Какъв съвет бихте дали на по-малкото си аз?

  • 4 920
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Здравейте! Извинявам се, ако темата не е за тук случайно.
Би ми било интересно какъв съвет бихте дали на по-малкото себе си, на израстващия ТИ, и за любовта, приятели, семейството и живота като цяло? Какво бихте искали да ви кажат предварително, преди да си “счупите” главата?

# 1
  • Мнения: 3 350
Аз и моето аз сме на една и съща възраст, ние сме един и същи човек (само един), затова не си говоря сама на себе си и не си давам съвети. Тях ги получавам от другите хора.

# 2
  • Мнения: 3 318
Опитвай се да угаждаш първо на себе си, а после на другите. На другите също им пука само за собствените им задници и нужди.
Преди помагах изключително много  и бях много доверчива, а когато аз имах нужда от помощ всички се покриваха.

# 3
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Обичай без страх, победена си само тогава, когато страхът е по-голям от обичта.
Радвай се на всеки миг с децата си и помни, че миговете отлитат-и лошите, и хубавите. Но хубавите са повече.
Мечтай смело и бъди малко по-освободена в съзнанието си.
Раздавай се. Всичко изпратено към Вселената се връща при теб умножено-и лошото, и хубавото.
Бъди добронамерена и прощавай. В това число и на себе си.

# 4
  • Мнения: 12 473
Да престана да се старая да се впиша..))

Да си повярвам колко съм ценна и достойна, такава, каквато съм.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Family over everything!-това бих казала на 18-годишното си "Аз" и има защо.На 19-годишното си "Аз" бих и наляла малко акъл да запише предучилищна и начална училищна педагогика.На 26-годишната "Аз" бих и казала,че всичко ще е наред ,че не е страшно да имаш специално дете и да не отлага второто дете за по-късно, защото вече съм на почти 38 и все още само с едно дете,а си се представях с 2-3 най-малко(в момента съм бременна за 5-ти път,но нещата не тръгнаха като хората.Все пак още има надежда до понеделник,че ще се наместят)...

Последна редакция: пт, 12 фев 2021, 09:31 от Елислава

# 6
  • Мнения: 10 993
Никакъв съвет не бих си дала. Грешките ми ме направиха човекът, който съм...живота трябва да се живее, падаш, ставаш и продължаваш...

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да се отпусна и да не се притеснявам. Животът се случва закономерно, не можеш да надкочиш себе си, реално трябва да минеш сам през всичко и после да се обърнеш назад, за да видиш през какво си преминал и защо
И да не се обвинявам, защото в повечето случаи не е имало шанс да не сбъркам

# 8
  • Мнения: X
Съветът, който бих си дал, е да се наслаждавам на настоящето и да мисля по-малко за миналото или бъдещето.

# 9
  • Мнения: 923
Не бих си давала съвети.Бих си "счупила главата" по абсолютно същия начин,защото това ме прави това ,което съм в момента. Имам мир със себе си,имам чиста съвест,какво му трябва повече на човек?!?!

# 10
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Да уча повече и навреме. Да вземем решения гледайки напред в бъдещето, а не само в момента.

# 11
  • Мнения: 802
Бих си казала, че никой не ми е длъжен и аз не съм длъжна на никого. Всеки действа, според нуждите си и осъзнато е в живота ми. Бих се успокоила, че всичко ще е наред и наистина ще мога да имам дете, въпреки че докторите ме плашеха. Не вярвах, че сама мога да се направя щастлива.

# 12
  • Мнения: 4 007
Да купя биткойни, докато са още по няколко долара Grinning

# 13
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Да купя биткойни, докато са още по няколко долара Grinning
ММ имаше,ама ги продаде още 2017-та...Ама кой да знае,че ще им литне цената до небето...

# 14
  • Мнения: 202
Да купя биткойни, докато са още по няколко долара Grinning

Спомням си, че имах съученик преди 3-4 години беше много зарибен, всички му се подиграваха с тия биткойни, ама явно е имало полза😃

# 15
  • София
  • Мнения: 17 775
Много хубава тема.

Да си вярвам повече на интуицията.
Да не мисля как нещо ще бъде възприето от околните.
Да не се притеснявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 193
Съветите, които давам на дъщеря си (само когато тя поиска такъв, че останалите не се чуват).

