С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 19 788
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 136
Момичета, водили ли сте децата на някое културно мероприятие като например куклен театър или опера за деца? Тези дни се чудя дали да не го заведа. Пандемията ме спира, че пак зазляха нещата, но като цяло се чудя изобщо дали би стоял.

# 526
  • Мнения: 3 972
Със моя тазманииски дявол абсурд ..приятелка беше правила опит три годишното и момиченце да заведе на куклен театър но не и се получи вниманието се задържа временно..същото обачe с момченце на  6 на кино посредата на филмчето му омръзва и издивява..
Аз съм вече отчаяна с това прилепяне на моето дете ходи ми по петите навсякъде постоянно иска да седя с него грам сам не иска да остава да не говорим да играе ..биберонката не я оставя за миг а преди ни я даваше доброволно и само за съня му я давахме...

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте и от нас!

Като ви чета и ми се доревава, с тия ясли, много е зле сега зимата откъм болести. И това, че децата изтрещяват после вкъщи си е следствие, нещо психологично, защото всички са така, нашата голяма кака ревеше насън и беше ужасна драма ...

Ние ще пропуснем яслата, не ми е минало през акъла да ни стъпи кракът там. Градина...от 3 или от 4 години, ще видим.
Голяма е лепка, различен характер е от кака й, някои дни е просто ужас, но пък е толкова сладка и закачлива, такива неща нарежда и физиономийки прави..

# 528
  • Мнения: 989
Момичета, как стееее?
Дечицата как са?
Моят дребосък е добре. Празниците минаха супер. Особено много хареса сурвакането - дни наред ни сурвакаше! Simple Smile Но понеже не може да казва "Сурва, сурва, весела година.....", плямпаше някакви негови заклинания.
Още смуче палеца си. Страшна напаст излезе това. Няма отказване! Лошото е, че така си уврежда захапката.. не знам какво да го правя вече
Вие как сте?

# 529
  • Мнения: 3 972
Ходи на ясла,сутрин трудно ,следобед не иска да си тръгва ,биберонката ни е първа приятелка даде и име,няма отърване ,от памперса също,иска да го нося на ръце доста често,тръшка се жестоко на обществени места ,ляга на земята и се търкаля,периода е изключително труден за мен ..

# 530
  • Мнения: 549
И при нас периодът е страшен. Нищо не иска, тръшка се навън, едва го изкарвам от вкъщи, после едва го вкарвам. Цирк пълен е.

# 531
  • Мнения: 1 136
Ехоо, добре сме ние. Точно вчера махнахме бибата и мислих да ви пиша да ми дадете малко акъл, че имаше един момент на голяма истерия. На обяд се опитах да го сложа без биба да спи и той много плака, та не издържах и му дадох биберона. После се събуди с рев и не искаше да става от леглото, за да не му взема бибата. Близо час съм го молила и накрая взех бибата, отрязах малко от връхчето и му я върнах. Казах, че е станал голям вече и докато е спал я е гризнал със зъбите. Очаквах да не отрази разликата и пак да си я търси, а той така се разстрои. Изпадна в истерия. Рев, чак трепереше. Аз плаках с него. Не я искаше. Каза, че е лоша бибата и искаше да я изхвърли на боклука. После ходихме двамата да я хвърлим навън. Цял следобед повтаряше, че е голям вече. Батковците нямали биби. Мама и тати нямали и те биба. Вечерта нямаше никакви драми. Заспа си лесно. През нощта спа добре. Ще видим днес на обяд как е.


Иначе сме добре. Памперс махнах през лятото. На ясла не ходи и си се гледаме двамата. Малко му е скучно, че сега няма много деца навън, а ако има, то те са болни, спряни от ясла/градина. Измислям му разни занимания вкъщи. За Коледа рисувахме по едни топки за елха. Бисквитки правим често и го оставям той да ги оформя. Разни такива и времето минава. Мисля да пробвам The little gym в София, но с тоя ковид пак не ми се бута много измежду шамарите, та чакам малко да се уталожат нещата.

Зъби - чакаме последните 4 кътника все още. Дано като решат да се появяват, да не е голяма мъка.

Вие с какво ще се похвалите?

# 532
  • Мнения: 353
Здравейте! Как бързо минава времето и децата растат и се променят нали? Аз чакам малката да започне градина скоро в Англия. Кърмих я до 2г. А без памперс е от лятото. Използваме три езика и тя знае думички и от трите ,но още не знае на кой на какъв да отговаря и често остава неразбрана. Преобладава нейния бебешки език и тук-там нещо по-разбираемо. Сега като тръгне на градина сигурно ще напредне повече с английския. Юни месец ще става кака. Няма ли други в групата,които чакат второ,трето или планират?

Последна редакция: ср, 05 яну 2022, 15:43 от Happyday❤️

# 533
  • Мнения: 3 972
Аз съм много доволна от ходенето на яслата,играе с деца има си и предпочитания но уви и там не иска да сяда на гърне,госпожите ми казват търпение..аз се върнах на те работа и се чувствам чудесно ...

# 534
  • Мнения: 1 521
Мамии Здравейте,
Последните няколко дни често мислех за вас ама все се отнасям и не сядам да пиша. Сега като влязох и видях, че сте писали и се засмях.
И ние сме добре.
Зъбите вече са налице и последните.
Много говори и на двата езика.
Октосмри започна ясла(държавна) ходи половин ден, разболя се и след това затвориха яслата за варицела за 3 месеца.
Првз това време аз намерих един родителски кооператив и го записах и започна да ходи там.
Доста плаче сутрин, вътре е леко притеснен, ходи три седмици и деня преди големите почивни дни изведнъж започна да му харесва и вътре да играе и да се чувства добре и хоп почивка две седмици и повече, сега пак мрънка и казва, че не иска.
Празниците ние изкарахме ужасно, на Бъдни вечер се разболя, тъкмо се закрепи и на Нова година отново беше болен.
Дядо Коледа му донесе колело с педали и го кара много (с помощни колела) обаче върти като луд. Grinning
BMR и аз много го мислих този литъл Джим и според мен ще му е много интересен ама така и не отидох.
Водя го на плуване и е голямо шоу, мнгоо му харесва. Може да пробваш.
Аз също се върнах на работа, но ходя за 3 часа докато детето в на градина, за момента ходи до обяд само, и също се чувствам добре да ходя и да правя нещо с мозъка си.

Някой наистина обмисля ли второ дете вече?
Аз съм много далеч от тези мисли, въобще не искам и да чувам.

Дарио все още спи с мен, не знам докога ще я караме така.

# 535
  • Мнения: 3 972
Оо не и аз не искам и да чувам с това безспирно реване и постоянно искане да го нося абсурд..
Америкас не е ли малък за плуване ,тук ни казаха след 3 че може да го водим ..миналия месец бяхме под карантина 10 дни и се върнахме в началото с яслата ревове ,писъци нищо че почти 3 месеца ходи ..

# 536
  • Мнения: 1 521
Не е малък. Има си такова бебешко плуване, даже той беше най- голям там. Виж в интернет и някъде във фейсбук имаха страници и басейните които посещават.
Мина днес нашият рев, беше много разстроен, обаче вътре бързо се е успокойл, когато го взех беше много добре.

# 537
  • Мнения: 3 972
Да разбирам ние вече питахме тук е след 3 затова се изненадах ..лятото го беше страх да влиза в морето а мм е тренирал плуване и малко на дълбоко го приема ако детето не е плувец 🤪

# 538
  • Мнения: 1 521
Да разбирам ние вече питахме тук е след 3 затова се изненадах ..лятото го беше страх да влиза в морето а мм е тренирал плуване и малко на дълбоко го приема ако детето не е плувец 🤪
Хахахахах и аз съм бивш плувец и много искам да се научи, лятото не искаше и той в морето, обаче в басейна е друго.
Щом е плувец просто да го заведе той на някои топъл басейн да пробва.

# 539
  • Мнения: 989
Много се радвам, че пак се разписахме. Липсвахте ми! Хубаво е до чуеш веселите истории на връстници на собствения ти дивак. Изведнъж всичко започва да изглежда съвсем нормално 😅🤣😂

Общи условия

Активация на акаунт