Грешката да живеем близо до родителите ми

  • 7 435
  • 106
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 602
Или пък човек директно си казва, че не иска непоискани съвети и се напряга от тях, но ще се радва на мнение, когато му дойде времето. :Д Ако се съгласяваш с всички за добрия тон, ще ти се качват на главата и ще те дразнят. Всъщност това е ключа на проблема; ако знаеш, че винаги си в състояние да им кажеш какви са ти границите, няма да се дразниш на вметките нито на свекървата, нито на майката, нито на съседката. Цената не е висока, но я има: не може да угодиш на всеки и няма винаги да си перфектната дъщеря и снаха, но рано или късно ще си снаха и дъщеря, която уважават заради способността й да устоява позиция.

Баба ми винаги ми е казвала: ти се съгласявай, кимай, но си прави каквото знаеш. Също е вариант, но не е за всеки.

# 106
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Взимане на детегледачка, когато майката е по майчинство, не означава да си тръсне изцяло детето на нея, а тя да ходи цял ден по кафета, магазини и козметици. Всъщност,  домашна помощница е по-добрият вариант. Майката се занимава с детето, а някой друг чисти и готви. Дори да не е всеки ден, си е помощ.
Идеален вариант.
Дано повече семейства могат да си я позволят. 
Майката командва парада, а бабите идват да видят бебто и да се порадват.
Хем вълкът сит, хем агнето цяло.

Общи условия

Активация на акаунт