Всичко за климатиците N2

  • 40 350
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
да ми кажете в Бургас на кой магазин техниците са свестни за монтажа на климатик

# 511
  • Мнения: 852
А между климатик и конвектор само за отопляване, кое е по-добре?

# 512
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Не мога да разбера въпроса ви. От гледна точка на икономия климагика е 5 пъти минимум по икономичен. Ако говорите за комфорт, хубавите клематици бият конвектопите по комфорт.

# 513
  • Мнения: 852
И за двете, благодаря за отговора! А какво мислите за тези мултисплит системи - два климатика с едно външно тяло. Имат ли някакви плюсове пред две отделни тела или става въпрос само за спестяване на място?

# 514
  • Sofia
  • Мнения: 2 366
"Само" пестите място. Понякога е крайно неудобно да слагате 3 външни тела за три стаи.

# 515
  • Мнения: 1 845
Vasil,мн благодаря за помощта 🙏🏼
А този дали е подходящ за моето помещение
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-mitsub … 0-btu-klas-a.html

# 516
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Чудесна машина, ама я забравих.

# 517
  • Мнения: 1 845
Чудесна машина, ама я забравих.
Значи тя ще е 😉
А за монтажа вимакс как са?

# 518
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Незнам вие от къде сте. Ако сте от Пловдив, друга фирма ще препоръчам но на лично ще пиша ако сте от там. Ако сте от София, има няколко добри монтажника от Вимакс.

# 519
  • Мнения: 1 845
От София съм. Виклима гледах,но са в Пловдив,а и е по-добра цената. Може ли имената на монтажниците във Вимакс🙏🏼

# 520
  • Мнения: 1 015
Здравейте, скоро ще ми се наложи да купя 1-2 климатика, та съм в разни дилеми (даже трилеми, куатролеми и т.н...)
Едната стая е южна, около 15 кв.м, с нова дограма. Другата е западна, около 20 кв.м с нова дограма, Май-май има някаква изолация към прозореца от стария собственик, но не съм сигурен. От по-голямата стая има и преход към спалня с изложение юг-запад. 
Предполагам, че за първата стая 12-ка ще е предостатъчна, а за втората 12-ката ще пасне точно.
Минават ми през главата най-различни варианти, като се започне от идеята да взема на първо време един Star-Light с 5 години гаранция на принципа "й*беш-фъргаш", до някакви решения от средно ниво. Засега ще се въздържа от високия клас. Не робувам на марки, а и не се знае след 2-3 години дали няма да се наложи да се правят ремонти, да се свалят телата и т.н.

Въпросът ми е за два нови варианта, които ми подхвърлиха днес, но които не са достатъчно обсъждани.
Единият вариант е KAISAI
https://kaisai.bg/bg/products/stenen-tip-eco-2018/
Обаче, доколкото разбирам, при тях монтажът се заплаща отделно 240 лв.

Другото, на което хвърлих око са предложенията в Технополис от Electrolux и GE в диазапозана 1000-1200 лв. и 5 години гаранция.
https://www.technopolis.bg/bg//Klimatici-i-otopliteli/Invertorni … =&layout=Grid

Намям никакви впечатления от двете марки в климатичната техника. Предполагам, че някой друг им прави продуктите и ги брандират с тяхната марка. Ще помоля за мнения и предложения в този ценови диапазон.
Добре би било климатикът за малката стая да не е много шумен.
Благодаря!

# 521
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
С тея 15 кв с 12 ще е много некомфортно.
Най-евтиното е това.

 https://vimax.bg/invertoren-klimatik-midea-msfaau-12hrfn8-mob01- … ss-12000-btu.html за 20те квадрата
И същата но 9ка за 15те.
 Каисая също не е лош.

# 522
  • Мнения: 16
Здравейте, имам нужда от помощ при избор на климатици. Искаме да закупим 2 климатика - един за хол+трапезария+кухня и един за спалня.
Сградата е в София, ново строителство (2021) с външна изолация 10 см и ПВЦ дограма: двоен стъклопакет - високоенергийно 4мм + 16А Argon + бяло 4мм.
Апартаментът е вътрешен и се намира на 2 от 5 етажа като двете стаи са с югоизточно изложение.

- Хол: 34 кв.м. и 84 кб.м., квадратура на прозорците: 11,5 кв.м.
- Спалня: 14 кв.м. и 35 кб.м, квадратура на прозорците: 3,8 кв.м.

Сградата следва да бъде свързана към ТЕЦ скоро, така че се надявам да използваме климатиците в преходните сезони и през лятото, но все пак не искам да отписвам, че може да се наложи да се отопляваме на тях в зависимост от сметките ни към ТЕЦ-а.

Знаем, че в хола искаме да имаме по-хубав климатик, докато в спалнята може да сложим и по-опростен модел. Със сигурност няма да се спи на пуснат климатик, там ще го използваме колкото да затопли/охлади преди лягане. Имаме колебания за спалнята дали климатикът да бъде 9000 BTU или 12000 BTU (така и така са на близки цени). В един магазин ни казаха по-добре да се запасим и да вземем 12, а в друг ни казаха, че ако вземем по-голям климатик, няма да работи добре и сметките ще са по-високи. Не знам кое от двете твърдения е вярно. ( Едно от изискванията ни е да е с тих режим на работа в средните степени)

На какво горе-долу сме се спрели до момента:
* Хол:
Mitsubishi Electric MSZ-AP50VGK / MUZ-AP50VG WiFi
Fujitsu General ASYG18KMTA(CC)/AOYG18KMTA
Daikin FTXC50C/RXC50C SENSIRA 2021, 18000 BTU

* Спалня:
Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG/MUZ-AP25VG
Daikin FTXC25C/RXC25C
Daikin FTXC35C/RXC35C
Fujitsu ASYG09KMCC/AOYG09KMCC
Fujitsu ASYG09KGTB/ AOYG09KGCA

Моля за мнение и препоръки за двата климатика, не нужно да е комбинация или модели от гореспоменатите, приемам и други предложения Blush

# 523
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Ако вратата на спалнята няма да е отворена за да се охлажда/отоплява, сте за 7ца.
   За хола тези стават но вижте и това
https://vimax.bg/klimatici/invertorni-klimatici/invertoren-klima … 0-btu-klas-a.html

# 524
  • Мнения: 459
Здравейте.
Моля за вашето мнение. Трябва да отоплявам къща в Балчик. Къщата е с изолация и алуминиева дограма. За дневният тракт, който е към 36 кв и с височина 2.50 м, ми предложиха 24 ка на Generali. Попитах и за други опции, но техника ме уверява, че това е най добрата опция качество цена. Климатика без монтаж е 2600 лв  някъде. Това е модела: https://bulclima.com/product/klimatik-stenen-invertoren-fujitsu- … hg24lfcaaohg24lfc
Не намерих мнение за тази марка в темата. Какво е мнението ви по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт