Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 8

  • 52 221
  • 886
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 6 549
Привет, дами! Flowers Hibiscus
Отдавна се каня на тази тема и от седмица-две следя активно коментарите, връщах и назад.
Решила съм да включа такъв продукт в рутината си, но искам да се допитам първо.
Искам да боря черни точки/невършенства и от там пъпчици, които ми излизат. По този въпрос виждам, че има хубави отзиви в темата и съм обнадеждена. Relaxed
Доколкото се ориентирам двата продукта, които най-често се споменават, са Аирол и Акнелийз. Може ли да се каже, че някой от двата е по-добър? Виждам, че се появат из базар или Olx, т.е. ще дебна там. Назад във времето съм ползвала БП, сега на моменти ползвам и Скинорен и не съм имала чувствителност и проблеми, така че вярвам, че ще се разбера с тези киселини. Имам си и слънцезащита на Ла Рош, така че мога да спазвам изискванията. Разбирам, че се въвежда постепенно - примерно първите 2 седмици по 1 път на седмица, после по 2 пъти и тн., според състоянието на кожата и това какво ти ни казва. Та, удачно ли е да почна с един от двата крема и изпускам ли нещо важно? Blush

Скрит текст:
За протокола, като цяло ползвам козметика на Ла Рош (сутришна хидратация и вечерен крем Ефаклар Дуо). За измиване - на Апивита гела. На Ординари червената маска също ползвам 1 път седмично. Взела съм си и арганово масло, но още не съм го включила по никакъв начин, даже се чудя как точно да го наместя.  От време на време сменям някой продукт в рутината, но проблемите не се повлияват особено.

# 616
  • Мнения: 18 542
Епидуото може би ще се наложи да го смениш с нещо друго - по-овлажняващо и без активни съставки. Измиващия гел също може да се наложи да го смениш с нещо по-малко изсушаващо, а червената маска, по-добре да я спреш поне за известно време.
Иначе кой от двата крема е по-добър - от към ефективност, няма значение, при условие, че двата крема са с еднаква концентрация. Май формулата на Акнелиз е по-приятна за ползване като цяло, но разликата не е значителна според мен.

# 617
  • Мнения: 2 768
Аргановото няма ли да влоши проблемите с черните точки и пъпките? Според мен е тежко, ще запушва. Имам една бутилка от Мароко, не успявам да я изразходвам вече втора година. Даже като си го намажа на косата идва тежко, а аз съм с къдрава, суха по дифолт коса.

# 618
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Аирол по последни данни, споделяни тук е спрян от производство.

# 619
  • Мнения: 201
Гръцкият аирол и аз знам, че е спрян. Остава турския акнелиз. Мисля, че аргановото имаше индекс 0, така че не трябва да запушва и все пак за мен маслата допълват кремовете(запечатват, за разлика от серумите, които се слагат преди крем), а не бих го ползвала самостоятелно.
Освен това щом бориш точки може да помислиш първо да отидеш на козметик и да поизчистиш леко кожата, защото иначе в началото може да пламнеш, т.е. каквото има да излиза ще излезе и няма да ти е приятно така или иначе.
Но продуктите се слагат на здрава, неразране а кожа

# 620
  • Мнения: 22 842
Кожата ми е мазна и не понася масла.Не бих слага ако имам проблеми със запушени пори.

# 621
  • Мнения: 18 542
Маслата нямат хидратиращо свойство, някои даже подпомагат изпаряването на водата през кожата. Хубав хидратиращ крем трябва, маслата са за куха кога, която не произвежда достатъчно собствен себум. Маслата обаче са прекрасни за измиване на мазна и с разширени пори кожа. Почистват в пъти по-добре от всякакви измивни гелове.

# 622
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
И аз правя маслено измиване, но после грижливо отстранявам остатъците.

Иначе специално при употреба на третиноин и наличие на черните точки, не мисля, че ще се стигне до пламване. Аз си имам доволно, мажа се вече трета година и опъпчаване няма. Но лично при мен третиноина не доведе до така желаното изчистване на кожата от тях.

# 623
  • Мнения: 6 549
Благодаря, дами! Flowers Hibiscus
Миоки, сигурно имаш предвид Скинорена, който спомех, а не Епидуо. Като цяло ще спра да го включвам, както и Ординарито. Ще купя каквото е налично и където намеря...имаше и някакви фб групи за поръчки от Турция.
По отношение на аграновото масло - с комедогенен индекс е нула, но все пак си е мазничко. Поне при мен не попива сякаш на 100%. Ще го отредя предимно за коса, да не рискувам.
Благодаря на всички за съветите и мненията. Ще споделя резултати на по-късен етап и междувременно пак ще пиша, ако възникнат въпрос.Purple Heart

# 624
  • Мнения: 22 842
Скинорен си включи сутрин ако кожата толерира тези рутини.Аз ползвах сутрин Скинорен, вечер трет.

# 625
  • Мнения: 18 542
Епидуо имах предвид, май той беше бензоил пероксид или греша? Я дай състава.
Скиноренът също го спри като начало. После ако прецениш че ще ти понесе, може да пробваш да вкараш това което желаеш. Тя кожата ти ще си покаже, ако наблюдаваш внимателно.

# 626
  • Мнения: 2 768
Аз си пламнах стабилно. Миналата седмица ви бях писала за няколко големи и неприятни подкожни, сега почти всяка сутрин се събуждам с по 1-2 нови, по-малки. Колко горе-долу продължава това? В началото кожата ми стана много приятна, сега имам чувството, че толкова зле не е била от както бях на 20.

# 627
  • Мнения: 18 542
Относително е. При мен не беше дълго, но не беше и тежко. Не помня точно, но около няколко месеца може би.

# 628
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Подкожни пъпки и аз съм имала. Общо да са били 10 тина, хайде 15, което не е много за 2-3 години. Има някакво завишаване на излизането им, но не е нещо, което да пречи, защото се случва рядко.

# 629
  • Мнения: 201
Точно затова я посъветвах да отиде на козметик първо и когато кожата няма отворени ранички след почистването да почне да маже, защото в началото (поне при мен) докато не изби каквото си беше наумило не беше много красиво. После обаче съм много доволна, пак избиват 1-2, ма трябва да се изчисти тая кожа

Общи условия

Активация на акаунт