Парфюмни размисли и страсти - 257

  • 50 448
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Тоя Орифлейм, ако прилича на Африканския бал колкото Encre Noir, който също са посочили там... значи изобщо не прилича.

# 556
  • Мнения: 1 575
Byredo Rose Noir ми допадна на мен от 2 теста. Дори след първото нанасяне много ми хареса, после поизстинах. Имам още от мострата, искам като се постопли да я изпръскам, но вероятно ще е само запознанство с аромата.

# 557
  • Мнения: X
И на мене Bal d'Afrique никак не ми хареса. Имах късмета да го пробвам на кожа при едни приятели - руско семейство, които ми го даваха на много добра цена само защото е разпечатан. Очаквах нежен, зелено-цитрусов аромат след толкова много прочетени суперлативи в мражата, усетих нещо остро, натрапчиво и банално. Силен, остър цитрус, много тежък ветивер и няма утихване. Откровено мъжки и то не от най-добрите, ако е за ветивер (който много харесвам), си крада от Ферари Ветивера на мъж ми.
Не познавам останалите аромати на марката, но съм убедена, че са силно надценени и неоправдано скъпи.

# 558
  • Мнения: 1 988
Благодаря ви.
Исках да пробвам Gypsy Water, но нямаше негова мостра......
Gypsy Water е свежа хвойна с цитруси и ванилия. Лек,охлаждащ и свеж.За мен той е по-скоро мъжки!

.....Не познавам останалите аромати на марката, но съм убедена, че са силно надценени и неоправдано скъпи.
Това важи за много скъпи или нишови брандове Simple Smile Аз съм от феновете на марката и ароматите им, но не съм  фен на цените и на малката трайност,която имат Sad

# 559
  • Мнения: 2 255
Аз харесвам почти всичко, което съм ползвала на Byredo, включително и Африканският бал. Нищо мазно не ми избива. Интереен дървен аромат, който ми седеше много добре.
Сега бих взела от 10мл още няколко, но само защото не искам да се затрупвам с бутилки.

# 560
  • by the sea
  • Мнения: 628
За мъж бих го одобрила, има нещо привлекателно и сапунено,но  пак ми идва тежък за всекидневен. 
 

# 561
  • Мнения: 1 401
Хъх, сега вече ме убихте! Или аз сама да взема да се застрелям. Помолиха ме да си избера подарък за рождения ден и аз си избрах точно Bal d’Afrique. Бях го пробвала преди три-четири години в една парфюмерия и много ми беше харесал, но все не идваше ред да си го купя. Помня, че имаше доста почитателки и в темата...
Я още някоя харесваща го да се изкаже, моля, че да не страдам, докато го получа.
На мен ми звучеше поне унисекс, не си падам по мъжки аромати 😕🥺

На Byredo определено харесвам Rose of no man’s land.

# 562
  • Мнения: X

Цитат
Това важи за много скъпи или нишови брандове Simple Smile Аз съм от феновете на марката и ароматите им, но не съм  фен на цените и на малката трайност,която имат Sad

Да, така е - скъпи луксозни серии, нишови парфюми - окей, за всички си има клиенти. Лично аз не бих подминала евтин на цена парфюм, ако ми допада като аромат и никога не бих си купила марка, по която масово припадат колко е по-по-най. Не притежавам много скъпи ухания и не мисля, че цената на един парфюм добавя стойност на тази, която го носи.
Парфюмите са преди всичко удоволствие, и да, кеф цена няма - но да имам скъп парфюм само заради гъзарията, не, мерси.

# 563
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
При повечето от нас лошото е, че не е от "гъзария", а потребност, понякога крещяща. Само парфюмнозависими, като мен, могат да го разберат. По-силно е от теб. Искаш го, не защото е скъп (евтин), а защото си се влюбил в него и ти трябва, сега, на момента, сън не спиш, смяташ 2 и 200, мяташ се като риба на сухо, докато не го купиш. И тогава се кротваш! Спокойствие, релакс, Нирвана... ❤️
До следващия път... Иии, сначале! 😜

# 564
  • by the sea
  • Мнения: 628
Има много хубави  и интересни дизайнерски парфюми, но понякога всичко започва да ми мирише еднакво или пък всички миришат на едно и също (напоследък усещам след младите момичета Voce Viva).
Има нишови брандове, които не си оправдават цените, но има и такива които си струват, в търсенето е чара Simple Smile ако ти доставя кеф, разбира се.

Фенси  ами тежичък ми идва на мен, за малко да го гръмна на сляпо защото бях с впечатление, че е харесван и под унисекс разбирам една идея по-лек  и свеж, наистина щях да се подведа. Мисля че никой не казва че е гаден парфюм, но не е това, което очаквах . Дано ти допадне.

# 565
  • Мнения: 1 988
....Я още някоя харесваща го да се изкаже, моля, че да не страдам, докато го получа. .....
Аз съм от най-големите му фенки Simple Smile Това е най-мекия и луксозен ветивер,ако мога така да се изразя.Няма нищо общо с ветивер от типа на Енкре ноар или Тер на Ерме(който също много харесвам).Самия ветивер само в началото е малко по-силен. След това става обвит в прекрасни цветя,муск и малко цитруси.Сега се напръсках,за да не говоря на изуст,ми страхотен е Nerd И си е баш унисекс !

# 566
  • Мнения: 2 104
Влизам само да отчета многократните комплименти за  Versace Eros pour femme edt днес. Heart Eyes

# 567
  • Мнения: 10 008
Много харесвам Африканския бал, както и Седемте воала, но така и не ги придобих. Ако ми ги подарят, ще се зарадвам много. 
Някакси ми секнаха големите желания.

# 568
  • Мнения: 2 591

Цитат


Парфюмите са преди всичко удоволствие, и да, кеф цена няма - но да имам скъп парфюм само заради гъзарията, не, мерси.

Аз дори не бих си купила парфюм на цената на повечето немасови, прекалено скъпи, дори и да си го харесам. Мен лично ме боли сърцето да дам 250 евро за аромат, просто не съм толкова голям фен. По същата причина никога няма да си купя Бакара руж и подобни (с което се дисквалифицирам в темата :Д ). По-скоро бих си купила обувки, дрехи, крем за лице, бижута, маска за коса и т.н. или бих спестила пари. Не в този ред. :Д

В нашия град и околностите му съм посещавала няколко по-изчанчени парфюмерии. Пробвах какви ли не парфюми лятото, но никой не ме спечели толкова, че да дам 200-350 евро за 100 мл. Grinning Задоволявам се напълно с познатите от Дъглас и подобни.

Да не е спам: в момента разхождам предимно Гучи гилти интенз и много се харесва. Получавам много комплименти, освен от мъжа ми. :Д На него за жалост май най-много му харесват акватиците.

# 569
  • Мнения: 2 030
Хъх, сега вече ме убихте! Или аз сама да взема да се застрелям. Помолиха ме да си избера подарък за рождения ден и аз си избрах точно Bal d’Afrique. Бях го пробвала преди три-четири години в една парфюмерия и много ми беше харесал, но все не идваше ред да си го купя. Помня, че имаше доста почитателки и в темата...
Я още някоя харесваща го да се изкаже, моля, че да не страдам, докато го получа.
На мен ми звучеше поне унисекс, не си падам по мъжки аромати 😕🥺

На Byredo определено харесвам Rose of no man’s land.

Аз  го  харесвам много, за мен е унисекс с безобразна трайност. Вероятно ветиверът дразни повечето дами, защото е доста силен. Ще ти хареса.

Общи условия

Активация на акаунт