Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

• 10 138
  • 205
  •   1
Отговори
  • Бостън
Тема за всичко, което заснемаме, когато сме далеч от вкъщи!

Моля, уважавайте съфорумците си и поствайте само собствени и любими кадри. Темата не цели да да ни даде поле за демонстрация къде сме били или място, където да изпразним картата на камерата си, а да ни научи на повече за безкрайно интересния стил наречен "туристическа фотография" / "травъл фотография" и да ни даде възможност да споделим емоцията от сполучлив кадър. Всякакви ресурси, които ще обогатят нашето разбиране ще е то "травъл фотография" също са добре дошли!

Ако желаете да обявяваме "фокус" на дадената тема (например пейзаж, стрийт, етц.) моля, кажете!

Ресурси:
https://www.nationalgeographic.com/photography
http://www.travelphotographersmagazine.com/

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 17:23 от Не се сърди, човече

# 1
Харесва ми идеята и веднага се включвам.

Кордоба, Испания

# 2
  • в 1001-та нощ
Дюни

# 3
  • Варна
Благодаря за темата, Агентче, и цоп в нея с една снимка от любимата ми Исландия:

# 4
  • Бостън
Харесва ми идеята и веднага се включвам.
Кордоба, Испания
Приемам хвърлената ръкавица, Брадли Купър Grinning Нека да е Кордоба!
И няма да ми се смеете много на шантавите обработки и "артистичните" кадрирания. Точно почвах да се уча да обработвам по тези години - в Кордоба съм била през 2013!

PS Исландската е уникална!!! Grinning

PS Голям съм заплес, щях да правя първия си пост в темата с любима снимка от България, после се отплеснах като видях че с Брадли имаме почти еднакъв кадър от Кордоба!

Синеморец, 2014

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 18:52 от Agent Provocateur

# 5
    с. Ковачевица, Църквата "Св. Никола"

# 6

Несебър, по-необичаен поглед 🙂

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 17:26 от rummi_pl

# 7
  • в сърцето на един мъж...
Много хубава тема, благодарности Агентке!

От мен малко от една от най-големите джамии в света - Казабланка, джамията на Хасан II, много магично място, съжалявам, че не я видях вътре. Бих искала да се върна пак

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 23:35 от Geia

# 8
  • Бостън
Няма за какво, Geia! Grinning

Но, моля, пишете откъде е/са кадрите... то е ясно, че ще има кадри, които ще са с размита локация, като купищата мои, снимани от прозореца на колата в движение, неизвестно къде по пътищата, макар, че тези от телефон са тагнати!

И няколко от Триград и околия!

# 9
Извинявам се, добавих Simple Smile
Първата ти снимка е разкошна - каква светлина струи от нея Heart

# 10
Още Андалусия, Алхамбра

# 11
  • Mostly in my mind
За да ви следя. С телефон, от Велинград.
С пожелание за много мнения и теми, Агент. Simple Smile

# 12
  • София
Много интересна тема, обожавам да пътувам с камера в ръка.
Малта от миналата година

# 13
Лисабон

Айндховен, фестивал Glow

# 14
  • Варна
Благодаря за хубавата и интересна тема.
Аз ще се включа като начало с красотата, която видях край хижа Мальовица през едно лято:

# 15
Супер тема Simple Smile Запис от мен. Същата джамия като на Geia, наистина отвътре е впечатляваща.

# 16
Бергамо

# 17
  • 1444
Прекрасна тема Heart Eyes Благодаря!
Аз съм скарана с фотографията, ама съм мераклия и щракам каквото ми око хареса с един стар Самсунг, с който съм сантиментално обвързана Trollface
Малко гръцки снимки от архива.
Извинявам се на тези, които са ги виждали в темата за Гърция.
Балос, Крит

Додеканезчето Сими

Елафониси, Крит

# 18
  • Mostly in my mind
Elyon Brown, много красиви цветове и снимки. Темата не е за критики и т.н., но може ли един един напълно добронамерен съвет за още по-хубави резултати. Понеже имам изкривяване от фотографията... ха ха...като нагласиш телефона гледай хоризонта (в случая морето) да е в права линия. Така ще станат още по-хубави снимки. Simple Smile))

# 19
На мен пък последната снимка точно за това ми харесва, защото не е "направо" Blush
Обаче аз съм пълен лаик.

# 20
  • 1444
Благодаря, Лолита, за съвета, ще се опитам да го спазвам Yum

# 21
Хубава тема, ето малко и от мен:

Женевското езеро от брега на Монтрьо, Швейцария:

Последната е с корабче, на път за замъка Шийон, където е бил и самият Лорд Байрон, а тъмницата е вдъхновила историята в произведението му "Затворникът на Шийон"

А тези са от прекрасното малко селце Грюер, сгушено в Швейцарските Алпи:

Гледката е от балкончето на китния хотел, разположен до историческата част на селището, близо до Замъка Грюер.
Въздухът там е кристално чист, а тишината, която цари навред, е прекъсвана единствено от упояващите звуци на леко подрънкващи звънчета от вратовете на пасящите в подножието кравички. Идилия. Heart

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 16:43 от BeaSnow

# 22
  • София
Колко хубава тема, благодаря!
Включвам се с радост с една снимка от 2018г, изгрев някъде около Кавала, Гърция.

# 23
  • Бостън
Първата ти снимка е разкошна - каква светлина струи от нея Heart
Ранна сутрешна светлина, смесена с прахта изпод копитцата на овцете и аз потна и препускаща по джапанки след тях, защото се успах и сменяща обектив в движение. А си мислех как ще стана в 5, пък ще проверя ракурсите, пък ще моля и овчаря за един бърз портрет! Grinning

Въздухът там е кристално чист, а тишината, която цари навред, е прекъсвана единствено от упояващите звуци на леко подрънкващи звънчета от вратовете на пасящите в подножието кравички. Идилия. Heart
Прекрасни снимки! Ужасно обичам кадър да е съпроводен с няколко думи, а когато са толкова поетични е още по-голям кефа Simple Smile
В тази част на Швейцария не мисля, че съм била, но помня, първата ми среща със швейцарски крави в кантона Zug, на метри от домове за милиони - миришеха си точно като нашенски от село Grinning Дълго го разказвах като виц! Аз, разбира се, очаквах да ми замиришат на Шанел 5 Wink

Прекрасна тема Heart Eyes Благодаря!
Малко гръцки снимки от архива.
Балос, Крит

....
Прекрасно!!! И слушай Лолита, от нея много може да се научи!

Благодаря за хубавата и интересна тема.
Аз ще се включа като начало с красотата, която видях край хижа Мальовица през едно лято:
Прекрасни снимки! Стана ми мило и мъчно!

Нереалистично е да спомена всеки, но ви благодаря на всички, че се включихте! Hug
С пожелание за много мнения и теми, Агент. Simple Smile
За всички ни - и най-вече много кадри от много мечтани дестинации! Grinning

Нека да видя дали мога да си продължа играта от вчера Simple Smile
Андалусия, Pueblos Blancos - белите села на Андалусия, където горещината е напоена с аромат на зехтин, гъст като сироп! Това селце носи звучното (почти българско) име Zahara, a в кръчмата на градския площад можеш да си поръчаш най-вкусното Salmorejo в цяла Андалусия, сервирано в буркан!

PS
Още Андалусия, Алхамбра

За 3-ти път го гледам, чуден е, но се чудя дали малко по-контрастна ЧБ конверсия няма да го направи още по-графичен и интересен!?

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 17:31 от Agent Provocateur

# 24
Мокка, завиждам ти много, ние стигнахме късно, малко преди да затворят и бях буквално за 7-8 часа в Каза и не успях да я видя Sad
Разкошни са снимките ви, напълниха ми се очите с красота!
Агент, то обикновено става така - имаш едни планове, а се оказва коренно различно Simple Smile

# 25
Привет на всички! Агент,поздравления за идеята за темата! Страхотна тема! Много красиви снимки и места видях.
Аз съм от хората,които не обичат много, много да пътуват, и фотоспомените ми са повече на места с изкачване на баири, или с караваната по разни язовири, море, на места, където обикновено съвместяваме две хобита - моето -фотография и на мм-риболов, Grinning така,че ако не е с разрез на темата, се записвам с няколко изгрева и залеза.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 18:54 от Нris.S

# 26
  • Бостън
Агент, то обикновено става така - имаш едни планове, а се оказва коренно различно Simple Smile
A на път си е направо правило да се обърнат плановете нагоре с краката Simple Smile

Привет! Агент,поздравления! Страхотна тема! Много красиви снимки и места видях.
Аз съм от хората, които не обичат много, много да пътуват, и фотоспомените ми са повече на места с изкачване на баири, или с караваната по разни язовири, море, на места, където обикновено съвместяваме две хобита - моето -фотография и на мм-риболов, Grinning така, че ако не е с разрез на темата на групата се записвам с няколко изгрева и залеза.
Абсолютно в темата си, Хрис! Прекрасни кадри! И аз ще ти подпея Wink

Синеморец, Корабите, снимано с телефона

И един Лисабонски! Имам поне още един, ако не се лъжа, но не го намирам... друг път!

Между другото кадъра от шапката на темата е правен в Коста Рика, където аз без да си направя домашното се дотътрям до плажа със тринога и коктейл и се настанявам да снимам залез. Е, по-бърз залез в живота ми НЯМА. Това слънце се пльокна в океана с такава скорост, че имам 2 кадъра кръст на кръст!

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 18:55 от Agent Provocateur

# 27
Много добре ми подейства тази тема😍
Успях да си разровя снимките из телефона и да се потопя в прекрасни спомени!
Още една снимка от мен-Цюрих, прекрасно място! Самата снимка не е пипана, което ме изненада:-)

# 28
Много хубава тема 🌷
Несебър Simple Smile

# 29
Страхотна тема, ще се отбележа да ви следя. Невероятни снимки, аз за съжаление имам снимки направени само с телефон и то не с хубава камера, но:
Катедралата в Сиена

Кметството в Сиена. Кулата на кметството и най-високата кула на катедралата са високи 88 метра, с което се символизира равнопоставеността и единството на църквата и властта.

Снимка от кулата

Сан Джиминяно

Рандом снимка в Сан Джиминяно

Манарола, най-живописното градче от петте градчета Чинкуе Терре

Манаролски кактус

Странни същества по плажа на Вернаца

Част от катедралата Санта Мария Дел Фиоре във Флоренция (понеже беше невъзможно да се обхване цялата)

# 30
Ето още малко от Швейцария, поиграх си да ги направя малко по-ярки с Lightroom

Шато дьо Шийон (Замъкът Шийон) в Монтрьо, гледан откъм езерото:

Градините на замъка Грюер, едни от най-красивите, които съм виждала:

Хотелчето в историческата част, където спахме:

Гледката през стъклата на ресторанта в историческата част:

Сприятеляване с местните BlushSparkling Heart

Бяха много любопитни и дружелюбни!Yum

Самото селце в историческата част. Замъкът се намира мноооого нагоре, над калдаръмения площад. Интересното е, че малко преди замъка, по нагорнището, се е приютило местното училище, което децата от града посещават. Предвид разстоянието от спирката в подножието на града и сградата, искрено се възхищавам на физическата форма на учениците, катерещи го всяка сутрин, особено когато падне снега.

Нюшател - красивото градче близо до Франция, в което сградите са преобладаващо жълти, затова когато го е постил за пръв път, Александър Дюма е възкликнал, че сякаш е направен от масло

Катедралата горе на хълма, с гледка към цялото езеро. В задната част, в посипания с чакъл двор, има две големи каменни пейки, където навремето Оноре дьо Балзак и Мадам Ханска тихо са сядали - всеки на отделна пейка, и безмълвно са копнели един за друг. (След смъртта на съпруга ѝ, най-после са се оженили)

# 31
  • Пловдив
Благодаря за темата!

Параклисът „Възнесение Господне“ над село Борово

# 32
Марсилия

# 33
Добро утро с малко мрачна и буреносна Варена, езерото Комо.

Хванахме кофти време, за цял ден имаше слънце около два часа. През останалото време облаци и лек дъждец, който не е страшен, но е достатъчен да ти развали снимките. Обещала съм си, че ще се върна пак 😊

# 34
# 35
Разкошна тема, Агент!
Прекрасни снимки!

Сардиния

Португалия - Алгарве

-Албуфейра

Нойшвайщайн

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 11:42 от landlake5

# 36
  • 1444
Ооо, Алгарве HeartHeartHeart

Малко есенно-зимни снимки и от мен.
Португалия - Портимау,  Прая да Роша.

Един самотен плаж в Албуфейра. Имам още някъде в облака, трябва да ги потърся.

# 37
  • Бостън
Много красиви неща сте снимали в Португалия!

Комо е приказна дестинация! 2019 през лятото ни заваля във Цюрих и ние импровизирано се преместихме на първото място със слънце, та отчетох за първи път каране на лодка И пиене на вино едновременно. От гледна точка на нашата американска действителност това е ЧУДО невиждано и нечувано и се разказва като виц, да не говоря какви реакции предизвика снимката у местните, като я бях плеснала във ФБ Simple Smile
Скрит текст:

Обратно в Португалия... като гледам архивите от Лисабон имам най-интересните и нетуристически снимки, изобщо изглежда съм била във странно настроение, но пак по-добро отколкото в Авиньон, където съм снимала кучешки л****а по улицата.... например:

И абсолютният ми португалски шедьовър! Роналдо, грабнал бутонките и баба си за ръка отива на тренировка! Grinning

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 23:53 от Agent Provocateur

# 38
  • София
Обратно в Португалия... като гледам архивите от Лисабон имам най-интересните и нетуристически снимки, изобщо изглежда съм била във странно настроение, но пак по-добро отколкото в Авиньон, където съм снимала кучешки л****а по улицата.... например:
Снимките ти са страхотни, много си добра, имаш око, както се казва. Винаги с удоволствие ги гледам.

# 39
В този студ си мечтая да опаковам летните рокли и сандали за някъде... По този случай един Сфинкс в ремонт 😂 и един много любим кадър пак от там. Скелетата ме преследват и поради тази причина отлагам все ходенето до Лондон. Чакам да оправят Биг Бен и тогава.

Скрит текст:

# 40
Като сме на лятна вълна - “Каланките”, Южна Франция

# 41
Вилфранш-сюр-Мер на Ривиерата

# 42
  • Бостън
Mumy, много благодаря за комплимента!

Истината е, че аз ужасно обичам и да пътувам и да снимам - и двете дейности са ми медитация за душата. Отделям много време преди път да си правя инспириращи пинбордове, да гледам снимки от мястото, където отиваме, да планирам какво да занеса, коя тринога, кой обектив. И изключително често всичките ми планове се обръщат с краката нагоре, семейството ми се дразни много, а няма начин да направиш хубава дълга експозиция препускайки като кон след 2 деца и мъж. Та по често снимам в движение, папарашката, с телефона, като любимия ми кадър с Роналдо! Или подпирам камерата на каквото намеря, та ми се смеят и гаргите... или ставам в 4 сутринта, та да имам 2 часа спокойствие за снимане.

Скрит текст:
Taka e заснето това...

Още една снимка от мен-Цюрих, прекрасно място! Самата снимка не е пипана, което ме изненада:-)

Знаеш ли защо си изненадана Wink
И контрастът и светлината на снимката са прекрасни защото тъмните облаци са покрили небето и са блокирали светлината отгоре, при което имаш класически пример на странична (side light), насочена и за капак топла, следобедна светлина. Най-магическата светлина  (преди или след дъжд!)
Скрит текст:
Ето още един произволен пример от нета за точно такава светлина:

Частен случай на тази светлина е когато лъчи на слънцето пробиват облаците - кадърът е от нета:

Сега и аз ще погледна за нещо топло и лятно Simple Smile

Costa Rica, Playa Hermosa, раят на сърфистите!
https://www.google.com/maps/place/Playa+Hermosa/@9.6457052,-85.1863577,14z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x8f9f6e5fe79b2d3b:0x1fd6d03ba10d8d85!2sSanta+Teresa+Beach,+Puntarenas+Province,+Costa+Rica!3b1!8m2!3d9.6463176!4d-85.1673785!3m4!1s0x8f9f6dde1ea8db2f:0xee06e9f6c9fa4c23!8m2!3d9.6655745!4d-85.1918346

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 18:42 от Agent Provocateur

# 43
Касационният съд в Рим. Голяма изненада за мен. Видях сградата неочаквано, излизайки от една пряка и ме остави без дъх.

И малко улично изкуство

... и природно ... изкуство 😆

# 44
Не е нещо особено, но днес при нас пече слънце и цялата градина е осеяна с минзухари, а върху тях има вече и пчели и ми се прииска да ги запечатам, та с телефона е това

Октомври месец, последните топли дни, Мюнхен

Кметството по коледа

Катедралата на града с умалено копие

Един от любимите ми магазини, винаги е украсен подобаващо по празниците

Тук на светло и друг сезон, с друга украса Simple Smile

Кьонигзее - единственият начин да се стигне до тук е с корабче, езерото се води защитено място

В Италия, по средата на нищото, извън населено място, има едно разкошно ресторантче, близо до курорта Милано Маритима. Яденето там е невероятно вкусно, персонала изключително любезен

Сан Марино

Болоня

Венеция

# 45
Някъде из Френската ривиера

# 46
  • Бостън
Кьонигзее - единственият начин да се стигне до тук е с корабче, езерото се води защитено място

Прекрасно!

