Пандемия и самота

  • 7 027
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 749
Наистина ли сравнявате куче с бебе? Flushed
Явно нямате деца..

Нека не започваме и тук тази тема. Имам по 2 и от двете.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 791
Доста първосигнална реакция. Очаквах някой да скочи.
Имам бебе на 4 месеца и да - разбира се, че мога да ги сравнявам.
Вие явно нямате куче Simple Smile

Ще послушам Olia Nik и няма да кажа нито дума повече по темата с кучетата и бебета тук каквото и да се изпише.

Авторке - успех!

# 32
  • Мнения: 880
Сега нямам куче, но съм имала. И сравнението между куче и бебе е доста глупаво. И двете са доста важни същества, но бебето е най-важно от всичко, дори от мен!

# 33
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Котки се гледат по-лесно от кучета, но са голяма досада.

Има много безплатни книги в интернет, мен ме спасяват от скуката.

# 34
  • София
  • Мнения: 38 476
Имам и деца, и куче и какво от това?
Много ми е тъпо с тази ситуация. Работя онлайн, излизам до магазина или сама на разходка. Общо взето, общуването ми с възрасни е супер ограничено.
Мъжът ми работи в чужбина и се чуваме за 10 минути на ден.
И книгите ми писнаха.

# 35
  • Мнения: 46 508
А защо не общувате с възрастни? Излизането навън не е забранено. Дори нямаме вечер час като в други страни. Всеки ден след работа и през почивните дни можете да си чуквате среща с приятелка, да си направите една разходка, да си поприказвате. Без да се прегръщате и целувате, разбира се.

# 36
  • Мнения: 650
А защо не общувате с възрастни? Излизането навън не е забранено. Дори нямаме вечер час като в други страни. Всеки ден след работа и през почивните дни можете да си чуквате среща с приятелка, да си направите една разходка, да си поприказвате. Без да се прегръщате и целувате, разбира се.
Ето причината при мен - в офиса сме малко хора, а сега сме и на смени заради т.нар. пандемия. Някои от приятелите са притеснени от вируса и избягват срещи. Други - живеят в други градове и няма как просто да отскоча на 200 - 300 км за по кафенце... В същото време дори и някой да иска да се видим - не можем да отидем на центъра да пием по бира (кафе), понеже е затворено. Има и такива, които по една или друга причина са потънали в ангажиментите си, съответно дори да ги поканя на разходка, пак не става....

# 37
  • Мнения: 46 508
Ами тези, които могат, с тях на по биричка на някоя пейка Simple Smile
При нас с възрастта хората станаха все по-ангажирани и тези разминавания ги имаме отдавна, явно затова сега не го усещам толкова осезаемо.

# 38
  • Мнения: 650
Да, само че е доста различно отколкото когато си на 20 (живее ти се, приятелите ти са необвързани и без ангажименти и чакат само да им свирнеш), после когато си семеен (и вече направо нямаш време, понеже трябва се съобразяваш и с партньора, пък и той ти е достатъчен в повечето случаи) и когато си на 30 +, разведен, с дете...

# 39
  • Мнения: 8 948
Е, то до онзи ден беше студ и лед. Каква биричка на пейка?!?!

Ох, на всички вече им е в известна степен депресирано...
Много тягостни бяха зимните месеци. Да се надяваме сега с настъпването на пролетта, с по-приветливото време и по-дългия ден, настроението да се подобри!

# 40
  • София
  • Мнения: 38 476
Животът на всеки е различен, затова го усеща различно. Аз бях свикнала, особено есен-зима да работя с хора и да общувам на живо. Сега това го няма.
Да, каква биричка в този студ?
Да се надяваме да се задържи топло, ще излизам в квартала.

# 41
  • Мнения: 18 497
В парка и градинките е пълно с двойки, компании и т.н. - с кафета, с бири.
Човечето е права - мерак за общуване да има, място и повод се намират.

# 42
  • Мнения: 1 495
Живеем близо до ловния парк и се разхождам с други хора с кучета и ми е много приятно. Това ме спасява - буквално.
И ние живеем близо до Ловния парк. Нямам куче, имам три деца и по принцип не скучая. Но зимата много ми се отрази и на мен. Работим вкъщи цяла година, пет човека се препъваме в три стаи. Вечер пак вкъщи.
Много ми помага карането на колело и/или разходки до центъра. Тренирам рано сутрин вкъщи.
Имам желание да започна да свиря на китара.

Общи условия

Активация на акаунт