# 17
  • Мнения: 15 356
Малкото ми аз беше диво и лудо по цялата глава,нямаше да ме чуе никога.Благодаря му,че ме доведе на мястото на което съм сега и ме направи такава каквато винаги съм искала да бъда.

# 18
  • Мнения: 15 619
Да продължа да следвам само себе си. Ще ме преведе през всичката ми глупост, за да стигна  до мен. Няма друг път.

# 19
  • Мнения: 10 993
Е аз си бях добро момиче от малка и си учех уроците в училище....така че няма за какво да съжалявам и да се връщам назад та да си давам съвети...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Да казвам не. Да завърша друга специалност.

# 21
  • Мнения: 3 720
Да не се доверявам на никой мъж. Никога.
Не звучи добре, хаха.

# 22
  • Мнения: 12 752
Бих казала "Карай напред, ти си знаеш как." Wink

# 23
  • Мнения: 2 998
Яж по-малко! Joy

# 24
  • Мнения: 166
Let it go.. let it go!

# 25
  • Мнения: 6 119
Ако можех да се върна 5-10 години назад, бих си казал да си купя биткойни, както и машини за добив Simple Smile

# 26
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Ако можех да се върна назад във времето щях да се прегърна, да си кажа че се обичам, че съм добра, умна и много красива и заслужавам всички хубави неща, които са ми се случили и ще ми се случат. В същото време, щях да се уверя, че не съм виновна за гадостите, или поне не съмо аз и не на 100%. Щях да си дам силно рамо, на което да се опирам и до днес. Щях да предотвратя голяма част от белите, които лекувам в душата си днес. Щях ... Да се науча да се обичам, уважавам и ценя.... Nature Zap

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цвете, научи се на тези неща сега!

# 28
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Цвете, научи се на тези неща сега!
Уча се, но е много много трудно и бавно... И скъпо... Просто можех да не изгубя 10-15 години Joy

# 29
  • Мнения: 1 686
"Имай търпение."

# 30
  • Мнения: 46 508
Аз съм си още с акъла, който имах на 15 г. Дали тогава ли съм била прекалено разумна или сега (тази година ще прая 43) прекалено глупава, това вече не мога да кажа. Но разбиранията ми и принципите за живота не са се променили, само се затвърдиха.
Нито едно решение в живота ми не го виждам като грешно, така че каквито съвети съм си давала тогава, такива и сега.

# 31
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Винаги може повече, винаги! Та в този смисъл темата изобщо не я разбирам като такава за грешни решения, а за какво можех да направя повече за себе си като човек.

# 32
  • Мнения: 10 993
Ако темата следва да се разбира като Какво можех да направя повече за себе си, то аз съм категорична, че дадох максимума на който съм способна до сега съобразно обстоятелствата...

# 33
  • Мнения: 46 508
Винаги може повече, винаги! Та в този смисъл темата изобщо не я разбирам като такава за грешни решения, а за какво можех да направя повече за себе си като човек.
Може, но понеже тя пита:
Цитат
Какво бихте искали да ви кажат предварително, преди да си “счупите” главата?
Това го разбирам като въпрос за грешните решения в живота.
Иначе за максимума, да, винаги може повече, но и цената е по-висока. Предпочитам баланса пред живот в стрес и напрежение. Обичам комфорта и спокойствието, в това отношение също не съм претърпяла промени.

# 34
  • Мнения: 738
Съвета ми, би бил, преди да се обвържеш с някого, внимателно виж какви са родителите на избраника,
защото рано или късно човекът се превръща в това, което са родителите.
Спестява доста бъдещи ядове.