И от мен от същата губерния! Simple Smile

# 47
Агент, изключително красиво е, а цветът на езерото е невероятен! Твоите снимки са ми от едно от любимите места за разходка Simple Smile

# 48
  • Euskal Herria
Чета темата от началото, много красиви снимки видях. Аз снимам само с телефона, без да пипам нищо по снимките. Обичаме да обикаляме малките градчета, не са известни туристически дестинации.

# 49
  • Варна
Благодаря за уникално красивите снимки и разкази. Agent Provocateur,  истинска наслада е да гледам и чета твоите постове. Наистина е много интересно, когато включите разказ и лични впечатления, преживявания. Вадя тефтера и започвам да обогатявам списъка си с желанията за пътешествия. Simple Smile
Аз обичам много и малките, не толкова туристически места, така че ще ми е интересно да споделяте и за такива.
Обожавам да пътувам и снимам в движение. Кьонигзее е нереално красиво, нямах време тогава да се кача на корабче, снимката е разкошна!
Първо ще споделя най-красивото каменно корито на река, което аз съм виждала в България. Река Пръскалска, край която е изградена пътеката до Видимско пръскало. Движението по пътя е много приятно, тъй като наклонът му е малък, а реката е изключително красива. В продължение на хилядолетия водата е издълбавала своя път в скалното корито и са се получили толкова красиви форми. Аз като цяло много обичам да посещавам района на Априлци.

И искам да споделя няколко снимки от най-вълшебното кътче, в което съм била. За мен беше невероятно преживяване пътуването до най-високата железопътна гара в Европа, на 3454 метра надморска височина. Една от най-дълбоките ледникови долини Лаутербрунен с нейните цели 72 впечатляващи водопада ме бе привлякла от снимка и не вярвах, че виждах всичко това на живо. Времето не беше много ясно, но аз обичам мъглата и макар да закриваше величествените върхове, беше много красиво с нея. Не можех да спра да наблюдавам тревичките, цветята, кравите по време на пътуването, беше ми невероятно интересно какъв е животът по тези места. Гледката към десетките изливащи се сякаш върху покривите на къщите водопади е незабравима. Притеснявах се да не ми стане лошо от голямата надморска височина, но за щастие се чувствах чудесно. Тръгнах от начална гара по къс ръкав, а ни валя сняг горе, беше 01.07. Незабравимо приключение, препоръчвам горещо, пожелала съм си да се върна там с престой от поне няколко дни. Невероятна организация на транспорта.
Линк към един по-подробен пътепис, който бях чела, ако ви е интересно:
https://www.lifebites.bg/pokriva-na-evropa/
Снимките не са с особено качество, но за обща представа стават:

# 50
  • Бостън
Агент, изключително красиво е, а цветът на езерото е невероятен!
Твоите снимки са ми от едно от любимите места за разходка Simple Smile
Задължително си слагам на списъка Кьонигзее! Засега имам само 2 немски езера, ще ги потърся по-късно Simple Smile
Благодаря ти!
Благодаря за уникално красивите снимки и разкази. Agent Provocateur,  истинска наслада е да гледам и чета твоите постове. Наистина е много интересно, когато включите разказ и лични впечатления, преживявания. Вадя тефтера и започвам да обогатявам списъка си с желанията за пътешествия. Simple Smile
Заради вашата снимка ще стигна до Априлци задължително! А тези невероятни Алпийски мъгли са дъхоспиращи! Страхотни снимки!

Набързо, че днес много работа се събра!

От колата - Швейцарските Алпи, Andermatt

# 51
  • Euskal Herria
Кастро Урдиалес, Кантабрия, Испания, 2020 г:

# 52
  • Бостън
Яна, колко слънце и настроение в Испания! Simple Smile

Ще ви люшна в другата крайност и ще ви пратя на север, в земята на най-невероятните къмпинги на света. Пояснявам - аз съм градско чедо, глезена кокона, която обича банята и е да доста по-голяма и много по-луксозна от спалнята и, но се влюбих във къмпингите на Норвегия. Безкрайно подредени, безкрайно уредени и с посетители, които спазват правилата! И имат звезди като хотели - от много просто и базово до яки 5* глезотии!

Още една забележка  Simple Smile Там за първи път наехме RV. Опит - нулев! Оборудване - несъществуващо. И въпреки това ваканцията беше неописуемо хубава, дори фактът, че се будехме на 4С през Юли не  можеше да помрачи впечатлението ми от невероятната им природа и чудесните им хора. За хората трябва задължително да спомена - съвсем по мой вкус! Стоят надалеч не ми ми се бъркат в личното пространство и в момента в който почна да изглеждам оплетена и объркана като пиле в кълчища цъфва някой викинг или някоя стройна блондинка и ме пита "с какво мога да ви помогна!?" Grinning Страхотна архитектура, скандинавски стил и минимализъм изведени на ниво изкуство - снимала съм пейките и масите покрай пътищата по националните им паркове Grinning Да не споменавам нечовешките им велоалеи - кефът да си караш колелото около фиордите цена няма Grinning Grinning 3600 км из Норвегия и ще се върнем и с децата! Забележете девиза от втория кадър Grinning

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 17:51 от Agent Provocateur

# 53
  • Euskal Herria
Повечето от снимките ми са от Испания. Но пък всяка година, когато се прибираме за ваканция, успяваме пътьом да разгледаме различни места (в рамките на ден). Заради кучето пътуваме с колата, та и то обикаля кътчетата европейски Grinning .
Руст, Австрия, 2018 г:
Много приветливо, кокетно градче/селце. Почти всяка къща е винарна. И почти всяка къща има на покрива си щъркелово гнездо. Много магазинчета със стоки ръчна изработка.

Понеже съм пускала доста от снимките и в друга тема ("Покажи се"), вероятно ще се повтарят. Ако прецените, че не е уместно, ще се съобразя.

