Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 8

  • 51 815
  • 886
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 039
Миоки, а ординаритата вместват ли се някак в рутината с ретиноида. Или му отделям 2-3 вечери в седмицата и през другото време си се мажа с ординари.

# 571
  • Мнения: 18 542
Може да го съчетаваш с всичко което не е ексфолиант/киселини и ретиноиди, от продуктите на ординери, а също бих внимавала с вит.Ц. В първите дни поне, сведи режимът до минимум - третиноин, хидратиращ крем/серум, слънцезащита.

# 572
  • Мнения: 5 039
Благодаря Миоки Simple Smile

Третиноина, нали само вечер?

# 573
  • Мнения: 18 542
Да, само вечер Simple Smile

# 574
  • Мнения: 129
Здравейте, а като започне лющенето, трябва ли да изчакам да отмине или мога да продължа да се мажа с акнелиза?

# 575
  • Мнения: 5 039
Охх и люспи ли ще има. Преди години бях на Роакутан (изотреноин) 6 месеца ги пих и само с хидратиращо кремче на биодерма една люспа нямах.

# 576
  • Мнения: 22 531
Охх и люспи ли ще има. Преди години бях на Роакутан (изотреноин) 6 месеца ги пих и само с хидратиращо кремче на биодерма една люспа нямах.
Аз затова го спрях, станах като змия

# 577
  • Мнения: 18 542
Здравейте, а като започне лющенето, трябва ли да изчакам да отмине или мога да продължа да се мажа с акнелиза?
Лющенето не е причина да се спира мазането. Само ако има раздразнение (зачервяване, сърбеж) може (добре е) да изчакаш да се поуспокои кожата преди следващото мазане.

# 578
  • Мнения: 129
Благодаря, Миоки.
Иначе люспи, силно казано, а и не търсим ли точно този ефект.

Охх и люспи ли ще има. Преди години бях на Роакутан (изотреноин) 6 месеца ги пих и само с хидратиращо кремче на биодерма една люспа нямах.

# 579
  • Мнения: 18 542
А бе точно този ефект не търсим Simple Smile, но често се получава. Беленето е общо взето част от процеса - нормално е, но би било по-добре, ако е незабележимо. За съжаление, по-често не е (незабележимо), но проблемът е само естетически - част от страничните ефекти.

# 580
  • Мнения: 5 244
Някой ползва ли продукти на Медик с ретинол?

# 581
  • Мнения: 2 057
След близо 3 години ползване на третиноин, кожата ми вече изобщо не се бели. Пропускам ден-два , ако я почувствам дори съвсем леко опъната, мажа хидратиращ крем и след това продължавам с третиноина.
Доволна съм много.

# 582
  • Мнения: 2 662
Някой ползва ли продукти на Медик с ретинол?

Аз ползвам, от горе-долу месец. Crystal 0.03% и съм доволна, няма чувствителност, няма лющене, кожата ми се подобри осезаемо.

# 583
  • Мнения: 2 714
При мен белене имаше при второто нанасяне, че съвсем леко и това е. По скоро ме притеснява това изсушаване на кожата, да не я сбръчка накрая. Гледам да хидратирам, но дали успявам не знам

# 584
  • Мнения: 686
Здравейте, момичета! Много информативна група сте създали Innocent
Няколко години ползвах Aerol, но от миналата година не го откривам в Гърция и го замених с Tretin 0,05%, отново закупен от тяхна аптека. Не знам дали си въобразявам, но не усещам особен ефект - сякаш бръчиците си пробиват и постянно ми бодат очите. Опитвам и други продукти - силно хидратиращи, витамин С сутрин и т.н., та за това ми е въпросът.
Мога ли да ползвам във вечерната рутина, когато слагам Tretin-а, серуми с пептиди, с медни пептиди, с охлювена слуз? И какви кремове ще препоръчате за ползване след Tretin-а?
Също така мислите ли, че ретиноловите продукти на TO биха били по-ефективни?
Благодаря предварително! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт