За мама вече няма скука - ДЕКЕМВРИйче в ръцете й сладко гука ! {тема 2/2020}

  • 30 165
  • 775
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз затова съм давала готови..не съм се цедила никога. Иначе може да разредиш със самата вода от варенето, но и на мен ми се струва, че няма как да стане вкусно 😕

# 526
  • Мнения: 2 013
Аз днес пробвах пак да цедя, та да сложа във фризера точно за тази цел... Е 15мл с голям зор. Май няма да го бъде това с кърмата в манджата. Ще пробвам да се запася малко де, ама ако не май с АМ трябва да се меша?! 🤔 Не съм сигурна.

# 527
  • Мнения: 3 033
И аз малко цедя. Имам торбички във фризера, но те са от януари, та не знам дали е добре да ги ползвам. 🤔

# 528
  • Мнения: 5 234
Понякога цедя малко и добавям, друг път давам само от пюрето. Днес смесих картоф на пара с пащърнак от купешко пюре и не съм добавяла мляко. Ако кърмиш на поискване, според мен не е необходимо да се добавя мляко. А пък като захраним с месо, жълтък, сирене, вече някое от тях ще е включено.

# 529
  • Мнения: 1 448
Мда, мляко не остава вече. То и за това питам.
Човечето расте, доста яде и не остава... Къде ти да изцеждам. По-скоро се случва да не му стига, а не да остава.

# 530
  • Мнения: 192
Аз мисля с водичката от варенето да разреждам, че каквото остане ще е много добра гарнитура за вечеря, след овкусяване 🤣😂🤣 (аз пащърнак не съм яла, дори взех да направя пюре да го тестваме с ММ).

# 531
  • Мнения: 2 481
Аз днес взех пюре спанак с ориз на Слънчо и си го хапна половината, а за следобед взех банановата им каша . Вече смятам да почвам с каши и различни пюрета. Че нашия гладник си хапва здраво.

# 532
  • Мнения: 1 278
Аз пюрирам зеленчука с малко вода от варенето на пара. Знам, че от кърмата веднага се втечнява заради някаъв ензим, затова не е добра комбинация. При нас уж добре тръгна захранването, хем с чист картоф, но после забуксува. Не изяжда повече от десетина лъжички и започва да бута с езиче, с позив за повръщане. Още не съм му дала тиква, тези дни ще е. Купих заготовки пуйка и заек, каши. Педиатърът каза да вкарвам и месо, и каши вече, ама аз още не съм дала всички зеленчуци. Голяма каша ми е. Аз продължавам да се цедя, сукане няма изобщо. Confused

# 533
  • Мнения: 2 013
Малага, аз още не съм почнала, ама за сега съм се насочила към Хип с постепенно преминаване към по-плътна храна, да пробвам да го мина на нещо като ЗВБ. Междувременно разучавам на Хип плана за захранване(ще кача по-долу снимки) и там се минава през 3-4 звщеленчука, след това се вкарват безглутенови каши и после и месо в рамките на 50дни. Много плодове и зеленчуци се вкарват в последствие и в зависимост от възрастта и самото дете по същата схема. На мен ми е доста объркано, хванах и преписа всичко в една тетрадка ден по ден, ама трябва да си продължа описа с останалите храни, но първо ще се консултирам и с педиатърката.
Скрит текст:
 

# 534
  • Мнения: 3 033
Има толкова много и различни схеми, че и аз вече се обърках. Мисля първо да добавя месо, а после каша.
До момента съм давала картоф и тиква. Има запек. Днес сложих 1/2 доза Мелилакс, но пак нямаше много. Все още трудно поема нищожни количества вода, с лъжичка.
Има ли нещо по-различно в пюретата на Плазмон от другите?

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 21:54 от Helinor17

# 535
  • Мнения: 327
Ехо, има ли други, които не са започнали със захранването? Simple Smile Аз съм решила да чакам Йоан да навърши 6 месеца и почваме ЗВБ. Все още не умее да седи стабилно, но за сметка на това по цял се преобръща по корем, не може наобратно, но дори да се разплаче от зор, на секундата след като съм го обърнала по гръб, пак се връща по корем.

Момичета, моля ви за препоръка за детски гастроентеролог за гр. София.

# 536
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз не съм захранила . Тео навършва шест месеца другата седмица. Не знам дали ще започвам скоро, трябва да се организирам Simple Smile онзи ден му сложиха ваксини и го теглиха - отново е наддал над 500 глава и вече е 7910.

# 537
  • София
  • Мнения: 2 086
Силве, не си сама. И аз съм по
твоя план. Hands V
Надявам се да ми се получи.

Като гледам тия схеми, ми става зле... Мисля, че прекалено сложно се изкарва нещо, което трябва да се случва от само себе си.

Искам икейското столче, ама е изчерпано... Писах им с въпрос кога очакват наличност, ама няма отговор...

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 01:19 от rave

# 538
  • Мнения: 376
Силве, за какво ви е гастро? Ние ходихме два пъти. Веднъж с направление в мц здраве при д-р Паскалева ( не съм особено доволна ). И отидох в Софиямед Люлин при д-р Пападополу - много обстоен преглед и адски много въпроси ми зададе, от там съм в пъти по-доволна! Прегледа беше 40лв, но и а часове много напред във времето, трябва да дебнеш в супер док дали случайно няма да се освободи. Аз така си запазих.

# 539
  • Мнения: 171
Аз без да знам съм спазила поредността от схемата на Хип за първите зеленчуци, но Далия не харесва морков, пащърнака съвсем. Все още не е отминал рефлекса да бута с език и стават трудно нещата. Няколко дни я оставих да почива и онзи ден направих пюре от сладък картоф и тиквичка - бута по малко с езиче, но си го хапва. Предвид, че е малко злояда добре се получи. Все още сме далече от това да изяде едно “бурканче”, но има напредък. Следващото пюре, което правя ще бъде броколи със сладък картоф. Струва ми се, че по-сладките неща й допадат повече и ще гледам да миксирам два зеленчука, като единя да е по-сладък. Ще оставям обаче и отделно от несладкия зеленчук, за да видя как ще го приема, общо взето ще се нагаждан в движение. Разреждам иначе с останалата вода от готвенето на пара, а картофа и моркова разредих с АМ. В тази връзка да попитам мамите, които правят сами пюрета - от къде си взимате зеленчуците, държите ли да са био, как ги миете? Ние имаме домашни картофи и тиква, морков и пащърнак дадох готови-Хип, а сладкия картоф и тиквичката бяха от щанда във Фантастико и ги киснах във вода със сода. Малко ми е гузно, че не са Био, въпреки че напоследък попадам на доста информация, че биото е една от най-големите заблуди и е по-добре киснене в сода.

Общи условия

Активация на акаунт