# 54
  • 1444
Намерих в облака няколко спасени снимки от Санторини. Останалите са в спомените и на флашката, която се скапа Cry

# 55
  • Euskal Herria
Ооох, това е едно от местата, които искам да видя.

# 56
  • Бостън
Руст, Австрия, 2018 г:
Много приветливо, кокетно градче/селце. Почти всяка къща е винарна. И почти всяка къща има на покрива си щъркелово гнездо. Много магазинчета със стоки ръчна изработка.

Това е абсолютна прелест, YanaDG!

Аз имам един забавен литмус тест за населени места - ако има цветя - става; ако няма - не става; колкото повече цветя, толкова по богато и уредено е мястото! Много е забавно да минеш по френските села, които участват в онази програма зa разкрасяване - The Concours des villes et villages fleuris ("towns and villages in bloom competition") is a contest organized annually in France which aims to encourage communes to adopt and implement policies that improve the quality of life of their inhabitants and enhance their attractiveness to visitors) и с по ред китки, влезеш по Южна Германия, където редовете стават 2 и накрая забиеш към Швейцария, където са наредили по 3 реда китки на всеки прозорец Grinning Grinning Grinning

Какво да е днес... китки, нека да са немски китки, че са лесно откриваеми Simple Smile И за бекграунд на китките - прекрасният Zugspitze по изгрев!

PS Ееех, Санторини.... някой ден и до Санторини ще стигна!

# 57
И аз се размечтах за Санторини... Докато стигна до там, нещо от Крит.

# 58
Скрит текст:
Какво да е днес... китки, нека да са немски китки, че са лесно откриваеми Simple Smile И за бекграунд на китките - прекрасният Zugspitze по изгрев!
Леле, това ми спря дъха! Толкова е красиво, палитра от цветове!
И вратата много ми харесва на Яна, самата врата най-вече, а и дворчето.

# 59
Пускала съм я и друг път, дано не досадя на някого.
Река Дунав от наше село Simple Smile

# 60
  • Euskal Herria
За цветята...
Виена, 2010 г

Ордуня, Паис Баско, Испания  (Orduña, Pais Vasco), 2013 г.  Къщата е единствена насред този планински участък:

Билбао - нощем и на дневна светлина

# 61
  • 1444
Снимката с вратата и цветята на 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
ме подсети за една "подобна" Grinning от Ханя.

И пак от там - облаци и мрак, но някак си магнетично.

# 62
  • Бостън
Никой на никого не досажда, хора! Grinning
А и се съмнявам, че някой има времето и капацитета да следи многобройни (фото) теми, че и да помни до кадър кой какво бил поствал. Ще ми е много драго ако повече съфорумци се включват!

За днес... нали бях споменала, че в архивите ми има цели 2 немски езера Simple Smile Вчера откопах едното. Eibsee! За него си мечтая още от детските ми  години, когато четях романите на любимия ми Ерих Кестнер! За забравилите - поствам цитат от началото на "Хвърчащата класна стая" Grinning

"Този път ще стане истински коледен роман. Всъщност канех се да го напиша още преди две години; а сетне, вече съвсем сигурно, миналата година. Но, както става винаги, все нещо ми попречваше. Докато напоследък майка ми каза: „Не го ли напишеш тая година, няма да получиш нищо за Коледа!“

Това реши всичко. Бързо стегнах куфара си, сложих в него ракетата за тенис, банския костюм, зеления молив и страшно много хартия и когато, запотени и запъхтени, от бързане се намерихме в чакалнята на гарата, запитах: О — А сега накъде?

Защото — съвсем понятно е — да, съчиняваш коледен роман сред най-голямата лятна жега е много мъчно нещо. Не можеш просто да седнеш и да пишеш: „Беше лют мраз, снегът се сипеше на провала и когато господин доктор Айзенмайер подаде глава през прозореца, двете му уши замръзнаха…“ Искам да кажа, че и при най-добра воля не можеш да пишеш подобно нещо през август, докато лежиш отпуснат като задушено месо на смесения плаж и чакаш всеки миг да получиш слънчев удар! Или не сте съгласни?

Жените са практични. Майка ми намери изход. Пристъпи към гишето за билети, кимна приветливо на чиновника и запита:
— Извинете, къде има сняг през август?
„На Северния полюс“ — се беше приготвил вече да каже чиновникът, но като позна майка ми, преглътна дръзката забележка и учтиво рече:
— На връх Цугшпице, госпожо Кестнер.
И така, наложи се незабавно да си купя билет за Горна Бавария. Майка ми каза още:
— Да не ми се връщаш у дома без коледния роман! Като ти стане много горещо, ще поглеждаш към снега на Цугшпице Ясно ли е?
....
И тъй, от две седмици живея в полите на Цугшпице, край голямо тъмнозелено езеро, и ако не плувам или не играя гимнастика или тенис, или пък Карлинхен не ме вози с лодката си, седя на малка дървена пейка сред една просторна ливада, а пред мен има маса, която непрестанно се клати, и на нея пиша моя коледен роман."

И така го видях аз - набързо, от лифта, но за сметка на това в пакет с прекрасните планини наоколо и Цугшпице (най-високият немски връх - 2,962 m!)

PS Последният кадър е закачка - имам един единствен немски обектив и никога не го бях водила в Германия!

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 20:06 от Agent Provocateur

# 63
# 64
  • Euskal Herria
Имам почти същата снимка Simple Smile
Давай още.

# 65
с телефон на границата на една голяма опашка ...3 часа чакане, третия изнервен спътник се хвана за волана с надежда да подкара:laughing:

# 66
Хаха, Агентке, много е готина снимката с г-н Цайс Simple Smile
Пинко, нашата пътешественичка също много обича да се вози на волана или на предното стъкло Simple Smile
Един от най-любимите ми Баварски замъци - Линдерхоф, за съжаление ремонтираха нещо по покрива и имаше кран

Баварският Версай - Херенхимзее - Агентке, препоръчвам ти разходка и там, езерото е страхотно!

