Киста на яйчника – 3

  • 38 079
  • 596
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 316
Здравейте, момичета!
Имам нужда от спешен съвет...
Днес получих вагинален излив с много мазен бледо розов секрет. После усетих и болка вляво слабини около яйчника... Започна и често уриниране. Появи се и болка ниско в кръста вляво. Температурата стана 37.2-37.4... като аз не качвам висока по принцип. Притесних се, че е спукана киста на яйчника. Защото преди това ми установиха киста/и... Като един лекар твърдеше че кистата е на левия яйчник, а друг, че кистата е на десния. Имам снимки с различни размери на кисти и се съмнявам, че кистите са две.
Та ходих днес в спешното и от там при дежурен гинеколог. Прегледаха ме и ми казаха, че нямам спукана киста... защото нямало нищо излято в матката. Първо казаха, че се вижда нещо вдясно от останала Киста. После след снимка казаха, че кистата на десния яйчник била намаляла. Вляво нямало киста и яйчникът бил добре. Попитах тогава защо ме боли. Била съм в ПМС и затова ме боляло вляво. Попитах и защо имах бледо кърваво течение и не можаха да обяснят.
Същевременно ми се струва, че шийката на матката ми е леко синееща. Има и бяло течение по срамните устни. И все още усещам сякаш някаква течност се излива.. Само да кажа, че ми правиха ДТК/коагулация на шийката на матката на 03 май и след това започнаха тези болки и проблеми с яйчниците. Още от Гергьовден:(
Прикачвам и по стари снимки.
Може ли някой да помогне за разтълкуването на снимките? Най-вече тези от 24ти май?
Благодаря предварително:)

Благодаря предварително:)


Възможно ли е просто от самата процедури някакви бацили да са навлезли навътре и оттам да има дискомфотт ,не съм лекар но търси второ мнение

# 376
  • Мнения: 4
Търсих второ и трето мнение дори. Всеки гинеколог ми каза различни неща. Един казва, че имам киста на левия яйчник. Друг казва, че имам киста на десния яйчник. Като всеки ми дава различни снимки на различни образувания...
Не знам дали са влезли бацили след горенето/коагулацията на шийката на матката на 03 май 2023, ала силните болки започнаха още на 06 май 2023... Което ме кара да мисля, че има връзка. Тогава не приемах никакви медикаменти. Явно още около 06 май е имало кисти, защото имаше силни болки.

# 377
  • Мнения: 1 908
Здравейте,  искам да попитам пилите Примолут нор или някакво друго лекарство от този вид за киста на яйчника колко месеца го пихте по схема?

# 378
  • Мнения: 1
Здравейте,
Септември ходих на профилактичен преглед при гинеколог и ми откриха фоликулярна киста около 2.8 см. Лекарката ми предписа да пия 10 дни Дуфастон и след 2 месеца отново да ида, след повторния преглед кистата си беше все още там, тогава започнах да пия Дровелис-противозачатъчни, по схема 3 месеца. След като мина и това време много се надявах тази киста да се е стопила, но уви. Просто беше намалява до 2,4 см. Лекарката реши да изчакаме още един месец и да ида. Ходих и кистата си беше върнала размера от 2.8 см, направо ми призля. Изписа ми 10 дни 2Х1 Промолут Нор и пак да ходя да ме види. Притеснявам се, нормално ли е толкова дълго време да не се е стопила? Лекарката твърди, че е фоликулярна, но адски ме е страх да не би да е нещо друго, възможно ли е да бъде объркана? До колкото чета фоликулярните кисти за месец-два се стопяват

# 379
  • Мнения: 429
Здравейте и аз имам установена киста от септември 22г. Беше 3.5 , преди месец последно 2.9см. Пих 2 месеца дуфастон, един Зафрила, периодично билки и нищо. Стои си там и не знам има ли смисъл да се мъча повече, а от друга страна кой ми гарантира, че след операция няма пак да се появи. Не знам какво да правя. Едната лекарка просто я гледа , а другия иска да се маха. Какво мислите? Направих всички туморни маркери. На 42 съм с редовен цикъл.

# 380
  • Мнения: 5 853
Какво значи "от друга страна кой ми гарантира, че след операция няма пак да се появи"? И да се появи, това няма да направи манипулацията безсмислена, защото ще става въпрос за нова (съвсем различна) киста.

