Против акне/пъпки по лицето 12

  • 46 294
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 102
Как ползвате кремове за белези през лятото, нали те се ползват само през есента и зимата.
Наистина акне бп 5 помага,но прави подкожните черни точки на пъпки и след това на белези и петна  и това много ме отчайва.. А скинорена като че ли нищо не прави.
Една приятелка имаше много тежко акне, по тежко и от моето, нейното беше с големи червени гнойни пъпки абсолютно по цялото лице, не използваше никакви кремове, и постоянно ми мрънкаше, че не съм спирала да давам пари за какви ли не кремове и да ходя по доктори, казваше че нямало смисъл, сега лицето и свети няма и следа от акнето, само леки петънца, крема който е използвала бил закупен от някакъв пазар и е от типа на пали, онзи избелващия, но малко по различен.. твърди че от него се е оправила, но не знам, страх ме е да не си навредя на лицето още повече.
Да, не се препоръчват през лятото, моят случай беше по-особен и бях готова на всичко Grinning за щастие нямах проблеми, но по принцип не бих го направила втори път. Също искам да подчертая, че докато ползвах сконорен/акнеаут бп използвах слънцезащита 50фактор и не съм се излагала на слънце. И даже и така от скинорен  имах периоди на раздразнение на кожата и зачервяване, в тези случаи прекъсвах нанасяне, докато не се успокои кожата. След което ги спрях окончателно изчаках няколко дни(може би недостатъчно време) и започнах солариума. Но това са изключително крайни мерки, които не препоръчвам на никого, нямах проблеми, но и не бих повторила толкова драстични мерки. Също и противозачатъчните не препоръчвам на никого, само като прочетеш листовката могат да ти се изправят косите!
Диета и спорт препоръчвам, като при мен явно глутена и млечните и захарта правят проблем, даже тези дни пробвах да си хапна и веднага ме заболя корема. Лошото храносмилане води до какви ли не проблеми включително акне.
Също пак ще кажа ексфолиране, много е важно особено на гърба, на лицето не смея много много. Помага срещу петната, но само ако кожатаа е спокойна и не е раздразнена от нещо.

# 706
  • Мнения: 10 210
При мен млечни, кафе и мазнини ми разказват играта в последно време. Със захар и глутен се оправям някак, без прекаляване.

Тези, които не носите маски, как така? За мен също е критично важно, ден без маска и на следващия кожата ми е по-спокойна. А дори поставяне за 15 мин. я възпалява.

# 707
  • Мнения: 102
Здравейте!Може да е коментирано,но крем Здраве помага ли за пъпките?

# 708
  • Мнения: 2 015
И аз с пали действам върху пъпки и петна. Но не на цяло лице и не всяка вечер.

За първи път го чувам този крем пали. Има ли ефект в свиването на пъпките по-бързо? Избелва ли петна? От колко време го ползваш?

# 709
  • Мнения: 5 992
Ето го Пали:
Скрит текст:
Продава се в малки козметични магазинчета или онлайн. Среща се и като Kelly. Открай време се носят митове и легенди, че съдържа живак като избелващ елемент. Може би вече не слагат живак, защото в описание на съдържанието го няма. Струва около 2 лева. Преди години добре се беше отразил на единични петн от акне, сега си слагам отвреме-навреме. Понеже не знам наистина какво съдържа и се притеснявам да го слагам над БПО да не стане някоя химическа реакция.

# 710
  • Мнения: 2 015
Благодаря ти, опаковката изглежда много ретро Simple Smile В състава виждам коджикова киселина и арбутин, които са избелващи, вероятно на тях се дължи ефектът, ако има такъв...

А днес научих за един крем с 15% азелаинова киселина, който за разлика от скинорена не изсушава толкова и дефакто се води хидратиращ крем с азелаинова. Като ми свърши опаковката със скинорен, мисля да го пробвам.

# 711
  • Мнения: 223
Здравейте, започвам да следя темата и аз. При мен проблема е с кистозно акне само дясната долна част на лицето по бузата и челюстта. Вече две години, през няколко месеца избива акне само там, което е с подкожни пъпки и такива, които не избиват с връхче. Първия път дерматолог ми предписа epiduo и с него се "изгориха" и паднаха. След няколко месеца отново се появиха пак на същото място. Пак паднаха само с този крем, тогава пих и антибиотик, защото правих микробиология и излязоха стафилококи. От половите хормони имаше леки раздвижвания, но под нормата, което по принцип не се свързва с акне. Знам че ако има по-високи стойности тогава да.
Лимфните ми възли под челюстта също реагират, болят ме и са леко увеличени.
Сега се мажа с крем на biotrade и антибиотик Cleocin T. Това е трети път, в който се боря с тях отново на същото място.
Сега мисля да запиша час при дерматолог, който сам да прецени какво почистване на лице да ми направи и консултация може би с гинекология относно хормоните, защото не ми се иска да пия нещо за тях предвид, че до сега не съм имала проблеми и цикъла ми е редовен.

# 712
  • Мнения: 2 015
Здравей, лимфните ти възли те болят, само когато се появява това акне ли?

Според мен е хубаво да си пуснеш и хормоните на щитовидната жлеза и да отидеш на преглед при ендокринолог...

# 713
  • Мнения: 223
Да, горе долу по едно и също време са акнето и оплакванията от лимфните възли.
И в ляво, и в дясно ме болят и са уголемени, но в дясно повече(от страната на акнето)
Щитовидни хормони съм пускала на няколко пъти, в норма са били.

