Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №19

  • 49 348
  • 816
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Здравейте момичета, влизам нова в темата. На 26.10 ми беше лапароскопията при др Бабаков. Резултат: тръбите ми са запушени но нямам хидросалпингс и той не ги е махал, но каза че варианта е ин витро. Искам да попитам някоя от вас знае ли нещо за др Бабаков и дали той извършва ин витро процедури или само ще ми оправи документите и щее ме насочи към друг специалист в клиниката.

# 346
  • Мнения: 528
Здравейте момичет имам един въпрос в селена доплащате ли нещо когато сте по фонда....

# 347
  • Мнения: 5 061
Около 3 хил. ни струваше опитът по фонд в Селена, като това включва изследвания, прегледи, лекарства, добавки и метод на оплождане.

# 348
  • Мнения: 528
Какво значи метод на оплождане ... ние сме икси  с мъжки фактор сме .... а под изследвания предполагам доплащането по 20лв съм чувала... как мога да им видя цените...

# 349
  • София
  • Мнения: 3 412
Това означава допълнителна селекция на мъжкия материал, която се заплаща допълнително и след нея се прилага оплождането, което е ИКСИ

# 350
  • Мнения: 528
Добре толкова ли са убийствени цените им че ги няма в сайта....

# 351
  • Мнения: 380
В сайта на Министерството на здравеопазването има ценоразпис на лечебните заведения. Иска ровене, но има таблица с цените. Аз лично не успях да си пресметна разходите - не знаех какви манипулации ще са нужни. Доколкото знам имат и пакетни цени.

# 352
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Нищо не можете да сметнете предварително, момичета, поради простата причина, че всеки е индивидуален случай. При мен може да се искат повече изследвания и по-тежка стимулация, при друг да е друго. Ние самофинансирахме и до деня на трансфера дръпнах чертата на 11 500 лв. В това влиза 1100 лв лапаро, но не влизат лекарствата, които изписаха преди ЗЕТ. За ММ сме платили 700 лв донорски материал, всичко друго са си мои изследвания, прегледи, инжекции, пункция, оплождане, замразяване и трансфер. Тоест, ние не сме имали никакви други изследвания за ММ, но предполагам, че сумата за мъжа е подобна на платената от нас за донорски материал. Всичко съм плащала ден за ден - слагат инжекцията, плащам, отивам на изследвания, плащам. Накрая това излезе като сума. Стимулацията ми беше 11-12 дни, ако не ме лъже паметта. Зависи какви инжекции изпишат, всеки път сумата варира.

# 353
  • Мнения: 528
Даа със сигурност винаги излизат непредвидени разходи... главно въпроса ми беше дали се доплаща нещо за хормоните прегледите... понеже чувам че вммого от клиниките момичетата дори и по фонда доплащат къде 10 къде 20лв за прегледа докато тече стимулацията по 6 10лв за хормоните.... в клиниката която съм нищо не доплащам единствено доплатих 400лв за замразяване на  ембрионите понеже бяха много...много много 6...

# 354
  • Мнения: 5 061
Ние сме с тежък мъжки фактор. За ИМСИ доплатихме  500лв, искахме и МАКС , което е още 300лв, но ембриолозите решиха да не го прилагат. ЗА генетични само за мен съм дала 320лв. Отделно лекарствата преди и след трансфер не влизат по фонд и те са си сума. ПО фонд има определена сума за прегледи , изследвания и лекарства за стимулация, като ги надвишиш е нормално да доплатиш. В предната клиника съм доплащала за лекарства, защото стимулацията ми продължи по-дълго .

# 355
  • Мнения: 528
В клиниката която съм обяснението е че се препокриват нещата с процедурите и затова не взимат допълнително пари.... поне преди две години от две съм само на зет.... значи реша ли да съм в селена да сиприготвя едно 5000лв допълнително....

# 356
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Ами не е лошо да си подготвена. На мен ми казаха, че вероятно ще се побера в 6000 лв общо, но накрая излезе 10 400 лв, ако изключим лапарото. Както е писала и Ирен, ако се наложи по-дълга стимулация, това означава повече инжекции, повече прегледи и повече хормони. Доплащане по 10-20 лв не мисля, че взимат. Вероятно, като се изчерпи лимита, започват да таксуват всичко над него. Доколкото знам сумите, които отпуска фонда, са по пера.
Доколкото разбирам, ако решиш за Селена, това означава смяна на доктор и клиника. Тоест, вече зависи и доктора какво прецени, че иска като предварителни изследвания, зависи ти какво си правила до сега. Комплексно е.

# 357
  • Мнения: 388
Здравейте  момичета . В момента аз съм в стимулация в Селена. По фонда сме. Заплатихме първоначално около 380 лв за първоначалните изследвания,като в тях влизат и ковид  тест  . След това всеки път като ходя на преглед заплащам потребителска такса  от 5 лв. Заплатих 59 лв за микробиология и днес 51 лв за изследванията преди пункция. Досега са ни тези разходи. След това немога да кажа още колко ще дадем

# 358
  • Мнения: 528
Благодаря ви за изчерпателнитв отговори.... ще преценим имаме време...

# 359
  • Пазарджик
  • Мнения: 724
Здравейте  момичета . В момента аз съм в стимулация в Селена. По фонда сме. Заплатихме първоначално около 380 лв за първоначалните изследвания,като в тях влизат и ковид  тест  . След това всеки път като ходя на преглед заплащам потребителска такса  от 5 лв. Заплатих 59 лв за микробиология и днес 51 лв за изследванията преди пункция. Досега са ни тези разходи. След това немога да кажа още колко ще дадем
От кога пък е тази потребителска такса от 5 лв?Аз миналата година не съм плащала нищо такова.

Общи условия

Активация на акаунт