Храдец Кралови, Чехия

С една от красивите си забележителности - вътре в катедралния храм има макет на часовниковата кула от стъкло

И къщичката на Вещицата от Хензел и Гретел Simple Smile, която се казва Йежибаба Simple Smile

Най-любимите ми детски герои, направени от медно тесто - Румцайс и Манка

А това е самата баба Яга, която понеже е много стара, вече й расте брада Simple Smile

Скрит текст:

# 67
  • Euskal Herria
Castillo de Butron, Gatica, Pais Vasco, España - Замъкът Бутрон,  Испания, 2013 г.  Обявяваха го за продажба, уж беше купен, но после пак периодично се повяваха обяви. Предполагам, че към днешна дата в по-голямата си част е реставриран.

Salto del Nervión  е водопад с височина около 200 метра и се счита за източник/родоначалник на река Нервион, която по-късно се превръща в известната река на Билбао.

# 68

Корсика

Люксембург (с телефон, от колата)

# 69
  • Бостън
Хаха, Агентке, много е готина снимката с г-н Цайс Simple Smile
............
Баварският Версай - Херенхимзее - Агентке, препоръчвам ти разходка и там, езерото е страхотно!

Отива веднага на списъка, Гея!
Странно, но Германия никога не ми е била любопитна, може бе защото в моите очи не е "екзотична", но лятото на 2019 имахме няколко чудесни дни из Бавария. Нечовешка природа, най-вече планините. Бих се върнала за велотур по немско още утре! Разбира се, не трябва да си мисля, че всичко немско е като Баварското Wink

Да изровя травъл снимка за деня... хмммм, ОК, нека да e това - най-най-най любимият ми кадър, единственото нещо, което съм си разпечатала за себе си на метал и виси в трапезарията ни. Правена с Цайс обектива, който показах вчера! Извинете ме, но аз имам силна емоционална връзка със обективите си, да се разбира, че обикновено ги обичам повече от децата си Simple Smile)))))))

Сидни, Астралия

Това е арт инсталация! Птичи клетки висят, а в стените наоколо са вградени високоговорители, които "свирят" песните  на птиците, населявали района на Сидни, а в плочките по паважа са изписани имената им. 3-4 пъти се връщах на това място в течение на седмица в различно време за да си направя любим кадър. ЧБ ми е най-силният заради сенките и контражура, но имам и още 2-3 съвсем различни оттам!

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 21:28 от Agent Provocateur

# 70
Позитано

# 71
  • Бостън
Ууу, много хубаво, Брадли! И как си го "рамкирал", снимайки през листата!

PS Дори местните снимаха клетките Simple Smile
Имам голям проблем да моля хора непознати на улицата за снимка, та все ги дебна в гръб или без да се усетят, че ги снимам... трябва да се пречупя Sad

# 72
Отива веднага на списъка, Гея!
Странно, но Германия никога не ми е била любопитна, може бе защото в моите очи не е "екзотична", но лятото на 2019 имахме няколко чудесни дни из Бавария. Нечовешка природа, най-вече планините. Бих се върнала за велотур по немско още утре! Разбира се, не трябва да си мисля, че всичко немско е като Баварското Wink

Екзотична не е, в смисъла на Италия, но е изключително красива и много разнообразна като природа. Аз имам невероятни снимки от Гармиш примерно, там е това, което снимат по календарите за Алпийски селца Simple Smile - китни къщи, накичени с водопади от цветя Simple Smile Обожавам да се разхождам из Бавария, а и не само. Била съм в Шлезвиг-Холщайн - влюбена съм в Кил, Хамбург и Бремен. За съжаление снимките ми са на хартия и са с безумен апарат. Страсбург има смесено влияние - ту френско, ту немско. Но Германия е изключително красива държава. Преди да дойда да живея тук и аз си мислех като теб Simple Smile Обаче съм очарована и обожавам да пътувам из нея.
П.С. Страхотни са снимките ти от Австралия! Много оригинални кадри!

Чешки Крумльов

Хлубока над Вълтава

Операта в Прага

Плитвицките езера

Страсбург

Хайделберг

Мюнхен, Максимилианеума - т.е. местния парламент

Любимото забавление през октомври - Октобърфеста Simple Smile

# 73
Ооо и аз имам подобна Simple Smile Грьона Лунд-Стокхолм обаче.
Не съм любител на височините и с ужас наблюдавах две момиченца на около 11-12 години по боси крака как се кикотят, въртейки се на това “нещо”.

# 74
Първата година много исках да се кача, обаче бях бременна и от тогава само я подминавам тая въртележка Simple Smile И твоята е много красива!

# 75
  • 1444
Уникална! С удоволствие бих я пробвала...на празен стомах Grinning

Едно водопадче. Едеса, Гърция

# 76
  • Бостън
П.С. Страхотни са снимките ти от Австралия! Много оригинални кадри!
.....

Ооо, тази ми легна много на сърце! Ужасно, прекрасно графична!
Освен това ужасно обичам въртележки! Но моите деца не са огромни фенове, та ми се случва рядко!

Триград, България

Лондон, ЮК

# 77
Аз ги ненавиждам тези въртележки. Като деца с най-добрия ми приятел скитосвахме из София надлъж и нашир. Един горещ летен ден той беше набарал отнякъде десет лева, което бяха страшно много пари /за училище ни даваха по 20 ст./. Мотаехме се из Борисовата градина и се озовахме по едно време на мястото където сега е автокъща Капитолия. Тогава там имаше люлки, стрелбище, джаги и такава въртележка. Нямаше никой по това време и нищо не работеше, но той намери един от служителите и взе да го навива да пусне въртележката. Оня не искаше първоначално, ама се нави накрая ако се качим и двамата. Аз не исках защото ми става лошо, но приятеля ми ме нави някак си. Качихме  се и служителя каза, че няма да ни засича време, а  да го викнем като ни омръзне, пусна я и изчезна нанякъде. На мен ми омръзна веднага, а тоя се появи след цяла вечност да я спре. Поне едно 15-20 минути се въртяхме.

