при избора на име ползвахте ли интересна литература:-)

  • 2 943
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте, позволявам си да поставя една сигурно банална вече тема, може би защото не се справих добре с търсетенето на вече обсъждани теми тук ... или защото нямам много добри идеии за избора на име Simple Smile

Исках да попитам дали някой е попадал на книжки или сайтове за това как първата буква от името или някои звукосъчетания влият на детето при ...... формиране на характера  Bulb

Съжалявам, ако звучи много смешно, но ако някой има информация ще съм благодарна ако я сподели..... а може би и нещо за нумерулогията Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 358
Ние с мъжа ми не сме се ръководили от книги или звезди.
Избрахме име, което харесва и на двама ни и което звучеше добре в комбинация с презимето и фамилията.

# 2
  • Мнения: 128
определено не. една колежка ми измисли името случайно.

# 3
  • Мнения: 3 479
Не сме ползвали, не вярваме в такива неща. Искахме име, което да е кратко, да е познато в България, но да не е много разпространено, да си подхожда с другите имена и така се роди нашият Матей.

# 4
  • Мнения: 89
Ние се ръководихме от това името да ни харесва и да звучи добре с фамилното, освен това да има и галено, и така - Симеон/Мони/, батко му е Антон/Тони/, и всички рими съвпадат.  Чувала съм, че колкото повече гласни и звучни съгласни има в името/ по-звучно име/, толкова по-весело дете!  Grinning

# 5
  • Мнения: 554
Знам само,че е хубаво в името на детето да има буквата Р!
Предизвиквала някакви благоприятни вибраций(ако вярваш  в такива неща)Това го беше казал астролога Иван( от предаването на Гала)на моя приятелка Laughing !

# 6
  • Мнения: 6 315
Не. Просто искахме бебето да носи такова име, че да си има светия, който да го закриля и да има имен ден.

# 7
  • Мнения: 558
Алегра, ако искаш да спазиш тези неща или дори само от любопитство можеш да си купиш книгата на Светлана Тилкова (Алена)- Пълен курс номерология и астрология- книга 1- 9 лв.
АЗ я имам а моя зет много се интересува от всякакъв род подобни неща (ина4е е хирург ), та той ми из4исляваше разли4ни имена как се полу4ават като вибрации и дали ще отиват на бебето,зодията му, другите му имена и нашите имена и нас самите с таткото. Разбира се, доста трудно е да се намери 1 име което прекрасно да се съ4етава с вси4ко това но...
После аз също си купих тази книга (зет ми има и други но не знам заглавия сега) и е доста интересно.
Желая ти УСПЕХ!!

# 8
  • Мнения: 1 800
Не, не сме. За нас беше важно името да е благозвучно, кратко, да няма много интерпретации, така че всеки да го нарича детето по различен начин, да звучи добре на всички езици. Беше ни много трудно и няколко пъти сменяхме името-фаворит, но накрая се спряхме на АЛЕКС.

# 9
  • Мнения: 2 672
аз се интересувам от номерология и вярвам , че името е от значение.Затова ти препоръчвам "Звездни знаци"- Линда Гудман.Аз си избрах името и си изчислих как ще влияе.

# 10
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Аз тествах имената - фаворити номерологично. И така избрахме едно от тях - Рая.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На курса за бременни акушерката носеше една такава книга, в която погледнах за името, което си бяхме избрали, но не мога да си спомня заглавието й - нещо, свързано с нумерологията беше... А иначе си избрахме име, след като прочетохме целия именник.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Цитат на: Hrisi Lazarova
Знам само,че е хубаво в името на детето да има буквата Р!
Предизвиквала някакви благоприятни вибраций(ако вярваш  в такива неща)Това го беше казал астролога Иван( от предаването на Гала)на моя приятелка Laughing !


Их, значи не сме се минали като кръстихме малката Виктория! Wink

# 13
  • Мнения: 3 550
Цитат на: gal4e
Не сме ползвали, не вярваме в такива неща. Искахме име, което да е кратко, да е познато в България, но да не е много разпространено, да си подхожда с другите имена и така се роди нашият Матей.


Ей, че хубаво име! Малкият си има небесен покровител и застъпник в лицето на светия евангелист.

# 14
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
I vse pak nqkoi ne znae li nqkoi sait s imena???

# 15
# 16
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Цитат на: Hrisi Lazarova
Знам само,че е хубаво в името на детето да има буквата Р!
Предизвиквала някакви благоприятни вибраций(ако вярваш  в такива неща)Това го беше казал астролога Иван( от предаването на Гала)на моя приятелка Laughing !


Аз пък си мислех, че това се отнася за кучетата! Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: irka
Цитат на: Hrisi Lazarova
Знам само,че е хубаво в името на детето да има буквата Р!
Предизвиквала някакви благоприятни вибраций(ако вярваш  в такива неща)Това го беше казал астролога Иван( от предаването на Гала)на моя приятелка Laughing !


Аз пък си мислех, че това се отнася за кучетата! Laughing

И аз знам, че за куче е хубаво да има р  в името за да го запомни по-бързо  Laughing
Това не значи, че обиждам някой!

# 18
# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Благодаря на всички, много сте мили Simple SmileЗапочвам изчисленията...Предполагам че в тези книги ще има упътване за това... някой знае ли името София как трябва да се изчисли
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт