Януарски бебета - тема 3

  • 16 376
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 895
Моята сага с махането на памперса приключи. Реших да използвам лошото време за махане на памперса, ноооооо ударих греда. За два дена ми опикаха цялата къща и стана ясно, че не са готови още. Явно съм станала от амбициозните майки, с болни амбиции.
Ще пробвам пак преди края на лятото, до тогава може пък да им е дошъл акъла, сега явно още са малки.

# 436
  • Мнения: 6 536
Една майка с момченце родено окт.2019 от площадките каза че за един час сменила 5чифта гащи 😃👍
Аз ще чакам да се стопли още поне да е на година и половина 🙂пък ще видим

Вчера я подстригах зад ушите,малко да се оформи в коридора  на гърнето е стана хиляда пъти но не е ревала 😃
И сменихме лепенката за хернията то се скъса да реве сиг 30 Мин,къпахме я,беше малко червено,днес вече не е червено и сложихме нова ...нз до колко правилно я сложихме 🧐

Уговорих мъжа ми за кръщене ,дядо й идва края на юли и ще видим дата .

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 08:40 от Mimi9999

# 437
  • Мнения: 125
Аз имам успех с махането на памперса, но той се научи и от много рано на гърне. Вкъщи стои без и си казва (имахме само 2-3 инцидента). За сега слагам за сън, но той отдавна е почти винаги сух. За навън обаче е задължителен и почти винаги е пишал. Явно трябва да му свалям гащите навън да пиша, но ще започна лятото.

# 438
  • Мнения: 942
Ох, аз пак ще се върна на темата с кръщенетата. Задължително ли е да се купуват златни кръстчета? С бъдещата кръстница си говорихме, че е по-добре да им вземе нещо, което ще се ползва.Тя предпочита да даде пари (както и аз). Сигурна съм, че кръстче няма да им сложа и само ще стоят прибрани някъде. Нито герданчета търпят, нито гривнички. Обеци даже не смея да им сложа, защото само се дърпат една друга...

# 439
  • Мнения: 698
Хоуп, не мисля че е задължително, нямаше кръстче в списъка, който ми даде попа за необходимите неща. По време на кръщенето попита имаме ли кръстче за освещаване. Тоест не е задължително просто така е прието.

Аз също не бих го сложила на Тони, но кръстницата настояваше да купи. Точно поради тази причина е само кръстче без синджирче.

По принцип кръстниците купуват дрехите за след ритуала от - до.

# 440
  • Мнения: 6 536
Днес си говорихме с нашата бъдеща кръстница,тя каза че ще й купи златни обеци🙂(а тя още не носи,няма дупки,но за в бъдеще )

Няма нищо задължително,вс е по уговорка 😇

# 441
  • София
  • Мнения: 688
Не е задължително.
Но може все пак някаква малка икона да им вземе, която попа да освети.

# 442
  • Мнения: 6 536
Как сте,какво правите,момичета 🌺🌺🌺
Сложихте ли сандали на малките ???
Аз й смених тази седмица личната ...най сетне...🙂

# 443
  • Мнения: 698
Браво, Мими, дано сте доволни от новата педиатърка!

С кецове от плат сме ние, със сандали ще си счупи пръстите моя тайфун

# 444
  • Мнения: 5 612
Ние също не сме със съвсем отворени сандали. Взех й на biomechanics тези

# 445
  • Мнения: 698
Сиси, супер са!
Според мен за нашите деца са подходящи точно този вид, в който не са открити пръстите.
Харесах жестоки джапанки между пръстите, но ако ги взема ще стоят за красота (според мен не е добре да си удрят пръстчетата)

# 446
  • Мнения: 6 536
Баба й й купи на primigi сандали, но още не сме ги слагали навън
https://primigisofia.bg/detski-obuvki/za-momiche/boti-i-botushi- … ali-7375355.html/
20 номер са дано изкараме лятото ...малко ме съмнява...че от февруари кецовете са й 19/20

# 447
  • Мнения: 942
Хора, от 10 дни издирвам 19 и 20 номер сандали на Биомеханикс. Вече нямам претенции дали от кожа или текстил, ако ще и сини да са. Мила се роди с проблем с крачетата и държа на Биомеханикс(както и ортопеда), държа и да пробвам 2 номера и да избера. И никъде няма и няма. Само в обувки.бг,но те изобщо не предлагали опция тест,само преглед. Плащаш и двата чифта и после ходиш да попълваш декларации и обяснения защо искаш да върнеш едните. Та ако някой види някъде сандали да свирка.

# 448
  • Мнения: 5 612
Хоуп, няма ли физически магазин, който да продава тази марка. Аз живея в сравнително малко градче и се сещам за поне 3 магазина за детски обувки,работещи с марката 🤦
Аз взех без да пробвам,взех 21 номер. Малко са и големички,носи 20 ,но до края на лятото ще са й ок!

# 449
  • Мнения: 942
В групата във ФБ за деца с тази диагноза постоянно се коментират обувките. От там знам, че ги има само в един магазин във Варна и в някой си МОЛ в София. По тази причина не съм влизала в нито 1 магазин за детски обувки в Пловдив. Знам, че ги има на едно място, но 4-5 модела и няма избор на номера. Може да пообиколя малко и да изкочи нещо. Иначе в 1001 пантофки ще имат до 10 дни доставка,ако не намеря нищо ще чакам...

Общи условия

Активация на акаунт