Кредит за къща около София

  • 1 274
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, моля запознатите споделете мнение по въпроса с оценяването на къщи в Софийска област. Имате ли опит с оценители, които биха се съобразили до някаква степен с желанието на клиента, така че евентуално да му отпуснат целия кредит за къща понеже съм чувала за случаи, в които питат какъв кредит е необходим на клиентите и следователно оценяват имота в тяхна полза. Не съм сигурна дали това е така, нека, който е наясно сподели впечатления/опит, препоръки за банки и т.н

# 1
  • София
  • Мнения: 381
Обърнете се към мобилен банков консултант и направете среща у вас. Обикновено банките насочват към такъв тип оценители.  Но доколкото съм чувала като цяло политиката на банките за такива имоти ни е много положителна. Зависи много от района. Ако е перспективен може и да получите добра оценка. Ако не е, дори и къщата да е ново строителство няма да получите желаната оценка.

# 2
  • Мнения: 1 387
Според мен се обърнете към кредитен консултант. Горещо препоръчвам Crediland. При все че никоя банка не ме одобряваше за ипотечен кредит, тъй като по това време бях на временен трудов договор, те ми намериха банка, която ми отпусна кредита и то при много нисък лихвен процент. Преди това от ДСК ми направиха оценка на имота, точно , колкото е пазарната цена, а това не ме устройваше, защото нямаше да ми отпуснат цялата сума. Консултантката ми обаче намери оценител, който оцени имота на сумата, която ни беше необходима. Услугите им са напълно безплатни.

# 3
  • Мнения: 207
Здравейте, не знам дали тук е мястото ама да попитам за рисковете при покупка на къща, на която третия последен (тавански) етаж е незаконен?
Има всички необходими документи/разрешения за строеж на двуетажна къща, но в момента е и с трети ежат, на който има 2 спални и тоалетна. Къщата е строена 1996-98г, като още тогава явно тавана е направен жилищен. Къщата ще е за живеене през лятото и освен, че си поемем риска с незаконния етаж друг подводен камък ще имам ли?
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт