Опити за бебе след извънматочна бременност

  • 894
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте!

Претърпях извънматочна бременност с лапароскопия. Въпросът ми е от операцията са минали 5месеца и 6 менструални цикъла, кога мога да започна отново опити за бебе след като минат пълни 6 месеца ли или мога да започна с опитите и сега ? Моля ви дайте съвети как е минало при вас.

# 1
  • Мнения: 46 492
Това може да ви каже само вашият лекар, след като ви прегледа.

# 2
  • Мнения: 15 356
Започнахме от първия цикъл след лапарото,след осем месеца пак бях бременна ,пак извънматочно .В следващия цикъл направихме инвитро .
Моят лекар ми каза,че щом дойде менструацията,тялото е готово.

# 3
  • Мнения: 33
Благодаря ви много!

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 01:23 от silviaa

# 4
  • Мнения: 1 239
По спомен след извънматочна и лапаро ми казаха да минат 3 м. за нови опити. След 3м. направих ЦС, всичко изглеждаше добре и на следващия месец почнахме опити, които завършиха успешно.

# 5
  • Мнения: 374
След моята операция доктора каза  като минат 3 менструации , че може започнем с опитите , направих цветна снимка и другата тръба беше наред, но при изследване на ТСХ се оказа , че имам Хашимото и се борих с хормона 4 месеца докато влезе в норма. Този месец правим 2ра стимулация с реп.спец , надявам се да този път да се е получило .

# 6
  • Мнения: 480
Най-добре се консултирай с твоят АГ. Всеки случай и организъм е различен. И аз имам една извънматочна, но коремна операция (Май 2020г.), на 22.02.2021г. правихме цветна снимка - уж всичко е наред. Този месец са ни първите опити, но повече психическите фактори повлияха да започнем чак сега.
Една извънматочна не означава непременно, че ще има втора, но си е обица на ухото и човек се вглежда повече.

Общи условия

Активация на акаунт