Бихте ли купили на своето дете книжката "Мравин и планетата Гора"?

  • 3 715
  • 46
  •   1
Отговори
# 1
  • Варна
  • Мнения: 711
Моите деца вече имат деца, но ще отговоря, защото основно аз купувам книжките за внука. Не, няма да му купя тази детска книга, няма да му купя и подобните на нея.

# 2
  • Мнения: 4 007
Бих купила. От детски книжки гейове не се става, ако от това ги е страх останалите майки и баби. Книжка като книжка, и картинките изглеждат хубави. Не съм станала пират като съм чела приключенска литература, нито измъчвам животните като съм гледала том и джери.

# 3
  • Мнения: X
Бих, ако отговаря на други условия - да няма правописни грешки и илюстрациите да са естетични. Не ме притеснява темата за еднополовите семейства, вече има доста такива и въобще животът си върви напред.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 555
Синът ми е малко голям за такива истории с животни, но ако беше по-малък и ако книгата е написана грамотно, бих я купила. Грамотното писане е задължително условие, обаче.

# 5
  • Мнения: 7 261
Не, не бих. Нито тази, нито подобни книжки.

# 6
  • Мнения: 5 563
Бих се замислила. За мен е важно илюстрациите да са красиви, текстът да е грамотно написан и да има смисъл като цяло. Обаче темата ме притеснява малко, за момента е малък (2г.) и няма да разбере идеята за еднополови семейства. Струва ми се, че му е рано и ще го обърка в един момент. За това не, не бих. Нито тази, нито подобни.
Когато дойде време да обясняваме тези неща, може би, но за сега не.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Мисля, че начинът на представяне на книжката е сбъркан. Ако не беше промотирана като книжка за "различните", на никого нямаше да му пука, че живяла бръмбърката с пеперудата.Дразни ме провокацията към родителите с цел продажба, а не толкова самото съдържание (не съм я чела).
Като цяло съм "За" възпитаване на толерантност у децата, защото понякога могат да бъдат наистина жестоки. Не визирам хомосексуалността, защото книжката е предназначена за съвсем млада аудитория.
Иначе и аз съм на мнение, че от четене на книжки за пирати и индианци, нито пират съм станала, нито индианец.

# 8
  • Мнения: 1 577
Книгата започва така: "Денят, в който един забързан човек стъпка мравуняка, в който Марвин живееше, беше най-щастливият за него, защото намери дом, в който да живее". Сами виждате, че три пъти се повтаря "в който" в рамките на едно изречение, което говори за беден речник, неумение за изразяване и пълно бездарие. Натам има и още грешки - неправилно съгласуване например.
Книгата трябва да учи на красноречие, да обогатява и да бъде интересна, особено когато това е книга за деца.
Затова книга, написана от невежа, не бих взела и безплатно, независимо от темата, която засяга.
Да ме прощава авторката, но гръмкото име Великан Василева, което си е избрала, не съответства на нищожните й литературни умения.

# 9
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Да, бих купила. Само преди това бих прочела как е поднесена информацията. Искам детето да е наясно, че всички сме хора и да не ги съди по цвят, социален статус, физически или психически проблеми или сексуалност.
Подобна книга няма да го направи "извратен". Просто ще израсне като нетесногръд човек.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 555
Книгата започва така: "Денят, в който един забързан човек стъпка мравуняка, в който Марвин живееше, беше най-щастливият за него, защото намери дом, в който да живее". Сами виждате, че три пъти се повтаря "в който" в рамките на едно изречение, което говори за беден речник, неумение за изразяване и пълно бездарие. Натам има и още грешки - неправилно съгласуване например.
Книгата трябва да учи на красноречие, да обогатява и да бъде интересна, особено когато това е книга за деца.
Затова книга, написана от невежа, не бих взела и безплатно, независимо от темата, която засяга.
Да ме прощава авторката, но гръмкото име Великан Василева, което си е избрала, не съответства на нищожните й литературни умения.
Такова нещо би ме отказало да купя всяка книга, независимо за кого е предназначена. Редактор и коректор няма ли?

# 11
  • Мнения: 1 073
Бих купила книжка на такава тематика толкова, колкото и бих купила книжка за "мама и татко" тип семейство. Не виждам нищо странно, неестествено и тн. Децата трябва да разберат, че "различните" не са никак различни. Черни, бели, стрейт или не, с крак и без... еднакви сме  Simple Smile. Нооо това, което каза Райна ме отблъсква от точно тази книжка Simple Smile

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Не ,не бих я купила.
Много внимателно подбирам книгите ,които купувам на детето.
Подобна книга няма място в нашата библиотека.

# 13
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
От една книжка детето няюа да стане хомосексуално, ако това притвснява някой родител. Дали ще е или няма да е, е заложено много преди това и нито комшията гей, нито книжка ще променят това.
А дали ще купя аз книжката мога да кажа като я видя наживо, разгледам, видя картинките, текста как е написан.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, ако е грамотно написана и интересна. По принцип децата ми са запознати с всички вариации на семейства и сексуалности и са доста отворени и приемащи. Ако им я взема няма да е, за да ги запознавам тепърва с нещо, което те познават и са виждали не един или два пъти навсякъде и в интернет и в училище.

То почти всички български деца по комунизма са отгледани в еднополови семейства в конфигурацията от майка и баба, та не би трябвало да се стресират от това днес. Това май беше шега на Любен Дилов, която обаче е абсолютна истина

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 17:37 от Роузи

Общи условия

Активация на акаунт