# 78

Благодаря, от твоите "пръсти" това за мен е огромен комплимент!
Разкошни са твоите въртележки! И аз много обичам, но вече не мога да се качвам по тях Sad А по октобърфестко време има ужасно много Simple Smile

# 79
Поне едно 15-20 минути се въртяхме.

От все сърце ти завидях! Simple Smile
Това беше любимата ми въртележка едно време. И виенското колело, особено когато спираше да се върти, докато бяхме най-отгоре. Ох-х-х-х, че хубаво!

# 80
  • Бостън
Благодаря, от твоите "пръсти" това за мен е огромен комплимент!
Няма за какво! Simple Smile Ужасно обичам да си намирам вдъхновение и "нов поглед" през чужди обективи!

Накъде днес?!
Авиньон, Франция

(като видите драматични обработки от мен да знаете, че сме пътували с кола и ММ като типичен тъмен балкански субект не ми е дал аз да шофирам, щото такъФ позор като да те вози жена нЕма и аз съм си играла с редактори в телефона, докато съм се возила, в 90% от времето - Снапсийд Wink

# 81
  • Euskal Herria
На зазоряване по пътищата на Франция:

# 82
Агент, много готини обработки, много обичам такъв тип Simple Smile
Яна, и аз много обичам да снимам от прозореца Simple Smile
Из Италия, на път от езерото Гарда

# 83
  • Euskal Herria
Понеже аз се возя и играя навигатор при пътуване, имам възможност да снимам. Е, не всички снимки ги бива. Още една любима от "пътните":

Вече няма "Пали светло" и многото завои в този участък в Сърбия. От край до край е магистрала -  от Суботица до Димитровград.

Монако/Монте Карло, 2015 г

Казиното

Любителите на Формула 1 прекрасно разбират какво е снимано тук Simple Smile

Снимам с телефон, без допълнителна обработка.

# 84
Google photos ми напомня всеки ден минали пътувания на тая дата и ме дразни.

Сиена.

# 85
  • 1444
Хайде и от мен един френски плаж - Антиб (слабост ми е морето, какво да правя, обичам го всякакво и на всякъде)

И една Ница в далечината Grinning

# 86
  • Бостън
Добро утро!

Чикаго, САЩ

И най-якото - кадър на мост над реката отдолу! Grinning

# 87
Колмар

Сардиния

Португалия

# 88
  • Бостън
Google photos ми напомня всеки ден минали пътувания на тая дата и ме дразни.
Да, комбинацията от Гугъл Асистент, Гугъл Фотос и ФБ може да е наистина вбесяваща Grinning

Елзас, Франция - феноменални Crémants d'Alsace - на които аз, като унищожител на де що има Просеко, Кава, Шампанско не можех да устоя! Невероятни сорбета с аромат на лавандула и други подправки!
Crémant d’Alsace AOP
Representing 22% (2015) of the region’s wines, Crémant d’Alsace is a sparkling wine made with the traditional Champagne method. There are 2 styles, a rosé, which is made with 100% Pinot Noir, and blanc, which is made primarily with Pinot Blanc blended with the other allowed grapes of Riesling, Pinot Gris, Pinot Blanc, Pinot Noir, Auxerrois and Chardonnay.

И още нещо невероятно - пчелите! Пчелите бяха навсякъде и беше като връщане в миналото припеклото слънце, жужащите пчели, ароматът на цветя и китните френски села! Разкошно! A кефът да караш колело попупиян по маршрута на Тур дьо Франс покрай пчелите, лозята, селата, навлечен със жълта фланелка си остава в аналите ми като насравним Grinning Grinning Grinning

PS Писах ли как ми падна веригата на колелото!? Grinning

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 20:07 от Agent Provocateur

# 89
Пак от серията 'на тази дата'

Саламанка

И Авила

# 90
# 91
  • Euskal Herria
Сарагоса, Испания, 2014
Базиликата Nuestra Señora del Pilar

Дворецът Алхаферия

# 92
Ох, Агентке, това ми е от местата в уиш листата Simple Smile Както и замъците по Лоара...
Еха, последните снимки са много красиви! Heart
Св. Стефан във Виена

Една оригинална кръчма във Виена - тук има система за варене на бира, която се сервира после в заведението. Разкошно меню имат, а бирата е много добра

Любимо място в България - дворецът в Балчик

Замъкът в Калтенберг, където се провежда рицарски турнир

Езерото Гарда от към Лимоне

Прочутият марципан Simple Smile

И един кадър от колата

# 93
  • Бостън
Ох, Агентке, това ми е от местата в уиш листата Simple Smile Както и замъците по Лоара...
И аз не съм ходила и ми е голям мерак за замъците по Лоара, макар, че последните години някои силно туристически и популярни места потъват надолу в списъка ми - някак си се пренаситих на популярността им, преекспонираха ги. Езерото Гарда това лято ако не ни мине котка път може и да го видя пак, дай боже...

Две много различни от Австрия - първата е снап в движение през прозореца на колата, 2-рата - най-дългият висящ мост в света в малко по-необичаен ракурс. Обичам си ги и двете!

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 19:23 от Agent Provocateur

# 94
Еха и за двете!
За туристичестите и популярни места си много права Simple Smile Аз си мечтая да имам време и да пътувам един месец поне из Италия, да спирам ей така, където ми хареса. Също и във Франция. Без определена цел и посока, просто за забавление. Ама ще чакам явно да стана на 80, че да го свърша Simple Smile

# 95
  • Бостън
Италия, Комо

Драматично редактирани, че да им позамажа недостатъците с много любим мой пакет, иначе си бяха прости сначпета в движение! По тези места трябва да се снима бавно, с кеф, със статив и бутилка вино!
https://exposure.software/

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 18:06 от Agent Provocateur

# 96
Аз се включвам тук скромно с Асеновград. Simple Smile

# 97
  • Mostly in my mind
I'm So Excited, много красива снимка.

# 98
  • Бостън
Наистина много! И ужасно ми харесва това, че има хора пред кулата - веднага се усеща мащаба по съвсем различен начин!
А с какво е снимано, ако не е нахално да попитам!?

