Въпрос относно дограмата на апартамент ново строителство

  • 1 194
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте. Апартамента, който купих на зелено преди няколко години, до края на годината трябва да получи акт 15. Още докато беше в процес на проектиране, попитах строителната фирма дали е възможно да доплащам отгоре за троен или четворен стъклопакет и 2-крилни прозорци, и ми обещаха да се обадят непосредствено преди поставянето на дограмата, за да им платя разликата. Това естествено не се случи, незнайно защо, свързаха се с мен чак 2 месеца след монтирането на прозорците и вратите, за да ми дадат номера на фирмата, отговаряща за дограмата, чийто шеф първо ми каза "ще ти се обадя по-късно", а впоследствие си изключи телефона, за да не мога да се свържа с него.
Всичко това ме ядоса изключително много и реших повече да не се занимавам с тях. Въпросът ми е, тази дограма, която поставиха (3 врати и 3 прозорци, двоен стъклопакет), какво да я правя? Може ли да се добавят още стъкла към наличните, за да стане троен (нещо такова ми предложи човекът, отговарящ за дограмата, преди да си изключи телефона) или може ли да я продам (ако да - къде? За колко?) или заменя?

# 1
  • Мнения: 144
Имам въпрос към Вас: Колко време продължи строителството от дупка до Акт 16? Благодаря!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 050
Ако знаете каква марка е дограмата може да се сложи троен стъклопакет и да се сменят само стъклодържачите.

# 3
  • Мнения: 5 563
Ние като купихме нашия апартамент, той беше с дървена дограма, която сменихме със Salamander, но имаше проблем със стъклопакетите (беше объркано и имаше дефектни) и ни смениха само тях и държачите. Интересувайте се коя е фирмата и марката.

# 4
  • Мнения: 40 832
Отваряемите части (черчеветата) трябва да са 76 мм (поне). Тогава е лесно - сваля се двойният и се слага троен. Старите се изхвърлят, не можете да ги продадете в обшия случай, трябва на някого да му трябват баш същите. Ако е по-малко от 76 мм не можете да сложите троен пакет.

# 5
  • Мнения: 24
Имам въпрос към Вас: Колко време продължи строителството от дупка до Акт 16? Благодаря!
Дадох им капарото в края на 2016, почнаха да строят в лятото на 2017, септември 2018 вече им бях изплатил цялата сума, декември 2018 сградата получи акт 14. Акт 15 и 16 все още няма. Обещаха да получи акт 15 до май тази година, а иначе могат по договор да не ми плащат обезщетение до ноември тази година и аз очаквам едва тогава сградата да получи акт 15.
 Иначе сградата трябваше да получи акт 16 още юни 2019, такова беше "обещанието".

# 6
  • Мнения: 144
Имам въпрос към Вас: Колко време продължи строителството от дупка до Акт 16? Благодаря!
Дадох им капарото в края на 2016, почнаха да строят в лятото на 2017, септември 2018 вече им бях изплатил цялата сума, декември 2018 сградата получи акт 14. Акт 15 и 16 все още няма. Обещаха да получи акт 15 до май тази година, а иначе могат по договор да не ми плащат обезщетение до ноември тази година и аз очаквам едва тогава сградата да получи акт 15.
 Иначе сградата трябваше да получи акт 16 още юни 2019, такова беше "обещанието".

Много подробно, благодаря! Нали остатъка се дава при Акт 16, защо сте дали предварително?

# 7
  • Мнения: 24
Имам въпрос към Вас: Колко време продължи строителството от дупка до Акт 16? Благодаря!
Дадох им капарото в края на 2016, почнаха да строят в лятото на 2017, септември 2018 вече им бях изплатил цялата сума, декември 2018 сградата получи акт 14. Акт 15 и 16 все още няма. Обещаха да получи акт 15 до май тази година, а иначе могат по договор да не ми плащат обезщетение до ноември тази година и аз очаквам едва тогава сградата да получи акт 15.
 Иначе сградата трябваше да получи акт 16 още юни 2019, такова беше "обещанието".

Много подробно, благодаря! Нали остатъка се дава при Акт 16, защо сте дали предварително?
В моя случай се разбрахме да им платя 30% от цялата сума при първа копка, 30% при кота било и останалите 40 % след получаването на акт 14. Можеше да се плати и след акт 16, но цената за квадратен метър скачаше  с 300-400 евро спрямо това, което платих. В горния пост съм объркал датите между другото. Сградата получи акт 14 септември 2018, а декември месец взех нотариалния акт, тъй като бях в чужбина.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 15:51 от BlastG

# 8
  • Мнения: 144
Благодаря за отговора! Беше много полезен за мен. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 76
Не съжалявате! Повече никога няма да се  излъжа с трите стъкла за отваряеми крила. Стават тежки и след година увисва.

# 10
  • Мнения: 40 832
Да, бе , след година увисвали. То ако беше така нямаше да се правят. Моите са на четири години и не са увиснали.

# 11
  • Мнения: 76
Моя опит е друг...

# 12
  • Мнения: 40 832
Лошо подбран обков. По цял свят има тройни прозорци все пак.

# 13
  • Мнения: 76
Лошо подбран обков. По цял свят има тройни прозорци все пак.
Wink haus води се хубав....

# 14
  • Мнения: 40 832
Да, ама си има изчисления според тежестта, не е едно за всичко. Проблемът не е в обкова по принцип, а във фирмата, сглобявала прозорците.

Общи условия

Активация на акаунт