Индукционни котлони, тема N2

  • 25 572
  • 716
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 8
Здравейте!!! Съжалявам, ако въпросът ми е глупав, но имам едно питане Grinning
Тъй като ми се налага да варя бульон около 8-9 часа на индукционен котлон, се чудя, дали случайно това дълго готвене няма да му навреди по някакъв начин?
Благодаря предварително! Simple Smile

# 556
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 716
Аз съм ползвал индукция без са я спирам 2 денонощия. Не се притеснявайте.

# 557
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Точно индукционния е с най-малки загуби и е най-безопасен.

# 558
  • Мнения: 642
Моят се самоизключва след 8 часа. Но успях да сваря страхотен бульон. Просто го включваш отново.

# 559
  • Мнения: 901
Здравейте, днес каквато съм смотана бутнах една голяма стъклена бутилка върху индукционните ни котлони и плочата се счупи/пукна. Котлоните ми са смесени, т. Е. 2 индукционни и 2 електрически, заради което много си ги харесвам. Проблемът е, че вече не произвеждат такива смесени, та има ли вариант да се смени само плочата? Котлоните са електролукс и знаете ли колко би излязло като цена? Извинявам се, ако не съм в правилната тема.

# 560
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Пробвайте в официалния сервиз на Електролукс или в някой сервиз, който ремонтира техните електроуреди. Не вярвам някой тук да има случайно резервен плот за вашия модел.

П.П. предполагам, не ползвате уреда, тъй като може да стане беля.

# 561
  • Мнения: 901
julian, благодаря за мнението, разбира се, че не очаквах някой тук да има резервен плот, просто не знаех изобщо дали има таква опция да се смени само стъклото отгоре. Споделям за хората на които може да им е от полза в бъдеще, в крайна сметка днес звъннахме в callcenter-a и казаха, че могат да поръчат стъкло от Полша за 300 лв. и до 2 седмици ще дойде. Ще гледам да не ползвам котлоните до тогава обаче. А някой чувал ли е да може да се направи застраховка на котлоните/керамичното покритие за в бъдеще? Защото само като си помисля как пак нещо стъклено може да падне от шкафовете отгоре и да го пукне лошо ми става, а явно са си капризни тези керамики.

# 562
  • Мнения: 40 725
Не вярвам да има такава застраховка, защото тя би направила застрахования небрежен. Или ако има ще е неразумно скъпа. Освен това, със застраховка или без, нали пак ще трябва да чакаш за ново стъкло?
А иначе ако пукнатината е между зоните можеш да я залепиш с лепенка за да не влиза вода и да ползваш само индукционните котлони. Ето тази е черна, няма да се вижда много и издържа до 95 градуса за 30 минути, а на 60 градуса много. Тоест при индукционен котлон като цяло няма проблем, ако не е през самата зона.

https://tashev-galving.com/product/058-FNA-286/lenta-tesa-remont … professional-4613

# 563
  • Мнения: 901
Благодаря много за съветите, ще я видя тази лента, и да пукнатината е между зоните, не е върху самите котлони. Идеята на застраховка в моята глава е подобно на застраховката на смартфоните и техните екрани, като аз я виждам да е примерно да платя 100лв. отгоре и да знам, че ако се пукне в бъдеще ще ми покрият стъклото, а не да давам за стъкло почти колкото за нови котлони. Всичко това тръгва от там, че държах на комбинирани котлони (2 индукционни и 2 стъклокерамични), а сега не знам защо изведнъж спряха да предлагат такъв тип и дори и да исках няма откъде да купя нови.

ПП. А знаете дали сам човек може да смени стъклото, или най-добре от сервиза, защото ММ нещо искал сам да го смени, ама се притеснявам да не го прецакаме съвсем.

# 564
  • Мнения: 4 239
ММ е сменял сам, така че е много вероятно и ТМ да може да се справи.
ПП - на моите котлони имам пукнатина в ъгъла ~ 5 см диаметър, без да достига зоната. Ползвам си ги с пукнатината вече 3 години.

# 565
  • Мнения: 22 751
“Лечението” е нищо тежко и стъклено в шкафовете над котлоните.

# 566
  • София
  • Мнения: 1 514
...Всичко това тръгва от там, че държах на комбинирани котлони (2 индукционни и 2 стъклокерамични), а сега не знам защо изведнъж спряха да предлагат такъв тип и дори и да исках няма откъде да купя нови...

Този вид комбинирани плотове са продукт на прехода от една технология към друга. Те бяха необходими, когато индукцията не беше популярна, а цената ѝ беше много по-висока от тази на нагревателните плочи. После индукцията доби достатъчно широка популярност, разликата в цените спадна и пазарът вече няма нужда от такива плотове. Хората като вас, които държат да имат и двете технологии в един плот, явно не са толкова много, че да накарат производителите да правят такива модели.

# 567
  • Мнения: 40 725
+1 за горния пост.
Мислех да напиша същото, но ме домързя.

# 568
  • Мнения: 22 751
Аз даже се зачудих защо са правени такива, но сега разбирам.

# 569
  • Мнения: 901
Да и аз си помислих, че е заради това, но пък продажбата на стъклокерамични си продължава (не знам дали спада като обем производството им), т.е. и двата вида са вървежни, но явно комбинацията не. Иначе и аз сега основно готвя на индукция, струва ми се доста по-ефективна откъм време и разход на енергия, но все още имам афинитет към някои съдове, които не могат да работят на индукция (съдове от боросиликатно стъкло например и някои други), а не ми се купуваха допълнителни приспособления за преход.

Редактирам се само да кажа, че все пак имало опция за застраховка, но при покупката сега вече не, което е нормално.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 17:33 от S.G.C.

Общи условия

Активация на акаунт