# 35
  • Мнения: 3 350
Съвета ми, би бил, преди да се обвържеш с някого, внимателно виж какви са родителите на избраника,
защото рано или късно човекът се превръща в това, което са родителите.
Спестява доста бъдещи ядове.
Е, хайде сега. Приличаме по много неща, но в крайна сметка сме отделни личности и сме изминали различен житейски път, което ни пречи да се превърнем в тях. Ако осъдиш някого, заради родителите му може би ще загубиш стойностен човек, с който би могла да си паснеш. Добре е да даваш шанс на хората.

# 36
  • Мнения: 2 522
Май имаше такава тема преди ...

По същество - бих посъветвала по-малкото си аз следните неща:

- Бъди по-търпелива със себе си.
- Бъди по-толерантна спрямо тялото си.
- Светът не е черно и бяло.
- Нищо не е на живот и смърт.
- Не изживявай толкова много неща, които след 5 дни няма дори да си ги спомняш.

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Да си развия редкия талант, а не да се имам за луда и да стане така, че вече да го нямам.

# 38
  • Мнения: 3 589
Да ражда - от млада - 3 подред.

# 39
  • Мнения: 2 925
Здравейте! Извинявам се, ако темата не е за тук случайно.
Би ми било интересно какъв съвет бихте дали на по-малкото себе си, на израстващия ТИ, и за любовта, приятели, семейството и живота като цяло? Какво бихте искали да ви кажат предварително, преди да си “счупите” главата?
Никакъв. Няма да ме послуша, а би ми се искало много.
Какво пък дори да си счупя главата, има превръзки за случая...
Май по-важното е сърцето да остане цяло...Проклето да е! И 300 дяволи в допълнение!

# 40
  • Мнения: 2 146
Не бъди толкова лакома, грижи се за тялото си.
Не бъди наивна, хората са лоши.

# 41
  • Мнения: 36 468
"Слушай по-малко родителите си и учи нещо свързано с изкуство, вместо да следваш техните съвети" Cry

# 42
  • София
  • Мнения: 1 355
Не вярвай на думи, а на дела!
Вярвай в себе си, защото не си по-лоша или по-глупава от останалите!

# 43
  • Мнения: 746
Когато бях в шести клас си спомням, че имаше един ден, в който бях много стресирана и уплашена, защото на следващия ден имахме физика и учителят ни беше наплашил, че ще ни вдига на дъската да решаваме задачи по физика. Аз нищо не схващах от задачите, целият ден се опитвах да си ги обясня, но нищо не разбирах, нямаше и кой да ми ги обясни. На следващия ден ме беше страх и срам да кажа на учителя, че не знам задачите, представях си, че ще ме вдигне на дъската, а другите ще ми се смеят. Оказа се, че и другите в класа бяха зле и лошите сценарии в главата ми не се случиха.
Съвета, който бих си дала е да не ме е срам да призная, че нещо не знам.
Другият съвет е да не съм с предварителна нагласа какво би се случило в дадена ситуация и да не изживявам предварително нещата.

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 12:26 от Lorena Mari

# 44
  • Мнения: 155
Не вярвай на никого! Не бъди наивна! Не прави компромиси със себе си, за да угодиш на другите! 👌🏻

# 45
  • Мнения: 861
Направо не знам от къде да започна....много, много неща бих посъветвала малкото си аз, но дали сега щях да съм същият човек? Толкова много грешки....и въпреки всичко, съм човек, който винаги гледа напред. Утре е нов ден.

# 46
  • Мнения: 1 327
Един единствен съвет:
Рискувай, не се страхувай. Можеш и ще се справиш.
Толкова неща биха били различни...

# 47
  • София
  • Мнения: 12 635
Струва ми се, че ако бях получила някакъв съвет, той щеше да промени някакви събития и нямаше да получа ценни уроци. Вероятно нямаше да съм това, което съм и да ми се случат някои хубави неща, които понякога са били в следствие на други лоши. Животът ми може би щеше да е по-добър, а може би по-лош. А сега не е никак лош, въпреки всички трудности, през които е минал. Та май ще си спестя съветите и ще се порадвам на това, което е.

# 48
  • Мнения: 7 910
Щях да кажа "застреляй се, ако обичаш, преди да извършиш всички тъпотии, които предстои да сътвориш..." Joy

# 49
  • Мнения: 4 949
Колко съвети му давам, но то не ме слуша..
Прави си това, което знае Simple Smile
Май е късно да го превъзпитам..

# 50
  • Мнения: 4 518
Щях да си кажа, че всичко ще се нареди по-възможно най-добрия начин. Че планът ми е проработил, че понякога, дори да знае кое е правилно, не е ОК да "бие" хората през ръцете и да ги остави на мира. Не винаги най-важно е да си прав и да се опита да осъзнае, че реално няма причина да е нещастна. Да положи малко повече усилия по География и История, защото после много ще я е яд, въпреки че не ги използва.
Мисля, че тогава ги знаех тези неща, просто по една или друга причина оставаха на заден план.

# 51
  • Мнения: 2 146
Ако можех да се върна 3г.назад, щях да си кажа: Послушай мъжа си! Не го послушах и си строших тиквата. Лошото е, че съм много твърдоглава и не слушам никой за нищо.

# 52
  • Мнения: 18 298
Отиди в град... (еди-кой си). Там има човек, който трябва да познаваш. Sunglasses
Не напълнявай, освен саамо малко (като млада бях много слаба).
Не губи приятелите си (две имена). Като тези хора други няма да намериш и това, което те направиха за теб, не се среща под път и над път.
Бъди по-суетна. За една млада жена външността е важна, не само образованието. Няма лошо да си малко кифла.
Май друго няма... Thinking

# 53
  • Мнения: 4 949
Lorelada, като спомена кг. И аз така..
От глупост, мислейки си, че пак ще е лесно да върна назад.
Всъщност сега постоянно това му казвам..Направи режим.
Влез във форма,защото ще ти донесе само позитиви.

Казвам му..Бъди по-твърда. Отстоявай себе си

И най- вече. Вярвай в себе си..Допускай по-близо, не гради стени.

# 54
  • Мнения: 802
А, да, никога не влагай пари, време или усилие в нещо, което не е на твое име, правиш го за друг, не за себе си.
Никога не приемай, друг освен родителите ти да ти "прави услуга". В един момент ще си я платиш с лихвите.

# 55
  • Мнения: 4 949
А, да, никога не влагай пари, време или усилие в нещо, което не е на твое име, правиш го за друг, не за себе си.
Никога не приемай, друг освен родителите ти да ти "прави услуга". В един момент ще си я платиш с лихвите.

Аз си сърбам попарата от това Sad
Вече е урок !

# 56
  • Мнения: 2 602
Колко съвети му давам, но то не ме слуша..
Прави си това, което знае Simple Smile
Май е късно да го превъзпитам..

Никога не е късно да се превъэпиташ, дори точно това раэличава интересните и успешни хора от эастиналите във времето. Според мен. Животът е постепенна борба.

Бих си каэала не отлагай битката эа "когато съм перфектна", эащото никога не може да научиш всичко в тоя живот. И след дълги години учене на нещо, пак ще има някой въпрос, на който не може даотговориш перфектно.

Не хленчи, когато стане напечено и не си представяй най-лошите сценарии.

Обаче истината е, че точно теэи негативи са ме трансофмирали, т.е. аэ съм се трансформирала чреэ грешките си. И въэнамерявам да го правя и пак. Ако спра да се уча от грешките си, эначи животът ми е спрял.

# 57
  • Мнения: 7 935
бих се посъветвала да се пазя повече физически, и да не се правя на безсмъртна нинджа ..
за да няма строшени крака, ръка, нос и т.н. Grinning

# 58
  • Мнения: 1 327


И най- вече. Вярвай в себе си..Допускай по-близо, не гради стени.
Аз обратното. Ако бях изградила барикадата, нямаше всеки път да губя частичка от себе си, губейки "приятели".
Късно се научих да бъда болезнено откровена и че по този начин не наранявам себе си. Останах със шепа приятели, но истински.

