НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 138

  • 43 746
  • 765
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 622
Fortuna, ако нямаш някакъв здравословен проблем и просто искаш да орежеш малко въглехидратите, но да си по-либерална, можеш горе-долу да си запазиш менюто с леки корекции.
Овесените ядки можеш да ги замениш с овесени трици или най-добре с ленено семе. Аз много обичам кисело мляко с лъжица ленено семе и чия. Прясното мляко от кафето можеш да го смениш с пълномаслена сметана, но да е животинска, а не някаква растителна. Ядките трябва да са сурови.
Относно плодовете. Може да смениш крушата с разни берита-боровинки, къпини, малини, ягоди. Желателно е обаче да не ги консумираш всеки ден и да не са отделно хранене.
Ако си решила да консумираш разни други ВХ, то гледай да е възможно най-рядко и възможно най-малко. Обикновеният картоф можеш да го замениш с батат, а обикновеният ориз с басмати.
Но ако причината да искаш да ги ядеш е, че не можеш да си готвиш отделно, винаги можеш да ги замениш с нещо в общото ядене или просто да не ги ядеш. Примерно, когато вкъщи има мусака режа картофите на едро, а в заливката не слагам брашно. Като ям просто отделям картофите и не ги ям. Днес ще готвя месо със зелен боб на фурна, слагам картофи заради малкото дете. Тя ги предпочита, но аз не ги ям. Ям си месото и малко зелен боб. Пълнени чушки с кайма и гъби вместо ориз, мусака с тиквички са варианти за заместване.
Ако махнеш и междинните хранения ще има по-добър ефект.

# 226
  • Мнения: 2 275
Нещо пролетно-мартенско-нисковъглехидратно от Дени.
https://healthywithdeni.com/2021/02/lowcarb-march/?fbclid=IwAR2Y … dLcM2xsxnUFeu1QYE
А може и отговори на някои въпроси да откриете.

# 227
  • Мнения: 5 378
Имате ли продукти от DM, които използвате често и са подходящи за режима?
Рвдовно киснем там с малкия звяр за някакви бебешки неща, та се чудех какво мога да взема и за себе си! Hug

# 228
  • Мнения: 1 409
Аз основно разни пакетирани пшенични неща съм виждала там, не знам какво може да е подходящо освен кокосово масло. За храна става въпрос, нали? Smile

# 229
  • Мнения: 133
Poor, супер са ти резултатите, обнадеждаващи за мен. За тея месеци имаше ли някакво плато, застой, или всичко си падаше бавно и равномерно? Аз не броя нищо, слушам тялото си, но като си ревизирам храненето и моите въглехидрати идват някъде около 65гр, но килограмите за сега не са тръгнали много надолу. Утре ще се претегля да видим резултата какъв ще е.

Относно мненията според мен факта, че палео и НВ-ВМХ са в една тема много допринася за различията. Просто някои хора са тук заради палеото, други завади НВ-ВМХ, като мен. И да, двете са взаимно свързани, но не са едно и също нещо.

SilverDream, в началото свалях главоломно - 7 кг в първия месец! Чак аз не можех да повярвам. Факторите са няколко. Стартирах от много килограми (99) непосредствено след серия на бира, пица, сладоледи, царевица... Също така, в този месец взимах лаксатив. Нарочно, за всеки случай. (Това си е риск, на моя глава, за повечето хора не е препоръчитлено.)

След това за още два месеца паднаха 3 килограма и после дойде Нова година Simple Smile И аз си похапнах от всичко Simple Smile И около едно кило се върна нагоре.
След това януари беше едно такова грозно плато... нямам думи.

Февруари съм пак надолу и съм щастлива. О, а и сега вече ходя на танци и това има огромно значение.

А как е при теб?

# 230
  • Мнения: 424
При мен е абсолютен застой. Аз се боря само за сваляне на килограми.... Но огромно влияние ми оказва намаленото движение. А пусто хич не ми спорят домашни упражнения. Добре, че сега се затопли и поне от към разходки не падам по 10000 крачки.
  Аи за количествата храна, се усещам че ям от скука ли... Не знам. Да, режимно е все... Но повечето калории не ми съдействат за намаляването на обиколкитр

# 231
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Постепенно, с времето, количествата се намаляват естествено. Поне повечето хора казват така. Аз никога не съм ядяла по много, всъщност, но правех (когато не бях на този режим) междинни похапвания - я шоколад, я вафла... И неусетно чукнах 82 кг. при ръст 160... Пролетта на 2014 г. не можех да си закопчея нито един панталон.
Вчера ми се получи един непредвиден фаст, защото бях командировка с шефа и там, където обикновено ядем не беше отворено все още. Сутринта ядох 2 варени яйца, с гауда и маслини. Вечерях в 8 свинска вратна пържола с гъби и салата зеле. Огладнях, но не бях неистово гладна, честно казано. Точно за това съм много благодарна на този режим и че не качвам, дори и да имам дни, в които не съм абсолютно стриктна. Иначе много отдавна съм в плато, застопорена на 65-67 кг. и не свалям. Малко обиколките ми мръднаха, защото започнах да правя у дома йога. Надявам се, като се постопли още малко, с мъжа ми да ходим поне 3-4 пъти в седмицата по 5-6 км. Много добре ми действа и ми помага за сваляне.

# 232
  • Мнения: 5 055
При мен килограмите не падат, но ми казват всеки път близки, като ме видят, че съм още по-отслабнала. Тея дни обаче беше пълен хаос. Ваксинирах се, същият ден половинката ми разви симптоми, от вчера е официално в статистиката с covid болни. Аз се евакуирах в друг апартамент и чакам да развия евентуално симптоми и аз. Междувременно изкарах тежко страничните ефекти на ваксината, ядох каквото имаше - в това число баница и сушени плодове. Със сигурност съм върнала нещо, но няма и къде да се премеря. От днес продължавам по план с фастове и режимна храна.

Иначе от ДМ аз си взимам Омега 3 на тяхната марка, както и какаово масло за някои рецепти. Вкусни са им протеиновите барчета, но имат доста въглехидрати и аз много се подувам от тях. Имат желирани бонбони без захар, с витамини, но не съм ги купувала и не знам как са. На половинката взимам мюсли от там от време на време, но той не е на нашия режим.

# 233
  • Мнения: 39 287
В ДМ има и кокосов "тахан", ако не се лъжа.

# 234
  • Мнения: 12 974
🌺

Днес сложих един панталон от миналата година и ми е станал доста широк, а на кг нямам някакви да кажеш минуси. Аз съм по- дребната, до мен е щерката:) Върнах си кг които рязко свалих покрай Ковида, но явно на обиколки съм смъкнала.
Около месец правим с мъжът ми по 10-15 Мин табата или Hitt високо интензивни тренировки сутрин, преди йогата, начи уж кратки, но са ужас! Оливам пот и после още поне 40 минути се потя, а аз многооо трудно пускам по някоя капчица, като гущер съм. Сега голямо чудо:) И само за месец виждам  много резултат в крака и дупе.
Показам едно примерно клипче, има адкси много в тубата:
https://youtu.be/Ub0eQBe54dU

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 19:46 от JACKLIN*

# 235
  • Мнения: 6 622
JACKLIN, жестока си! Виждала съм те и в други теми, нямаш равна!
Тези хит тренировки и аз ги правя от известно време и наистина са голяма мъка, но си заслужава.
На Клои съм ѝ голям фен и в момента съм подхванала още 2 нейни програми.

# 236
  • Мнения: 12 974
Бе жестока чак, с тоя ръст:) но за 40 годишна много бивам, според на дъщеря ми прителките😂🤭 Викат майка ти никога да Не излиза с нас и съвсем никога да не идва на плаж или на басейн с нас. Но ето днес те плющат пица и сладолед, а аз разнасям кутийката с чушка с яйца. То нищо не идва даром. Факт че на 20 бях в пъти по- зле във фигурата от на 40. Та и за тях има надежда😂😂🤭🤭
Лимонче, напъвай с тренирвките, свиква се, а резулата е наистина уау! Аз като свалих ноември яко ми се отрази на мускули и кожа, сега нещата започнаха да се подобряват. Няма да се отказваме.
И аз те видях с твоите момичета, имаш прекрасна фигура, браво! А малката ти е на около 2 нали?
Жаки като беше н две аз бях кат малко багерче😂😂🤭🤭

