Бихте ли купили на своето дете книжката "Мравин и планетата Гора"?

  • 3 714
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 908
Синът ми е твърде големичък за подобна книжка.
Когато беше на три, много рядко му купувах книги. Първо, защото имам великолепна детска библиотека, второ, защото често новите издания са скудоумни и бездарни. Има, разбира се и щастливи изключения-на Мая Дългъчева сме купили почти всичко, дори детето наизуст ги учеше и чакаше следващите с нетърпение.

Въпросната книжка не бих я купила за малко дете-както се разбра е глуповата и бездарно написана. Достатъчно ми беше първото цитирано изречение. Друго-не мисля, че на тази възраст децата много схващат кой кого обича,  как обича. . Но в така написаната книжка друго съзирам аз-опасност за правоговора и отграничаване на родовете. То и аз се обърках кой е той, кой е тя.

# 46
  • Мнения: 2 113
Книгата започва така: "Денят, в който един забързан човек стъпка мравуняка, в който Марвин живееше, беше най-щастливият за него, защото намери дом, в който да живее". Сами виждате, че три пъти се повтаря "в който" в рамките на едно изречение, което говори за беден речник, неумение за изразяване и пълно бездарие. Натам има и още грешки - неправилно съгласуване например.
Книгата трябва да учи на красноречие, да обогатява и да бъде интересна, особено когато това е книга за деца.
Затова книга, написана от невежа, не бих взела и безплатно, независимо от темата, която засяга.
Да ме прощава авторката, но гръмкото име Великан Василева, което си е избрала, не съответства на нищожните й литературни умения.
Такова нещо би ме отказало да купя всяка книга, независимо за кого е предназначена. Редактор и коректор няма ли?
Невежеството в писането май показва невежество и в осъзнаването на проблема.  Не бих купила за дете четиво от невежа.

Общи условия

Активация на акаунт