Въпрос за ГО, ТП и регистрация на газова уредба

  • 1 316
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Тъй като не си бях в България , колата не е карана вече половин година . Като проблема е , че гд толкова вече няма ГО , ТП и тн ... Въпроса ми тук е как точно да постъпя сега с плащането , като трябва да се плати ГО първо , после имам технически преглед и някаква регистрация на газта , което май трябва през сервиз и през КАТ да се минава , а там май и глоба ще имам , тъй като колата има газ от няколки години .
Та въпроса ми е в какъв ред да ги платя нещата за да не ме спрат и глобят . За газта задължително ли трябва да се ходи в кат и какви пари се дават там и колко е тази глоба която предполагам ще ми сложат за закъснението . Както и кои сервизи в Пловдив правят това за газта . А и най важно дали камерите по светофарите ще ми лепнат някоя глоба , че съм без регистрация за газта .

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 13:49 от Не се сърди, човече

# 1
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
За газта не мога да помогна
Първи плащате данъка , ако е излязъл за тази година , после с него плащате гражданската , може естествено и на вноски и после отивате за преглед . Преди прегледа обаче , ако нещо трябва да се прави за газта ,трябва да оправите него, защото при техническия преглед ще го гледат . Най добре питайте там където ще ходите на преглед  с газта ,какво трябва да се направи и дали ще искат нещо те

# 2
  • Мнения: 454
Скоро регистрирах газова. Заплатих 65 лева, около София.Цените варират.

Ако не е сменяна бутилката след изтеклия 10 годишен експлоатационен срок, подлежиш на глоба. За газовите си има специални сервизи, които се занимават само и единствено с уредби. Ако отидеш там и смениш бутилката, ще ти се даде протокол, с който се гарантира правилната смяна на бутилката. Намираш ГТП, в който заверяват бутилки, показваш протокола и от там вече ще я заверят, т.е.-дават така известния розов лист-Удостоверението. Не се ходи в КАТ, за уредбата.

# 3
  • Мнения: 295
Скоро регистрирах газова. Заплатих 65 лева, около София.Цените варират.

Ако не е сменяна бутилката след изтеклия 10 годишен експлоатационен срок, подлежиш на глоба. За газовите си има специални сервизи, които се занимават само и единствено с уредби. Ако отидеш там и смениш бутилката, ще ти се даде протокол, с който се гарантира правилната смяна на бутилката. Намираш ГТП, в който заверяват бутилки, показваш протокола и от там вече ще я заверят, т.е.-дават така известния розов лист-Удостоверението. Не се ходи в КАТ, за уредбата.
Т.е. отивам и си плащам ГО , после в сервиз за газовата и накрая в ГТП и там ми дават нужното удостоверение за газовата ... Тя иначе е слагана преди около 4 глдини . Остава и проблема с разходката до сервиза и после до ГТП без да имам валиден ГТП .

# 4
  • Мнения: 454
Да. Трябва да бъде пункт не само за преглед, но и за заверка на уредбата. Щом е на 4 години, трябва да се намери протокола кога е поставяна и от кого. Ще сменят и стикера. На новия ще пише LPG-газ, защото има и метанови уредби. За изтекъл преглед се плащат 20 лева, ако те спрат някъде.

Тук можеш да се ориентираш https://rta.government.bg/images/Image/registri/gasPermits.html

Общи условия

Активация на акаунт