Индукционни котлони, тема N2

  • 24 495
  • 702
  •   3
Отговори

Анкета

Какъв индукционен плот използвате?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 13 май 2021, 14:49
* Може да изберете максимум 3 опции.

# 225
  • Мнения: 40 291
Моите котлони са с плъзгане и хич не са ми удобни.Само си играя докато нацеля степента(но има половинки , което е супер).

И аз харесвам тези с + и - повече. Като варя нещо с лекота свалям/вдигам една или две степени без много много да се целя, и с мокри ръце даже. А с плъзгача трябва да се съсредоточа колко да преместя.

# 226
  • Мнения: 22 520
Моите котлони са с плъзгане и хич не са ми удобни.Само си играя докато нацеля степента(но има половинки , което е супер).

И аз харесвам тези с + и - повече. Като варя нещо с лекота свалям/вдигам една или две степени без много много да се целя, и с мокри ръце даже. А с плъзгача трябва да се съсредоточа колко да преместя.
Да, а с мокри ръце на зацепва много често зоната и начиии…много се нервя.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 480
Всяко сензорно управление не зацепва с мокри ръце, без значение дали е с + и - или с линийка.

# 228
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Не е вярно. Моят Бош реагира

# 229
  • София
  • Мнения: 1 480
Значи и предложеният Бош ще реагира. Това е въпрос на изработка и на обстоятелства, а не на това дали пише +/- или е нарисувана чертичка.

# 230
  • Мнения: 40 291
Всяко сензорно управление не зацепва с мокри ръце, без значение дали е с + и - или с линийка.

Моето си зацепва. Явно един + или - реагират по-добре.

# 231
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Здравейте! Може би въпросът ми е обсъждан, моля да ме извините ако е така. Отскоро имам котлони Горение и си мисля, че нещо не е наред. Като включа котлона работи (свети) 10 секунди после цъква и изгася за 15 секунди. Този цикъл се повтаря през цялото готвене. Като пържа нещо, каквото и да било, попива много мазнина, защото отнема много време, дори и на 9 да е включен. Някак си не работи на пълна мощност. Дали има някакви настройки, за да не включва и изключва постоянно.
Благодаря!

# 232
  • Мнения: 6 776
И на 9-та степен ли изключва? И само при пържене ли го прави това, ако сложиш тенджера с вода на 9-та степен пак ли изключва?

# 233
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И на 9-та степен ли изключва? И само при пържене ли го прави това, ако сложиш тенджера с вода на 9-та степен пак ли изключва?

Ще пробвам пак, но мисля, че с всичко изключва. Според вас има ли значение материала на съда. Съд с какво дъно трябва да е, за да работи нормално котлона? Пържих в тиган на брио, като този от снимката. Диаметъра му е по-голям от този на котлона, това от значение ли е?

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 21:54 от mavi

# 234
  • Мнения: 6 776
Материала има значение доколкото с някои материали не сработва индукцията. В твоя случай на алуминиевия тиган са му вградили стоманена плочка в дъното за да работи на индукционен. Размера не е проблем, че е по-голям . Би трябвало времето в което е изключен да е все по-кратко с увеличаването на степента, а при най-високата да е постоянно включен.

# 235
  • Мнения: 9 120
MM ми купил котлон- индукционен (много му се хвалил колега и)хубава изненада няма що  ...ма направо се разревах!
Вярно мрънках от 4год.че от керамичния плот не ми работи големия котлон -бързонагряващия ..щот детето изпраскало чугунения тиган по от високо Sad

той е огромен покрива ми 2/3 от плота на котлоните...той вика ми и аз не очаквах че е толкова голям...не е проблем всички съдове стават ..проблема е че е голям!
А и как се работи смисъл има 2 копчета едното са степени 1-10 и има и копче за температура до 250* Ц
мога да ползвам едно от 2 те? Кое е по оферта ..
Малко помощ ...

п.с. Ясно е че ,лятото ще го командировам на вилата, за тия пари дето е дал можеше нов плот да ми вземе не 1 котлон па макар и про!
ей това е

# 236
  • София
  • Мнения: 36
А и как се работи смисъл има 2 копчета едното са степени 1-10 и има и копче за температура до 250* Ц
мога да ползвам едно от 2 те? Кое е по оферта ..
Малко помощ ...

За да ползваш градусите, трябва да знаеш каква температура ти е нужна. Професионалните готвачи си знаят, но ние простосмъртните трябва да чакаме някой да спомене това в някоя рецепта. За неща, които правиш често, вероятно си заслужава да потърсиш с Гугъл коя е препоръчителната температура, но за всичко останало ще е по-лесно да си ползваш степените.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 00:58 от Demurtas

# 237
  • Мнения: 216
Малко тъп въпрос, но ако готвя нещо в тенжера на дъното и бръкна примерно с къса бъркалка и така ръката ми ще попадне в обема на тенджерата. При това положение ще започне ли да ми се ‘готви’ ръката? Има ли по-специални правила при употреба?

# 238
  • Мнения: 40 291
Малко тъп въпрос, но ако готвя нещо в тенжера на дъното и бръкна примерно с къса бъркалка и така ръката ми ще попадне в обема на тенджерата. При това положение ще започне ли да ми се ‘готви’ ръката? Има ли по-специални правила при употреба?

Ще се свари за секунди, но само плътта отвътре, отвън изобщо няма да личи, не се притеснявай.

# 239
  • Мнения: 22 520
😄😄😄 Жива да си, така ме настрои положително, Черна станция!

Общи условия

Активация на акаунт