Бихте ли купили на своето дете книжката "Мравин и планетата Гора"?

  • 3 712
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 708
Не зная дали забелязахте, но книгата е предназначена за деца 3-6 години. Дали 3 годишното дете осъзнава какво означава да си сексуално "различен", със сигурност не. Тогава защо да купувам книгата? Според мен, всяко нещо с времето си.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 474
Ясно е, че е предназначена за по-малки деца.

# 17
  • Мнения: 1 073
Флорида, идеята е от самото начало детето да свиква с “различното”(хич бе ми харесва тази дума в случая) . Поне аз така разбирам и разсъждавам над нещата.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 708
Щом искате да свиква с това "различно", моля. А аз ще поръчам поредната книга за космоса и планетите на 4-годишния ми внук.

# 19
  • Мнения: 3 250
Идеална книга. Нагледно са се обясни, че не трябва да обижда, а да избягва всякакъв контакт.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
На сегашния си акъл, не бих. Имам предвид, че взех много да се изморявам от тази вълна с различните, еднаквите, с пол, без пол и пр. глупости. Винаги си ги е имало различните, това постоянно натякване просто ми дойде до гуша. Промиват мозъците на децата до степен, че 11- годишната ми дъщеря да каже, че има съмнения в сексуалността си! Уат дъ фък?!
Та, не, има време за изясняване на еднаквости, различия, толерантности и т.н.

# 21
  • София
  • Мнения: 28 474
Флорида, идеята е от самото начало детето да свиква с “различното”(хич бе ми харесва тази дума в случая) . Поне аз така разбирам и разсъждавам над нещата.
Доколкото разбрах и аз, става въпрос точно за това. Не ми е проблем, още повече, че докато беше в ДГ, една от двойките, с които най-често излизахме, беше точно еднополова. Проблемът ми е, ако това е представено неграмотно.

# 22
  • София
  • Мнения: 30 107
Не, не бих и не защото ме притеснява темата с "различните", а защото това взе да става модерно и да се навира в очите на хората на всяка крачка. Имам усещането, че скоро конфигурацията "майка-баща" ще е различната и тогава, дали така гръмко ще се "тръби" за този "проблем".

Всеки да живее както иска и с когото иска. Не занимавам никого с личния си живот, както не ме интересува и кой с кого какво прави. Децата на уж "различните" са си най-обикновени деца. Не виждам нищо "различно" в тях.

Имам съученичка (с дете от брак с мъж), която наскоро сключи втори брак с жена в чужбина и гледат детето заедно. Нищо различно не намирам в нея, освен че много се "пали" по темата за еднополовите бракове и мрази (откровено) противниците на такива връзки. Това пък според мен не е редно, защото всеки има право на мнение.

# 23
  • Мнения: 2 579
Ако е сносно написана и с хубави илюстрации - бих. Но не би била първата книжка, която му бих чела.

# 24
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Навиране...
Не бих казала. Години наред дискриминацията е била голяма. А в България продължава.
Хората са се страхували да изкажат идентичността си, за да не загубят работата си, да не бъдат сочени с пръст, хулени и т.н.
Гей не е е състояние, което се придобива, но е състояние, което се потиска, когато обществото те принуждава.
Не било морално... Ако някога сте работили в хотел, ще ви ясно колко морално е общество ни. Такива неща съм виждала, че съм отвратена. Например мъже и жени на различна възраст имат извънбрачни връзки, защото им е скучно и това ги разнообразява. Момичета (гимназистки и студентки, някои дори отличнички) са на повикване, за да изкарат някой лев за нещо от мола.
Моралът го няма отдавна, но искаме морал от другите. Да не развращават децата, защото е изключително праведно обществото и гейовете ще съсипят всичко.
Не ме разбирайте погрешно. Не съдя тези хора. Изборът как да живеят е техен. Всеки носи отговорност за действията си.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Не е нужно да се пробутва джендърската идеология на три годишните деца.
На тази възраст те още не са научили от къде идват бебетата например....и едва започват да разбират каква е разликата между момиченцата и момченцата....
Твърде рано е да им се говори за еднополова любов.
Има толкова много други наистина важни неща,които трябва да научат...

# 26
  • София
  • Мнения: 28 474
Ако в книжки за тригодишни (възрастта е само пример) се пише за разнополови, то е логично да се пише и за еднополови, защото и едното и другото съществуват реално. Не вярвам някой да си мисли, че книжките създават гейове. Това е смехотворно направо.

# 27
  • Мнения: X
Не мисля, че в тази книжка се пише за еднополова любов и че това е фокусът. От сюжета изглежда, че става дума за класическия мит за пътуващия герой. Две женски насекоми живеели заедно - чудо голямо. Това като дете въобще щях да го подмина. Приказка е и в основата си е нереалистично - насекомите говорят, имат къщи, различни видове насекоми живеят заедно...

Тази кампания е изцяло рекламна, колкото да се шуми около продукта.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 474
Скрит текст:
Не мисля, че в тази книжка се пише за еднополова любов и че това е фокусът. От сюжета изглежда, че става дума за класическия мит за пътуващия герой. Две женски насекоми живеели заедно - чудо голямо. Това като дете въобще щях да го подмина. Приказка е и в основата си е нереалистично - насекомите говорят, имат къщи, различни видове насекоми живеят заедно...

Тази кампания е изцяло рекламна, колкото да се шуми около продукта.
Точно. Явно продуктът не е много качествен и залагат на скандала, за да има някакви продажби.

# 29
  • Мнения: X
Точно. Явно продуктът не е много качествен и залагат на скандала, за да има някакви продажби.

След пейстнатото от Rayna13 уводно изречение и на мен ми се струва, че това е една зле написана книжка.

Както винаги скандалът работи - по телевизията почват репортажи с цел запълване на скучни сутрешни програми, фейсбукът кипи как на децата се налива идеология. Врясъци, крясъци, но ефектът е постигнат - за продукта разбраха всички. За мен е тъжно, че хора, които са твърдо против промиването на детските мозъци, не виждат как стават жертва на някакви глупави рекламни кампании.

Общи условия

Активация на акаунт