# 59
  • Мнения: 4 949


И най- вече. Вярвай в себе си..Допускай по-близо, не гради стени.
Аз обратното. Ако бях изградила барикадата, нямаше всеки път да губя частичка от себе си, губейки "приятели".
Късно се научих да бъда болезнено откровена и че по този начин не наранявам себе си. Останах със шепа приятели, но истински.

Аз обратно..Опитвм се да бъда по-отворена към хората ..
Откровена съм..когато допусна

# 60
  • Мнения: 673
Интересно е да се прочетат съветите на различните хора - така човек вижда какви "уроци" е получил другия, през какви изпитания е минал и какво мисли за важно.
Моят съвет към себе си като млада, макар че нямаше да се вслушам в него, е да разбера какво е наистина да обичаш някого, да не си меря с него... егото и да не си въобразявам, че съм велика. Но не съжалявам за нищо, през което съм минала, защото то ме е направило такава, каквато съм.

# 61
  • Мнения: 2 146
Да бъда по-дипломатична и не толкова първична. Да си пазя нервите.

# 62
  • Мнения: 2 780
Tesla, Amazon, bitcoin.

# 63
  • Мнения: 738
да не правя непоискано добро

# 64
  • Мнения: 17 407
Моите малки аз са по-мъдри от мен на тяхната възраст. С това за мен темата се изчерпва, не искам да се съветвам.

# 65
  • Мнения: 1 006
...че нищо не оправдава цената да страдаш по някой мъж/жена, който/която и да е...че всичко, наистина всичко, е поправимо, освен едно..да следва мечтите си, да бъде смел и уверен в себе си, да бъде добър и никога да не забравя/изоставя хората, които са го отгледали...

# 66
  • Мнения: 19 838
Тази тема ме обърка. По снимката влязох и мислех, че някой иска да съветва дъщеря си. Тамън щях да се възмутя, че това не е моето малко аз и си има идентичност и гледам отговорите – хората говорят на себе си на младини.
Леко ми е шанти темата.
Миналото си е минало. Не се връщам, обръщам и не говоря с него.

# 67
  • Мнения: 2 857
"Ей, келеш, да зарязваш тия любовни терзания и да сядаш над езиците, чеее....
Как кои бе, келеш, прОграмните!"

# 68
  • Мнения: 2 925
Тази тема ме обърка. По снимката влязох и мислех, че някой иска да съветва дъщеря си. Тамън щях да се възмутя, че това не е моето малко аз и си има идентичност и гледам отговорите – хората говорят на себе си на младини.
Леко ми е шанти темата.
Миналото си е минало. Не се връщам, обръщам и не говоря с него.
Ма то това ли било? Значи аз пак не съм разбрала.Flushed
Аз го възприех като раздвоение на сегашното ти аз. (Явно само аз задълбавам толкова надълбоко в психологията.)
При мен (признавам си) има винаги 2 аз:
Едното, което се командва от разума и пустото ми его.
И другото малкото със сърцето свито на кравайче в един тъмен и студен ъгъл...Пак се отплеснах, както и да е!
Затова и го обясних така.
***
За младото ми аз не мога да се произнеса. То сякаш отсъстваше навремето. Прекалено много се вслушвах в съветите на родителите ми.

# 69
  • Мнения: 49
Никога не бих си дал никакъв съвет. Защото няма смисъл, никога не съм слушал чужди съвети. Предпочитам сам да си счупя главата... Но поне си знам, че така за нищо никой не ми е виновен. Гледам на всичко преживяно като на уроци, които са ме превърнали в това, което съм, вместо да губя време и сили за съжаления и (само)обвинения.

# 70
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Да обичам себе си и тялото си повече - когато растях имах притеснения че не съм достатъчно слаба и перфектна, а бях “цели “53 кила на ръст 167.  Все нещо недооценявах - гърдите ми, задникът ми, краката ми, ръста ми. Всичко се въртеше около едната визия... Толкова кухо и токсично побъркващо съществуване. Майка ми винаги е говорела негативно за краката си и за мен беше нормално да не се харесваш, отделно медиите влияеха с постоянно показване на кльощави момичета без задници и с недоразвити крака, със силиконови цици. Спомням си, че отидох на едно модно ревю и стилистката ми се скара да ям повече - бях станала 48 кила, на 21 години. Обикнах тялото си чак след като родих и тежах 65 кила, с увиснало коремче и огромен задник, с разкъсана вагина - казах си, сега трябва да обикна себе си за това което съм като същност, защото моето момичешко тяло си отиде завинаги. Тогава видях себе си като човек, и разбрах че моята стойност не е само в тялото ми.
* Извинете за бруталния език, но истинските неща в живота са брутални. Нищо не е парфюмирано и завързано с панделка.

