С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 64 511
  • 734
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 167
Бали , но не на Бали Wink и Лавандуа, ама не в Прованс
Нова Зеландия

езеро Уанака


Амазонски гигантски лилии в Мавриции

Гренада
в този залив е сниман и Карибски пирати

пак там

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 08:29 от pinko

# 316
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Тарти, къде е този прекрасен бял пясък? Доминикана?


Няколко от пАто - според мен (и Гугъл мапс) това е някъде по границата между Северна Каролина и Тенеси! Бяхме повели децата към Смоки Маунтинс. Обърнете внимание на рампата с пясък, направена специално за да могат да спрат натоварени камиони, на които са им изпушили спирачките. Аз бях ужасно впечатлена - за първи път виждах такова нещо! А RV-то което е по-голямо от стандартен автобус и тегли джип също е много популярна гледка из тези южняшки места Wink При нас на Север хората са по-скромни в това отношение Grinning











Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 17:45 от Agent Provocateur

# 317
  • София
  • Мнения: 2 919
Я, и тия като повечето българи, не обичат да се движат в дясната лента Simple Smile

# 318
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Мунчо, в тази страна определено има щати, чиито манталитет много се родее с нашенския Wink

Веднъж насред Южния парк в София един Тексасец ми рече, че обича толкова много България защото му напомняла много силно за родния Тексас. Аз (за съжаление) дотам не съм стигала, че да потвърдя или отрека, но така рече тоз виден представител на нефтодобивната индустрия, пък аз репликирах с усмивка: "Не зная дали да го приема като комплимент това твърдение!" Wink

При всички положения съм ви показвала моите най-най-любими снимки от това пътуване:






А, чакайте, за още една се сещам - тези ги пускам в реално време на ФБ и моите приятели се забавляват да спекулират къде съм се загубила пак Wink

# 319
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Тарти, къде е този прекрасен бял пясък? Доминикана?



Там, Пунта кана Purple Heart

# 320
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 660
Ох тук вие вятъра и вали сняг Sad Размечтахте ме с тия пясъци и езера, морета...

# 321
  • Мнения: 9 167
BVI


Снимките  стари преди 15+год. когато за сефте видях "живи " Папая и


Не знаех , че така расте Ананас Simple Smile не съм се заинтересувала де ,
поляни с ананаси




# 322
  • Мнения: 6 874
Тарти, къде е този прекрасен бял пясък? Доминикана?



Там, Пунта кана Purple Heart
Мой познат преди години работеше в един от комплексите там. Работата му беше да се занимава с руснаците. Разправял ми е разни забавни истории. Една рускиня им вдигнала скандал, че пясъка не бил същия като този в буркана, които и показали в туристическата агенция в Русия.

# 323
  • Мнения: 2 817
Тунис - октомври, 2021 г.



















# 324
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
... Пунта кана Purple Heart

Мой познат преди години работеше в един от комплексите там. Работата му беше да се занимава с руснаците. Разправял ми е разни забавни истории. Една рускиня им вдигнала скандал, че пясъка не бил същия като този в буркана, които и показали в туристическата агенция в Русия.
Grinning Със глас се смях и си го представих 1:1 Grinning Grinning Grinning
Хубавата и вярна БГ приказка "пази боже сляпо да прогледа" е приложима не само у нас Grinning

Аз лично от Пунта Кана съм запомнила не само хубавите плажове, а най-вече факта, че имаше и бебешки клуб (освен стандартния детски), където не само, че можеш да си оставиш спящото изчадие мамино, но му сменяха памперса при нужда!!! (в Мексико категорично ти отказват да го правят!) и те викат по уоки-токито, което ти дават, като огладнее!! Аз се излежавам на плажа с коктейл, бебка спи на климатик... ааах! Нирвана ли бе да го опиша!

Скрит текст:


 




PS Едно от нещата, които ме докарват до заекване от бяс по време на ваканция е автобус с китайско или рускоговоряща тълпа, която се изсипва на поредната туристическа дестинация и се държи хммм, как да го формулирам мило.... "не съвсем цивилизовано!" Китайците са абсолютни туристически хардлайнери, редовно ги срещам около 4:30 - 5 сутринта, когато съм опънала тринога да снимам изгрева и са абсолютно безсрамни - могат да минат и да застанат пред камерата ми и да ми съсипят 3 мин. експонация. В подобна ситуация пред един водопад около 100-ина човека англосакси си ме чакаха кротко да си завърша снимките, че и те да могат да си направят за спомен. Не се и съмнявам, че са ме напсували няколко стотин пъти на ум, но нито един по никакъв начин не показа, че с нещо им преча!

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 19:16 от Agent Provocateur

# 325
  • Мнения: 6 874
Той разправяше, че при тях идват два типа руснаци. Едните емигрирали в САЩ средна ръка хора, които се държали съвсем нормално. Другите новобогаташи от Русия. Тези от Русия плащали няколко пъти по-скъпо за същите пакети и общо взето били с големи претенции и от тях били основно проблемите. Двете групи не се понасяли по между си, руснаците от Русия смятали другите за предатели на родината, а тези от САЩ първите за парвенюта.

# 326
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Той разправяше, че при тях идват два типа руснаци.
Скрит текст:
Едните емигрирали в САЩ средна ръка хора, които се държали съвсем нормално. Другите новобогаташи от Русия. Тези от Русия плащали няколко пъти по-скъпо за същите пакети и общо взето били с големи претенции и от тях били основно проблемите. Двете групи не се понасяли по между си, руснаците от Русия смятали другите за предатели на родината, а тези от САЩ първите за парвенюта.
^^^ абсолютно съгласна с приятеля ти! Нуворишите са трудни за преглъщане Wink

Китен, България, 2014











# 327
# 328
  • Мнения: 6 279






Някъде по Камино..

# 329

Общи условия

Активация на акаунт