Инсулт - сблъскване с тази болест. Моля споделете! - Тема 2

  • 11 977
  • 245
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 228
Към какъв специалист трябва да се обърна при съмнение за инсулт?Благодаря Ви!

# 91
  • Мнения: 35 106
Към какъв специалист трябва да се обърна при съмнение за инсулт?Благодаря Ви!
Невролог

# 92
  • Мнения: 197
Към какъв специалист трябва да се обърна при съмнение за инсулт?Благодаря Ви!
невролог

# 93
  • Мнения: 4 192
На кой каквото не му е ясно, го праща на невролог, той да си блъска главата. т.е изказаното съмнение не значи категорично доказано.

# 94
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Баба ми направи исхемичен инсулт преди 3 дни, на 72г. За щастие са я намерили 5мин след инцидента и след 30мин е дошла линейка. След още 30мин е била в болницата. Живеят на село и са я закарали в болница в Перник. От това,което знам е повръщала близо 3 часа зелена слуз, парализирана цялата дясна част,не говори,не вижда и чува(според лекарите). Лекарите казват,че е много тежко състоянието и и били сме закъснели. Правен и е скенер и кръвни изследвания. Дали всичко,което трябва.От днес сведенията са,че е в безсъзнание( от един лекар) от друг,че е в кома. Не е интубирана,имаше кислородна маска само първия ден. Диша много трудно и тежко. В неврологичното отделение е и.адска мизерия. Имам съмнения,че изобщо знаят какво правят. Всички близки тъ.сим връзки,ако мажем да я преместим в София,но не знам нито каква е процедурата,нито дали някой ще се съгласи. Не знам какво да правам,а усещам,че там просто чакат да си отиде.

# 95
  • Мнения: 4 983
Питайте в някои неврологични отделения в София,ако се съгласят да я приемат,качвайте я на частна линейка и я местете.

# 96
  • Мнения: 1 091
Благодаря за отговора! За момента баба ми е стабилна,парализирана дясна страна и проблеми с говора. Вдигнала е температура,били и дали парацетамол. Днес е добре,но не дават да я виждаме.Утре щели да я изпишат. Вбесявам се,че дори повторна снимка не са и правили. Нито обясняват какви са пораженията,нито какво е засегнато,нищо. Утре ще звъня пак по отделенията и дано някой я приеме да и направи пълен набор от изследвания. Не знам изобщо как да процедираме от тук нататък.

# 97
  • Мнения: 4 983
От нервно направо в рехабилитация.Какво ще я правите в къщи?Трябва да се раздвижи,а това е работа на рехабилитатор и такъв е реда.Като се раздвижи и говора ще се пооправи.Клиничната пътека за рехабилитация след инсулт е 10 дена,за година има право два пъти.Хубава рехабилитация с логопед има в Банкя.Вместо да я мъкнете по отделения,закарайте нея  в рехабилитация,а вие занесете диска от скенера да ви го разчетат и да ви обяснят какво точно и има.Може да се възстанови жената.Моя баща беше с парализирана дясна част на цяло тяло и загубен говор,възстанови се за една година и вече си живее осма година.Беше на 72 когато получи инсулта.Само рехабилитацията помага.По-напред съм качила снимка на един уред за раздвижване в къщи.Ако имате възможност вземете,като го сложиш на масата раздвижва ръцете,като е на земята краката,не е и скъп,около 40 лева.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Как се казва този уред и от къде може да се купи?

# 99
  • Мнения: 4 983
Не знам как се казва,пущат ги в Лидл периодично.Уред за фитнес ли,за раздвижване ли беше не помня,но е много удобен.И се сгъва,когато не го ползваш го прибираш и не заема място.Може и другаде да ги има.

# 100
  • Мнения: 78
Здравейте!  Баща ми получи спинален  инсулт.Доста рядко срещано, не знам какъв е лекаря обясни,че съсирек запушил артерия и от това е получил инсулт в гръбначния мозък.В понеделник вечерта получи искаше да отиде до тоалетна,не можа да стане краката му отказаха,сега левия го движи десния съвсем малко.Утре го пращат на рехабилитация,диабетик е.Няма проблем с говора,или нещо друго.Какво да очаквам от тук на сетне.Ще помоля за съвети и насоки.Много ми е болно,много ми е тежко,не дават гаранция,че ще проходи отново.Аз обвинявам себе си,че нещо някъде съм сбъркала и затова е получил спинален инсулт.

# 101
  • Мнения: 2 489
Беше ли в болница по този повод?

# 102
  • Мнения: 78
Беше ли в болница по този повод?
Да,да още е в болница утре направо от болницата го прехвърлят в рехабилитаторския център

# 103
  • Мнения: 4 983
Този уред може да вземете вкъщи за раздвижване.Около 40 лева е, купуван е от Лидл.

# 104
  • Мнения: 4 192
Не се обвинявай, каквото има да се случва, то се случва и човек нито може да обтгледа, нито да предотрати. Нещата не са в нашите възможности, а са извън нас. Раздвижвайте се и това е.

Общи условия

Активация на акаунт