Сватба с малко бебе

  • 7 882
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 22 887
Само за подписване не мисля, че ще има, какъвто и да е било проблем да си го организирате.
 Моето лично мнение е, че бебета и мънички деца нямат място на сватба. Аз много обичам деца, на мен въобще не ми пречат, но по мое мнение за тях не е добре- светлини, музика. Дъщеря ми беше на 1 г, когато чичо и се жени. Всички бяха на сватбата-нямаше кой да гледа детето, ужасно беше. Страшно се изнерви, беше много кисела, да не говорим, че от сватбата нищо не видяхме. На други събития, ако не са много шумни сме я водили, даже на 1 месец беше на абитуриенски бал, но без дж и т.н.
  Като беше малката на близо 2 г се наложи да лежим в Токуда, за малко в стаята имаше едно ромско семейство с нас. Та майката разправяше, че бебето се родило преждевременно, съответно лежало някакъв период в болницата, а те през това време се оженили с бащата. ( голяма сватба и  тържество)Не знам що за човек си да вдигаш тържества в такава ситуация. Хора всякакви...

# 16
  • Мнения: 53
Благодаря на отзовалите се и радвам се,че има мами и бъдещи мами,които ме разбраха:) венчавката или т.нар. сключване на граждански брак ще е извън града, на половин час път от вкъщи. Не искаме да е просто подпис в ритуалната зала,но това е друга тема. Годеникът ми е на същото мнение като usmvka, не трябва да си променяме живота и мечтите,само заради това,че имаме детенце. Много ме подкрепя, родителите ни също, нямат нищо против за един ден да гледат бебчо,ако кърмя ме посъветваха да почна 3-4 дни предварително да се цедя,за да има мляко за всичките хранения. Аз също се надявам,че за 3-4 месеца ще съм поопознала детето си и ще знам как и на колко често яде,спи итн. Коликите доколкото знам са до 3 месец, а и да не са, има две баби и много лели 😂 да са ни живи и здрави. Като цяло предполагам,че ще мисля нон стоп за бебето,но сте прави,че и аз съм човек,оставам си същата и ще имам нужда от няколко часа да си почина и до колкото е възможно да се насладя на момента. Категорично не искаме да отменяме сватбата и не искахме да подписваме преди това,само защото съм бременна! Смятам това мислене лично за остаряло, имаш ли мечти,следвай ги,да ще ти е по-трудно,но има начин да се справиш. Още веднъж,не смятам тази тема да става причина за някакви големи полемики,имах нужда да чуя хората,минали по този път и тези,които смятат да го правят по този напин, как те се чувстват и какво биха ми препоръчали. Благодаря Ви, момичета

# 17
  • София
  • Мнения: 38 210
Аз мисля, че при този план имате големи шансове всичко да мине добре.

# 18
  • Мнения: 582
Flowergirl10, пожелавам ви успех и много, много щастливи спомени от специалния ден!

Междувременно се сетих и за още един случай - когато братът на мъжа ми и неговата половинка се ожениха. Тя има дете от преден брак, което беше на 3 години тогава, а те двамата вече бяха с бебе на 7 месеца. Бебето беше в ресторанта и бабите и дядовците му се радваха нон стоп. После даже спа и в стаята на едните баба и дядо, защото двойката искаше да си имат "първа брачна нощ". След години и вече с три деца единственият съвет, който ни дадоха беше "Животът ви ще се промени до толкова, до колкото вие решите. Ние никога не сме се отказвали от желанията си, а правим нещата така, че хем да постигнем каквото искаме, хем и да се нагодим някак си според децата. Никога не е перфектно и понякога мрънкат, но не съжаляваме за нищо". Heart

# 19
  • Мнения: 2 352
Не съм майка героиня, аз също се възползвам от бабата и дядото и това, че са млади и искат да гледат внучето си.
Но да, всеки се променя след раждането на детето. Даже смятам, че е наивно да се мисли нещо различно. Вече си майка и имаш други отговорности и грижи.
Коликите могат да продължат и до 4-5месец. Гърдите ако не са свикнали с помпата е много трудно да се изкарат някакви милилтри. Трябваше да се изцедя, ама след 10мин помпане с ел. Помпа, докарах 20мл общо. Крайно недостатъчно за каквото и да е хранене. Да не говорим, че изобщо не искаше да пие от шише... Пълен ад

# 20
  • София
  • Мнения: 38 210
А да! Зависи от малкия звяр. Моята голямата я хранех първо с цедене, после с АМ. Обаче малкия - само кърма от мама. Един път пробвах да го оставя - рев и плюе шишето.

