците.
Спектакълът представя историята със средствата на музикалния концерт и театъра ....
Спектакълът е предвиден за публика над 9г. възраст."

Скрит текст:
Имам въпрос - имаше ли спектакъл, напомнящ продължение на "Любовни писма". Обаче сега не откривам такъв. Това беше във времето преди да "открия" Свежен Младенов и тогава се дразнех, че цели два спектакъла с тези писма и с него Simple Smile)))


за подчертаното. и аз имах известни съмнения - куклен театър... над 9 години...
но ме изкуши мисълта за Стравински от сцена, а не от плочите у дома. Simple Smile
на детски спектакъл във филхармонията сме били и повече такова нещо не си причинихме. Sad
то и Горинич порасна и вече ходим на представления за големи.

ще пиша пак, но всеки път като пиша сякаш вървя по тънък лед.
не мога да кажа какво ми е харесало и какво не, какво и как съм почувствала аз и как го е разбрало и почувствало детето, защото не искам да проваля удоволствието на тези след мен.
въздържам се и защото се боя, че някой ще се се поувства подведен да гледа нещо, което не е неговото...
такива едни нещица. Simple Smile

# 129
  • Мнения: 75
Здравейте, предлагам 2 билета за представлението "Една седмица, не повече..." в Пловдив, на 09.03.2021 г. от 19 ч. Поради възникнал ангажимент няма да можем да ги използваме.

# 130
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
струва ми се, че има грешка в брошурата и са написали "над 9 години", а е трябвало да е "до 9 години".

не се оплаквам, Горинич го хареса. забелязал е неща, които са ми убегнали - цигуларката е повторила една нота, за да даде възможност на "войника" да изпълни своята част.
битката между доброто и злото също му хареса - нарече го "музикален дуел". Simple Smile
но наистина си мисля, че е за по-малки деца - и като постановка, и като времетраене и като всичко.
Не виждам какво налага ограничението по възраст.

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 10:37 от st. Dobri

# 131
  • Мнения: 515
Бихте ли дали мнения за "Една седмица, не повече"? И дали е подходяща за тийн?

Много яка комедия! Една от любимите ми! Екстра е и за тийн Simple Smile

# 132
  • Мнения: 79
Някой ходил ли е на "Сватба със закъснител" ?

# 133
  • Мнения: 743
Има ли вече отзиви за Двубой в Народен театър? Взех билети за 28.03.

# 134
  • Мнения: 10 568
Днес гледах "Късметът на кукувицата". Харесах Яна Огнянова в "Жената е странно животно", а от днес съм й истински фен. Здрава Каменова също е невероятен талант!
Постановката е от любимите ми - забавна и смешна на повърхността, а всъщност многопластова и оставяща те с много въпроси, за които мислиш дълго.

Общи условия

Активация на акаунт