Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Стиснати ли сте?

• 11 451
  • 188
  •   2
Отговори
# 180
  • София
Хм, правя си сметката, никога не съм взимала заеми и винаги имам настрани пари "за черни дни", но обичам да си доставям удоволствие, като си купувам  разни неща ей така, от които реално нужда нямам. Обичам да изненадвам близки и приятели с подарък без повод. Това ме радва. Всичко е в границите на разумното и не ми нарушава сериозно бюджета.

# 181
  • France
Правя си сметка и се старая да възпитавам децата си да са финансово отговорни. Държа да съм информиран потребител. Не съм стисната за качествена храна, дрехи и обувки. Няма да откажа да купя книга или да платя на децата уроци по тенис примерно. Обаче не обичам да харча за скъпа козметика, ноктопластика , масажи и пр. За мен това са излишни разходи и дори пари хвърлени в коша за боклук, защото реално всичко е маркетинг и никакъв крем няма да те спаси от бръчки. Ползвам крем на nivea soft за лице от години и си оправям ноктите сама.  Пренасочвам парите си другаде, за неща които са важни за мен и за семейството ми (пътувания, ремонт вкъщи и др).

# 182
И аз мразя да харча пари за много скъпа козметика. За дрехи също избирам по-бюджетни вече.Преди все се хвърлях на скъпото. За обувки ги подбирам да са качествени и бих дала повече пари, но до 100-150лв някъде. Но за пилинги за лице, серуми, води и не знам си какво за лице-не. Имам два крема Laroce Posay, на френски е името, нямам идея вярно ли го написах. Един за лицето, един за около очите. Имам мицеларна вода Гарниер и измивен гел за лице на Гарниер и ползвам също захар за ексфолиант. Понякога утайка от кафе. Харесват ми сто пъти повече от готовите продукти, защото частиците са по-абразивни и наистина вършат работа. Бих отишла някъде за два дни да почивка за още някой лев, отколкото да си взема кремче за 100лв. или да ги дам за маникюр и педикюр. И него си го правя сама.За книги, образование и т.н не ми се свидят, това е инвестиция.

# 183
  • Швейцария
Същата съм и аз. За козметика хич не обичам да давам пари. Нокти и коса си правя сама. Преди съм купувала скъпи кремове, ами ефект нулев и престанах. Дрехите също са ми на нормални цени.  Преди само маркови дрехи купувах. Не виждам никаква разлика между дънките от Лидл и от Версаче, съжалявам. Сега се чудя на глупостта си на младини да изкупувам бутиците. Можех да спестя за апартамент...Сега само обувките, слънчевите очила и чантите са ми скъпи, защото харесвам естествена кожа и имам проблем с очите, но имам малко и ги ползвам години наред. Часовници имам само 2 и са скъпи, подарък от ММ. За образование съм дала много пари. И за хубава храна давам. Също и за хубава здравна застраховка, това ми е важно. Но и там сравнявам много внимателно офертите.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 09:14 от JennyBG

# 184
Специално скини дънките от Лидл се оказаха супер за мен, и като кройка, и като материя. Имам 3 чифта и си ги харесвам повече от повечето ми маркови.

# 185
Но много ме е яд, като губя пари, тези дни съм изтървала някъде 50лв. Още ме е яд. Изпаднали са и аз не знам как.

# 186
Аз давам с удоволствие за козметика и процедури, но покрай Ковид ограничих ходенето в салон. Давам с удоволствие за пътувания, храна, театри, концерти. И пак заради Ковид като се ограничи, взех да спестявам неусетно.
За детето имах някаква мания да купувам помагала и учебни материали. Като видях, че интересът му не е какъвто бих искала да е, спрях.
Обичам да си купувам книги, но в последните години рядко намирам нещо стойностно. Предпочитам да препрочитам от наличната ми библиотека(по скоро е на майка ми), интересно звучат някои неща в различна възраст.

# 187
Обаче не обичам да харча за скъпа козметика, ноктопластика , масажи и пр.
Мен могат сериозно да ме зарибят с масажи и хубави лосиони за тяло и ръце; обожавам да ми ухае на нещо приятно. Последния път, когато можех да отида (много сложно стана напоследък да се ползват тези услуги, а и станаха по-скъпи за съжаление), миришеха ръцете на масажиста на канаела, ванилия и сладкиши. Веднага разпитах какво е ползвал и си намерих начин да ми пратят крема от САЩ. После от офиса се зарибиха много хора, направо им изкупихме коледното издание на кремчетата  Smile

Скрит текст:
Обаче съм стисната да дам 0,50 цента за торбички и си нося чантичка в магазина, ако се сетя. Ако не съм се сетила предварително, едва едва ги давам. Ето така уравновесявам предния разход Relaxed

# 188
Аз пък почти винаги си купувам торбички. Ако ходя специално на пазар си взимам голяма пазарска чанта, удобна за носене. В колата си имам големи и здрави пазарски чанти, както и пластмасов контейнер за покупки. Но много мразя да си държа използвани найлонови торбички в чантата и никога не го правя. Най-много да имам някоя по-малка, в която съм купувала дрехи или козметика, за да прибера нещо инцидентно. Също не обичам да ходя на маникюр или педикюр, даже не толкова заради парите, все ме притеснява каква е хигиената. Скоро се чудех дали може само да ми лакират ноктите на краката, правят го по-добре от мен. Покрай тоя Ковид започнах сама да се подстригвам и боядисвам, чакам с нетърпение втората игла ваксина, за да ида на фризьор.

Общи условия

Активация на акаунт