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 16:35 от PrimaDonna

# 71
  • Мнения: 2 522
Много благодаря за последния пост! Безкрайно благодаря даже. Heart

Прекрасен съвет през който в момента преминавам и аз и е хубаво да го чуеш отстрани, че не си само ти, че е период и всичко ще е наред.

# 72
  • Мнения: 13 082
Да си избирам битките според силите. И да не се хвърлям надолу с главата във всичко. И да знам кога да спра. Не, че младото ми аз щеше да послуша някой от съветите, но все пак...

# 73
  • Мнения: 3 439
"Защото в многото мъдрост има много тъга; и който трупа знание, трупа и печал." Еклисиаст

Нищо не мога да ѝ кажа на тая бяла птица, нека си чупи кратуната. Самоувереността идва с опита.

# 74
  • Мнения: 299
Обичай смело, бъди себе си, мисли дългосрочно, цени родителите си докато ги имаш и прави максималното за тях, цени всеки миг, защото всичко е временно.

# 75
  • Мнения: 4 403
Бих си казала, че е хубаво:
1.  да си позволя да правя повече лудории
2. да отстоявам себе си повече, да не бъда послушна, да не ме е страх да се скарам с някого, дори с риск да го загубя
3. да си тръгвам по-рано от връзки, които виждам, че са безперспективни и още повече - да не ги започвам, щом още от самото начало знам, че няма смисъл.
4. да ценя и обичам себе си повече
5. да изградя повече защити около себе си, да не допускам толкова много хора толкова близко


Редактирам се и добавям и тези, които харесах от други мнения:
"6- Не изживявай толкова много неща, които след 5 дни няма дори да си ги спомняш.
7. рискувай, бъди смела, ще се справиш, ти можеш".

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 22:02 от Витаминче_

# 76
  • Мнения: 202
Бих си казала, че е хубаво:
1.  да си позволя да правя повече лудории
2. да отстоявам себе си повече, да не бъда послушна, да не ме е страх да се скарам с някого, дори с риск да го загубя
3. да си тръгвам по-рано от връзки, които виждам, че са безперспективни и още повече - да не ги започвам, щом още от самото начало знам, че няма смисъл.
4. да ценя и обичам себе си повече
5. да изградя повече защити около себе си, да не допускам толкова много хора толкова близко


Редактирам се и добавям и тези, които харесах от други мнения:
"6- Не изживявай толкова много неща, които след 5 дни няма дори да си ги спомняш.
7. рискувай, бъди смела, ще се справиш, ти можеш".

Туко-що прочетох всичко, което трябва някой да ми каже.

# 77
  • варна
  • Мнения: 1 228
Да не се оставям по течението.
Живота ми се е стекъл така, че като погледна назад, няма нищо което да съм направила Аз, сама.
Не се оплаквам, имам мъж, които ме обужава, две прекрасни деца. С мъжа ми имаме собствен бизнес, но всичко е изградил той. Не мога да си препиша заслуги за нищо, освен за децата, разбира се. 8 години седях и ги гледах в къщи. През това време рабитеше само мъж ми. От 2 год. почти имаме собствен бизнес, в които работим двамата, но се чувствам като помощник, а не като съсобственик.

# 78
  • Мнения: 17 407
Не гледаш ли на резултатите като продукт на партньорство? Какво, ако си съсобственик?

# 79
  • Мнения: 2 146
1128, през тези 8 години ти си вършила най-важната и отговорна работа, не се подценявай.

Общи условия

Активация на акаунт