# 714
  • Мнения: 2 015
А ходила ли си на ендокринолог точно в момент, в който са ти подути? Трябва да има причина някаква и то тя е вътрешна, аз на твое място бих си пуснала пълна кръвна картина с CRP (показва има ли някакво възпаление в организма) и бих отишла на ендокринолог, който да те види и на ехограф, да нямаш някакви възли по жлезата.

За изследванията на хормоните на щитовидната - какво значи, че са били в норма - ти сама ли си ги разчете?
Защото мога да ти кажа, че това, че са в норма всъщност е много измамно - TSH трябва да ти е между 1 и 2 (референтните са до 4) - всичко над 2 се води хипофункция на жлезата. F3 и F4 трябва да са в горните 75% от референтните стойности (всичко под това се води хипофункция, при TSH над 2). Така че ако си си пуснала просто сама и си видяла, че влизаш в референтните, е грешка.

Ако ги пазиш изследванията, ако искаш ми ги прати...

Също така ако изследванията са ти от преди 2 години, пак не е много релевантно, щом проблемът ти продължава.

Бих те посъветвала да си пуснеш наново и женските хормони, и щитовидните и с тях да тръгнеш по лекари, докато не откриеш причината.

В тази тема може да видиш кой хормон на какъв ден от цикъла да пуснеш, за да е максимално обективен резултатът:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1268748

А надолу като зачетеш постовете, ще видиш как всички са в нормата уж, но всъщност се оказва, че различните стойности говорят за различни проблеми.

# 715
  • Мнения: 223
Не се бях замисляла за ендокринолог, но може да отида с изследванията да ги погледнат.
Благодаря ти за подробната информацията.
Просто заради лимфните възли съм ходила по ревматолози, инфекционисти, хематолози, зъболекари, унг и какво ли не още. Кръвната ми картина е в норма и няма показания за инфекция. Ще обърна внимание и на хормоните.

# 716
  • Мнения: 776
Здравейте и от мен! Изчетох почти цялата тема и научих доста полезни неща. Аз съм с розацея и с ПКЯ, та не знам пъпките ми от кое от двете са предизвикани. Напоследък много се влоших, спрях дя кърмя и цикъла ми се възтанови, вероятно хормоните се наместват. Ще си запазя час за лазер, но ще е есента. Ходила съм при др Шеф и съм доволна.
Ползвах Метроруборил и бях възхитена от резултатите, страхотно ми избели и изглади кожата. Уви, временно. Ползвах и ниацинамид 10% на ТО, страхотни резултати, нито 1 нова пъпка цял месец, но отново временен ефект. Сега ще чакам есента за лазера, но до тогава ще се боря с Акне аут 5%, пак ще пробвам мутроруборила.
Искам да добавя нещо важно. Денис, която често споменавате не е лекар. Преди години тя не видя, че имам ИР, което страхотно забави в лечението ми. Тогава  се доверих на мнението й, незнайно защо. Попаднах след това на 1-2 незаинтересовани лекари, които също не видяха моята ИР и така нещата се уталожиха. В последствие ме диагностицираха точно след като видяха същите изследвания, които показах на Денис и ми изписаха метформин, а не 100 добавки, благодарение на който ми се възтанови и цикъла и овулацията и забременях. Внимавайте, когато споделяте изследвания и лечение, добавки. Нека обменяме опит, но не се самолекуваме. Все пак си има лекари.

# 717
  • Мнения: 2 015
Никой не твърди, че Денис е лекар, тя непрекъснато почти казва, че трябва да се консултираме с лекари. На мен ми е помогнала страшно много с информацията, която дава, на много други момичета също.

Няма как да я обвинявате, че ви е забавила лечението, тъй като е било редно да си отидете директно при лекар (нейните теми са за информация за тези, които нямат търпение да изчакат срещата с лекаря, както и такива, на които лекарите им казват - всичко ти е наред, а то очевидно не е и търсят като последна утеха някой в интернет да им даде повече информация.) А вече след като имаме информацията, всеки може да прецени за себе си дали да и се довери или да търси още мнения, но не мисля, че Денис с нещо е длъжна на някого... нито и плащаме, нито нищо, прави го на добра воля...

# 718
  • Мнения: 10 210
Aз лично от Денис съм научила много и ми е била много полезна, благодарна съм й искрено. И все пак добре е, че се пише такова предупреждение, за да се знае, че нищо не бива да се приема като последна инстанция, включително и лекарско мнение. На мен ми е казвала неколкократно по изследвания, че съм с ПКЯ. Ами не, не съм. Подлудих гинеколозите да търсят кисти. Друга била причината за хормоналния дисбаланс. Но не бих казала в никой случай, че е "виновна". По-скоро ми беше насока за допълнителни търсения.

# 719
  • Мнения: 776
Според мен не е редно да се разчитат резултати от изследвания от някой, който не е лекар. Ако не е така, защо има лекари изобщо, защо те учат по над 10 години.. има много лекари, които не им се занимава така е. Но да търсим утеха в интеренет и това не е решението.
Казвам при мен как станаха нещата. И е факт, че ми се забави лечението. Както казах след нейното разчитане отидох при 2 незаинтересовани лекари, които също гледаха само ХОМА индекса. Добре, че  намерих други лекари., които знаят, че ИР не е само 1 ХОМА индекс.
И прави го на добра воля...по-добре да замълча, защото не ми се навлиза в спорове.
В крайна сметка исках да помогна с поста си. Просто винаги имайте 1 наум

Общи условия

Активация на акаунт