# 237
  • Мнения: 6 622
Нищо ти няма на ръстът. Миньончетата са си супер. Виждала съм те в разни йога пози и ми падна ченето.
От тренировките не се отказвам за нищо на света. Тъкмо извадих плочки и много се гордея със себе си 😀 Беше ми много трудно, раждах с операция и коремните ми мускули никакви ги нямаше. На първите няколко тренировки за корем даже ревах, но не се отказах. Сега ми е по-лесно.
Малката ми е на 2 г и 2 месеца. До скоро и аз бях не като багерче, а направо багерище, но за последните 8 месеца свалих едни 30 килограма.
И да се похваля, че днес цял ден бяхме навън и само аз не огладнях и не се изморих. Преди режима посмъртно не можех да изкарам толкова време без ядене и то в движение. През половината време тичах след малкото, а през другата половина голямото ми беше увиснало на врата, че го мързи да ходи.

# 238
  • Мнения: 2 275
Стахотна си, Жаки (пу-пу).
Прави са девойките да не им подливаш вода. И дъщеричката също ще разбива много сърца.
На мен ми харесва много , когато килограмите ми стоят същите, а ставам по-финна.

# 239
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Poor, супер са ти резултатите, обнадеждаващи за мен. За тея месеци имаше ли някакво плато, застой, или всичко си падаше бавно и равномерно? Аз не броя нищо, слушам тялото си, но като си ревизирам храненето и моите въглехидрати идват някъде около 65гр, но килограмите за сега не са тръгнали много надолу. Утре ще се претегля да видим резултата какъв ще е.

Относно мненията според мен факта, че палео и НВ-ВМХ са в една тема много допринася за различията. Просто някои хора са тук заради палеото, други завади НВ-ВМХ, като мен. И да, двете са взаимно свързани, но не са едно и също нещо.

SilverDream, в началото свалях главоломно - 7 кг в първия месец! Чак аз не можех да повярвам. Факторите са няколко. Стартирах от много килограми (99) непосредствено след серия на бира, пица, сладоледи, царевица... Също така, в този месец взимах лаксатив. Нарочно, за всеки случай. (Това си е риск, на моя глава, за повечето хора не е препоръчитлено.)

След това за още два месеца паднаха 3 килограма и после дойде Нова година Simple Smile И аз си похапнах от всичко Simple Smile И около едно кило се върна нагоре.
След това януари беше едно такова грозно плато... нямам думи.

Февруари съм пак надолу и съм щастлива. О, а и сега вече ходя на танци и това има огромно значение.

А как е при теб?

Аз цял живот съм имала проблем със свалянето на килограмите. Просто много много мнооого трудно падат. След раждането бях 95, миналата година едва едва паднаха 4кг с мнооого зор и ограничения. Но пък лесно се върнаха. Сега отново започнах от 95. Но аз като цяло имах изчистено хранене. Около Коледа се беше омазало положението малко, но до там. Единствено въглехидратите ми бяха повече преди. Затова реших да пробвам НВ ВМХ. За месец съм минус 3кг, които аз си ги усещам от къде са паднали. Надявам се и да се пораздвижат нещата, че имам 30кг за сваляне, но и на 20 ще съм доволна. Но ето факт - повечето хора, включително свекърва ми, на 55г, спират сладкото и хляба и бам - 10кг надолу. Аз 10кг до сега не съм успявала да сваля без значение усилията. Ходих на ендокринолог - изнерви ме, започна да ми обяснява, че съм дебела, щото се тъпча с боклуци, а това не е така. Имам понятие от здравословно хранене, храня се чисто от около 10г, но кг не падат. Щитовидната е окей, нямам ПКЯ, само ИР подозирам, но няма кога да ходя да пускам обременяване с глюкоза, защото няма кой да гледа малкия през това време, но дори това да е случая, мисля, ще от режима ще се повлияе добре.

Общи условия

Активация на акаунт