КГБ = Клуб на Готините Баби - 204

  • 48 631
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
Браво на дъщерята на Бабет. Да продължава в същия дух и да расте все по-нагоре. Важно е да и харесва и да обича това, което прави.
При мен нищо ново. Продължавам да коцукам с левия крак заради възпаления ахилес. Да видим до кога.
Вчера бях по работа в Надежда, в търговския център в който се събирахме няколко пъти преди пандемията. Стана ми много мило и същевременно мъчно, но се надявам и на по-добри времена.
Прегръщам ви?

# 586
  • София
  • Мнения: 8 372
Привет, красавици!
БАБЕТ, поздравления за успеха на дъщеричката ти! Как протича ковида?
ПИПИЛОТА, с какво се лекуваш? Предлагам ти да опиташ със зелев лист и ракийка, но не като салата и напитка. Stuck Out Tongue Winking Eye Взимаш един зелев лист, леко го начукваш с чукчето за пържоли, докато пусне сок. Поръсваш с малко ракия и слагаш на възпаленото място. Обуваш найлонова торбичка и един чорап и лягаш да спиш. Сутринта го сваляш. Вечерта отново и така, докато ти мине. В рекламата дават 3 дни за излекуване. На мен ми мина след около десетина дни.
АЙША, нашия ЛЛ не ваксинира. Записахме се във Военна болница. Посочихме Пфайзер или Модерна. Ако няма от тях, няма да се ваксинирам с Астра Зенека. Всеки ден се мъча да се самоубеждавам, че трябва да се ваксинирам, но ми е трудно. Душата ми се бунтува!
Вчера ходихме със Сладичка до един магазин, в който има много фръц роклички за малки госпожици. Предложиха ни 8 модела. Тя си избра две. Взехме и двете. Много се смях, като ми напомни, че като беше по-малка мислеше, че чорбаджия е човек, който прави чорби. Grinning
Днес ще ходя на тръстиката, но преди това трябва да сготвя.
Приятен ден и се пазете. Ние се "обработваме" с лимонов сок през 3 на 4-я ден.

# 587
  • Мнения: 18 540
Привет и  от мен, да бутна темата малко.
Честито на Бабет за оправната щерка, зад един успех стоят много труд и постоянство.Така да бъде и занапред.
За ваксини - пас съм още.Смятам, че рискат за мен е голям.
Днес излиза да плащам сметки, в друго не ми вървя.Дано утре потръгне.

# 588
  • Мнения: 1 082

Привет момичета! Как сте? Нещо като пролетна умора ли е познато ли Ви е? Май ме набляга мързел и се оправдавам. Ходихме вчера на разходка с внучката. Да не и уроки не спира за минута-само да имаш крака и да тичаш. Сега са отворени заведенията с открити градини и си влезе в най- хубавото и баба след нея. Разходи се между масите и още не може да се изказва но я разбрах. Казва стол-значи да сядам но толкова ще и е стоенето на едно място. Зор да си тръгнем. И най интересното като разбра, че ще се качваме на колите и дойде желание да кара тротинетката. Детска и работа. Как бързо се забравя как съм търчала подир нашите деца. Уморително е но сладка умора.
   Свъшихме физиотерапия и ако е писано ще ходим за една седмица на санаториум.
  Бабет радвам се за постижението на дъщеря ти. Да оздравява и с лекота да постига мечтите си.
   Нека младите да си останат в Родината, че застаряващо нация сме и братята дето уж се интегрират ще ни завладеят. И те са хора.
   Янче ми се стори че си с бяла коса от снимките дето публикува от изборите. И впечатлена тази нощ малко спах и ми се яви на сън само че на сцена и с носия. Видя ме и ми махна и ми прати целувки.
   Не ми се мисли за ваксиниране. Правя алергии от какво ли не и се страхувам.
    Май се поувлякох в писане но то е заради дългото ми отсъствие. Иначе чета редовно.
    Приятен слънчев ден Ви желая!

# 589
  • Мнения: 1 563
Здравейте момичета!
Ето ме и мен, в момента полегнала с телефона.
Изчетох ви.
Диди Мити , вчера си имала радост и сладка умора. Това са ни валерианчетата.Моите вече големи, но пак ме успокояват!  Simple Smile
Бабет,  поздравления за дъщерята! Все така упорита и борбена!
Миналият ден на два пъти спира тока и компютъра  отказа да включи, та сега е на ремонт, а аз кълва на телефона.
Днес станах по рано, та замесих един тутманик, 
сготвих една пилешка кавърма с бял ориз за гарнитура , а снощи направих един турски сладкиш Кодир Кадрит.Става много хубав, моите много го харесват. Всичко това го правих, че сина днес се прибира към София и мина през Пловдив, та го нагостих и сложих в кутии за София да има поне за вечеря нещо.
Фло и ние се записахме в електронния регистър за имунизация за 23, април. за Пфайзер или Модерна.Миналият ден ЛЛ ми се обади да имаме готовност за имунизация за вчера по обяд с Пфайзер. Да , но й дали в РЗИ само един флакон за 6 човека, а  ние повече записани , та каза,че само единият за сега .ММ пращаше мен, аз него, но накрая успях да го убедя той да отиде, че повече обикаля. За сега много добре се чувства, вече 26 часа от имунизацията. Единственото леко го боли около мястото на инжекцията, но е леко.
Ами и аз като Фло се мисля и чета и слушам мои близки и познати колко тежко преминават през болеста и след това има и доста тежки поражения по бели дробове и други органи, а пък колко близки хора ни напуснаха, та си мисля, че ваксината е по малкото зло от болеста. Всеки сам си решава за себе си как да постъпи. Всичко е много индивидуално, зависи от имунната система. Само се моля , да успеем да се опазим до имунизацията.
Идва и лято, може ли да сме вързани все в къщи и да живеем със страх.
Ние сега на 14, април , отиваме в Хисаря малко на профилактика за 7 дни. Аз още си имам проблем с глезена, макар , че със стелките се чувствам малко по добре, но стоя ли по дълго време права, пак започва да ме боли. Ами то си е от години и килограми, а и от плоскостъпието.
Лелеее, колко много написах от телефона.
Ще взема да го публикувам, че да не ми изчезне.
Прегръщам ви всички и ви пожелавам спокойна и приятна вечер!

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 16:24 от lusi60

# 590
  • Варна
  • Мнения: 378
Привет!  Hands Wave
Бабет, честито на дъщеря ти! Все така успешна да е!  Flowers Four Leaf Clover
Дидимити, чудна разходка сте си направили с внучката. Спомних си как водих моите внуци в парка, в Морската градина, на детския кът..... и задължително на заведение! Как бързо минават годините..... отдавна нямат нужда от баба си.
И ние с ДС ще ходим за седем дни на профилакториум, ама да мине малко време, че нали аз ходих през м.Февруари. Искаме на Албена, че там най-много ми харесаха процедурите- 6 на брой, но нека се постопли времето да не носим много багаж и дебели дрехи.
И ние вчера почти цял ден бяхме без ток, ама ДС го спря, че фурната на вградената ми печка отказа да работи и му казах да се обади в сервиза да дойде майстор. Ама той нали е всичко, че и ел.монтьор, не иска такива майстори в къщи, а е с две лещи на очите, пък е на години, ама не се дава, та половин ден я прави, но я направи!
Каза, че изгорял долния нагревател и таймера бил повреден, ходи за части, но всичко мина.
Голяма скука в къщи, чакам понеделник с нетърпение, да се порадваме на отворени заведения.
Обадих се на някои дами във вторник да се видим "на нашето барче", че сбирките много ни липсват.

Лека нощ, девойки!   Nerd

# 591
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
Хайде и аз по нощите Grinning
Бабет, честито на щерката! И аз мисля като Боряна - успех се достига с много труд и постоянство.
Дидимити, наистина съм с бяла коса. Беше започнала много да пада и реших да я оставя да си почине малко. Но се каня в понеделник да я подстрига малко и да я боядисам, че Галена другата неделя е юбилярка и уж да отида до Русе. Много хубаво си ме сънувала, но прескочихме тази година. А, дано следващата да не е така!

# 592
  • Мнения: 7 384
Напомням!!! Някой искаше да ви подсетя!!! Yum

Скрит текст:

# 593
  • Мнения: 1 563

Честит празник на Фло и Ивелин!
Пожелавам ви да сте здрави и да имате много пациенти!

Дидиа, аз лично не съм забравила за Неда.
Ще я гледаме с удоволствие и ще стискаме палци! Успех й желаем!

Ние днес цял ден на село.
Времето прекрасно!
 Нацъфтели нарциси, лалета, зюмбюли.
Цялата градина грее с нацъфтели глухарчета.
Набрах си лапад и джоджен пресен.
Вече пътуваме , че да гледаме талантите.
Хубава вечер!

# 594
  • Мнения: 5 346
  Огромно браво на Неда!   За първи път я слушам и гледам. Очарова ме! Пожелавам й успех!

# 595
  • София
  • Мнения: 4 177
Браво Неда!
Прекрасна е!
Успех занапред!

# 596
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
БРАВО НА НЕДА! Браво, браво, браво! Толкова се развълнувах все едно беше моята внучка!

# 597
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
И тук да изкажа възхищението си от Неда. Браво момиче. Уникална е и без грам притеснение, със страхотна лекота изпя песента си. Заслужено получи четири ДА.

# 598
  • Варна
  • Мнения: 378
Браво на Неда!  Kissing Heart
Браво за четирите "ДА"!
Много късмет в учението и песента!  Microphone
Много успехи и участия на голеееееми сцени!
Стисках палци, макар да знаех, че е добра!
На добър час, талантливо момиче!   Flowers Four Leaf Clover
 

# 599
  • Мнения: 156
Браво на нашата Неда, великолепен глас ,чудесно присъствие на сцената!
Да следва мечтите си, а ние ще я гледаме на големите сцени!

Общи условия

Активация на акаунт