Липсващи зародиши на кучешки зъби.

  • 703
  • 4
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 382
Дъщеря ми (в момента на 16 години) има липсващи зародиши на горната челюст - двата кучешки и двата мъдреци. Единият кучешки падна преди около 2 години, другият още си е на мястото.
Правихме консултация с ортодонт, но схемата, която предложи ме тревожи. Включва поставяне на брекети, за да се наредят долните зъби (те са на гъсто) и вадене на съществуващия млечен, преместване на 4тите на мястото на липсващите трети. Най-страшно ми звучаха някакви временни имланти, които се забиват странично в костта, за да може да се обтягат шините.
В последствие поставяне на местопазител на мястото на 4тите зъби и евентуално импланти след години.

Имам много задръжки по отношение на брекетите. Убедена съм, че нараняват емайла. Освен това дъщеря ми тренира боен спорт и се налага да поставя назъбник. Възможно ли е това да се случи върху брекети?

Друг вариант е импланти да се слагат на мястото на кучешките, но ортодонтът, с когото се консултирахме е категоричен, че това не е добра идея, тъй като те носят голямо натоварване и е по-добре да не са импланти.
 
А възможно ли е да се премести зъб/и без да се ползват брекети?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Сложете брекети и съберете зъбите, не ви трябват импланти за предни зъби. Ако трябва долу да се извадят два предкътника за баланс.
Аз съм личен пример с липсващи втори резци, на 30 години чак сложих брекети, къде съм бляла не знам. Колкото по-рано оправите това, толкова по-добре. Колкото повече отлагате, толкова по-трудно ще запазите хубавия резултат.
Аз направих доста консултации, включително и на Харли стрийт в Лондон. Избрах по сърце, по интуиция.

# 2
  • Мнения: 8 802
Има и друг начин да се премести зъб, но струва по-скъпо от брекети. Невидими са и по време на лечението се сменят много пъти, докато получиш желаната конфигурация.
Не знам българската дума, съжалявам.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Алайнери са това и едва ли ще се справят с наместването на захапката. Ако се събират зъбите, няма да стане с тях. Така или иначе след бректите ти правят такива и спиш с тях с години, за да запазиш резултата.

# 4
  • Мнения: 46 511
Брекетите са най-доброто решение.

Няма проблем за емайла. Доколкото съм чела само при хора с определени здравословни проблеми може да има нараняване, но тогава се провежда курс с лекарства или се мисли друг начин.

П.П. Дъщеря ми имаше 1 в повече, племенницата липса на няколко. И двете са с брекети.

Общи условия

Активация на акаунт