# 381
  • Мнения: 2 061
Вашата киста е мнгоо малка.

Гаранция няма. Аз съм с рецидив още след първият цикъл.

Този път съм решила, че няма да я махна, освен ако един ден не ми създава проблеми при опитите за забременяване. Аз така мога всяка година по 2-3 пъти да махам до откат.

Търсите докато попаднете на "вашият лекар"

# 382
  • Мнения: 399
Здравейте и аз имам установена киста от септември 22г. Беше 3.5 , преди месец последно 2.9см. Пих 2 месеца дуфастон, един Зафрила, периодично билки и нищо. Стои си там и не знам има ли смисъл да се мъча повече, а от друга страна кой ми гарантира, че след операция няма пак да се появи. Не знам какво да правя. Едната лекарка просто я гледа , а другия иска да се маха. Какво мислите? Направих всички туморни маркери. На 42 съм с редовен цикъл.

Както се казва всяка втора жена има киста. Кистите се наблюдават само, ако размерът мине 4,5 см.-5 см, тогава само се оперират.
Кисти по 1-2 см сами се пукат и се появяват нови и нови, и нови, който си е предразположен.Не се знае тази киста, която са видели преди месеци дали е същата , която гледат сега.
Никакви операции, ако не расте. И никакви лекарства не помагат в случая.

# 383
  • Мнения: 1 908
Здравейте,  в момента приемам за 3 пореден месец Примолут нор по схема за кисти. От вчера ми се появи болка в единият крак под прасеца с чувство на тежест и разпъване.  Прочетох листовката и пише, че е много вероятно да се образува тромб и т.н.  За това искам да попитам някой приемал това лекарство или подобно имал ли е такъв проблем? Остават ми още 6 дни, за да завърша курса и се чудя дали да го пия или да го спра

# 384
  • Мнения: 1 327
Без да искам да съм черна станция, но аз от една 5см щях да ида при св Петър. Буквално бях умряла за секунди. Лекувайте се навреме и не оставяйте кисти без надзор
От моя опит, само Примолут маха кисти , най- силен е, както и според моя док
Дуфастон се дава и на бременни, абсурдно е да се пие за кисти , оргаметрил става..
Аз от операцията до сега три пъти правя рецидив и само от Примолута изчезват
Пазете се , момичета , дано сме здрави 🍀

# 385
  • Мнения: 429
До Елица. Ако се притесняваш , както и аз , може да пиеш през ден по един аспирин протект докато приемаш примолута. Другия вариянт е вит.Е, който също разрежда кръвта, Натаспин, каквото имаш в къщи или ти е най удобно.

# 386
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Днес е работен ден и е най-добре да се обсъди с лекар.
Аспирин протект не е съвсем безобиден и макар и рядко може да доведе до жестоки поражения. Дъщеря ми учи Фармация и докато беше онлайн по време на Короната, слушах лекция на живо. Действа с наслагване и когато го спреш, действието му не спира от раз. Абсолютно противополоказен, ако се наложи в този период операция. И други разни не за пренебрегване неща предизвиква. Макар и в малка доза, доктор трябва да прецени съотношение полза-риск.

# 387
  • Мнения: 1 432
Аспирин протект е само по лекарско предписание, по време на ваксините един колега ме "посъветва" да си взема, добре че питах в темата, включиха се медицински лица, и казаха да не го вземам без лекарско предписание.

Не е сигурно, че болката в крака е от лекарството.

# 388
  • Мнения: 986
Аз също се бях притеснила,’че имам тромб от Примолут нор, който пия вече много време. При мен се оказа нерв и оттогава се провява периодично. Ако болката обаче е за пръв път, съветът ми е да идете за 1 бърз доплер, че с това шега не бива. Аз така направих. Не боли и отнема минути.

А чак “много вероятно” - не е. Даже с прогестероните е много по-малко вероятно, отколкото с комбинираните противозачатъчни. Но има известно повишение на риска, да. И пак не токова голям, колкото при бременност, например.

# 389
  • Мнения: 2 061
Зависи каква е кистата. Моята е ендометризна и при мен Примолут нор не помогна.
Пия зафрила вече година. От тогава имам и болка в коляното с която вече свикнах.

Общи условия

Активация на акаунт