# 21
  • Мнения: 3 250
Добре, а това, че няколко месеца след раждане няма да сте много прекрасен пълнеж на роклята

# 22
  • Мнения: 12 626
Аз лично бих се спряла на подписване с корем, вместо с налично родено бебе (освен ако не говорим за голямо бебе), защото бременната жена хем е мобилна, хем и по-безгрижна от родилката, която има повече отговорности и е залепена за бебето като гербова марка.
Изобщо не мисля за никаква следродилна депресия, понеже нито аз, нито някоя от близките ми е карала такова нещо. Просто бременната е по-свободна откъм ангажименти, така да се каже - волна като птичка или пчеличка. Animal Bee

# 23
  • София
  • Мнения: 22 887
Аз не съм съгласна с последния коментар. Аз много държах да се омъжа първо и после да имам бебе- така и стана, обаче изобщо нямаше да правя сватба, ако бях бременна.
  Първо нямаше да мога да се отпусна и забавлявам на 100%. Второ- през бременността всичко може да се случи във всеки един момент- да се наложи да се лежи в болница, преждевременно раждане и т.н, не че при родено бебе не може да възникне какво ли не, но през бременността е по-рисково според мен.
 Трето- много жени изобщо не се чувстват добре- то киселини, то подуване, болки, умора...
  Бих избрала сватба след като се роди бебето.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 210
Да ме снимат като кит? Не, благодаря.

# 25
  • Мнения: 1 076
Само който още няма деца, може да ги говори тези - “Бебето нищо няма да промени между нас,  нито ще промени толкова живота ни”. И аз ги говорех тези, преди да ни се роди първото дете. Сега мога само да се усмихна. 🙂 Поживейте и вижте.
П.С. Докато нямахме деца, си мислех че всичките ни приятели с деца са много смотани и неорганизирани. Какво толкова им пречат тези бебета? Да ги мятат с тях и напред - на планина, на бар, на почивка на другия край на света. После друга песен запях 😅

# 26
  • Мнения: X
Бебетата определено са най най различни. Всъщност първите месеци те наистина предимно спят, но и предимно ядат. Аз също като теб бях настроена по един начин (баба ще му даде изцедената кърма/ам и готово), да ама не. Искрена съм - по цяла нощ пресмятах времето си от и до универистета за лекции, синът ми хем беше дохранван с шише и ам, но просто отказа да пие. Баба му и баща му се видяха в чудо - храниха го с пипета! И тук говоря за съвсем кратки излизания по час, два. Пиша ти всичко това просто защото понякога не успяваме да преценим нещата добре, особено когато предстои нещо толкова различно и важно като раждане и нов живот Simple Smile все пак, стискам палци бебчето да е послушко и да вземете най-доброто решение за вас Simple Smile Успех!

# 27
  • Мнения: 12 626
Да ме снимат като кит? Не, благодаря.
Хаха, била съм на две сватби с "много бременни" булки. Сладки бяха! Наистина бременността е красива.
Но е смешно с този кит! Simple Smile  Animal Whale LOL

# 28
  • Мнения: 2 352
Аз бях бременна в края на 5 месец на сватбата ни. Казваха ми да спра да танцувам, че ще го побъркам това бебе Grinning На някои снимки даже не си личи, че имам корем, но аз бях качила до тогава само 4-5кг. Чувствах се много добре, ако имах проблеми вероятно щях да отменя празненството и само да подпишем.

# 29
  • Мнения: 53
Момичета много Ви благодаря за всички коментари и съвети!! За момента остава надеждата и вярата,че всичко с бебето ще бъде наред и ще успеем и да си направим едно хубаво подписване с кумовете:)) пък вече времето ще покаже 👶🙏🙏 бъдете здрави и щастливи:))

Общи условия

Активация на акаунт