# 99
Скрит текст:
Наистина много! И ужасно ми харесва това, че има хора пред кулата - веднага се усеща мащаба по съвсем различен начин!
А с какво е снимано, ако не е нахално да попитам!?
Благодаря, Лолита, Агентке!
Не е нахално да питаш, що да е. Това е с кропка Канон преди четири години някъде. И много яко, че забеляза хората. Думи на един от любимите ми бг фотографи са: А бе пейзаж, пейзаж, ама друго си е да има едно човечЕнце в кадъра да се радва на пейзажа, да му придаде мащаб... (ударението непременно на второто е Wink).

Да не са само приказки - Босфора.

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 17:07 от Im So Excited

# 100
  • Mostly in my mind
Ех, този Истанбул... Дано премахнат ограниченията скоро, че от половин година отлагаме.

# 101
Ех, този Истанбул... Дано премахнат ограниченията скоро, че от половин година отлагаме.
И аз това чакам. Simple Smile

# 102
Честит празник, момичета! Пожелавам ви да сте като птиците - да можете да полетите сред мечтите си!

# 103
  • Бостън
И много яко, че забеляза хората. Думи на един от любимите ми бг фотографи са: А бе пейзаж, пейзаж, ама друго си е да има едно човечЕнце в кадъра да се радва на пейзажа, да му придаде мащаб... (ударението непременно на второто е Wink).
И е ужасно прав!
Върти го, сучи го, но истината е, че фотографията, както и всяко друго изкуство не е въпрос само на самобитен талант и усет, но и на много учене и гледане на работата на "майсторите", както и слушане на старшите, ако искаш да се развиваш Simple Smile
Има хора, които имат инстинктивен усет за композиция, много често те се оказват и добри математици. Аз съм била в невероятно смешната ситуация да се запозная с новите ни съседи и мацката да реши да ни покаже снимки на мъжа си буквално 30 мин след като сме си казали имената. Гледам аз, виси ми ченето -  разкошни, графични, издържани композиции, цветово не чак толкова и решавам да си попитам "случайно да сте математик или програмист или инженер!?"  Оказа се инженер в НАСА! Grinning
PS То и неговото чене поувисна "ама какво ви наведе на тази мисъл?!" Виж си композициите, братче, как кво!

И след разкошния Истанбул (със срам си признавам, че само съм трансферирала оттам, но ще се поправя при първа възможност!) ще извадя нещо много старо и забравено от зората на моето второ увлечение по фотографията.  Canon EOS 40D EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS,  ЧовечЕнце - чЕк Wink

Punta Cana, Dominican Republic, 2009

PS Ама здраво съм ги касапила със Фотошоп като гледам Wink

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 19:06 от Agent Provocateur

# 104
Поздравления за Агентката, която, бидейки същински провокатор, успя с красивата си тема да ме убеди да се включа. Но предупреждавам отрано за липсата на всякакъв фотографски талант у мен и крехкото въоръжение за подобен тип дейности, състоящо се от китайско чудо на ало-техниката, с педя дължина, дваж по-малка ширина, но кичещо се гордо с 5 броя камери, коя от коя с по-гъзарски функции.

Ще Ви постна първо снимки отпреди 2 седмици, когато в тесен семеен кръг (разбирайте две тесни жени и един широк мъж), посетихме Триер - най-стария град в Германия, основан от римляните.
Поствам в спойлер, че са много. Поне да не слагате и скръндзавост към негативните ми черти.
Цък:
Скрит текст:
Първото набелязано за посещение беше "Порта Нигра" - градската порта от 4-ти век. Пътя ни към нея водеше през Хауптмаркт, откъдето започвам и аз с фотките:

И самата порта:

За нещастие не работят музеите в настоящите условия.

Тук поздрави от Карл Маркс за феновете:

А сега наобратно, като следващата набелязана мишена беше "Дом" - Катедралата "Св. Петър", строена 1035г.

По обратния път:

И самата катедрала отвън:

и вътре:

След това Манастира Св. Богородица :

И от Божия дом директно в човешкия - винарската изба:

Базиликата от 4-век "Константин Велики":

"Курфюрстлишес Палас" :

И последно - Кметството:

За съжаление не ни стигна времето за Амфитеатъра и Императорските Терми и тях ги сложихме в тефтера "Другия път". Дано и музеите работят тогава

При проявен нездрав интерес към другите ми фото-завоевания, по-нататък може да кача такива от допандемичната епоха.
Поздрави!

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 07:29 от Doppel T

# 105
WOW Супер тема браво Агентке 🤗
аз ще се запиша със снимка от телефона най-прост Самсунг А51 натюрел , няма филтри
Октомври м.г. около Кавала

и Кавала

# 106
Италиански морета

# 107
  • Бостън
Брадли, бре, кажи къде са тези кристални италиански морета!?! Astonished

Пинко, добре си дошла! Снимането не е функция на техниката Hug

Doppel T Grinning аз лично проявявам изключително нездрав интерес и към вашите фото завоевания и към всеки, който носи свежо чувство за хумор и самоирония като вашите Wink Добре дошли в темата!

Откакто пуснах темата няколко пъти се улавям, че вместо да постна отдавна писнали ми кадри посягам и към Лайтрум да видя какво друго добре забравено имам от съответното място (аз имам терабайти необработени и често дори непогледнати кадри за огромна мъка на ММ, който само съска, че мрежовият ни сторидж ни пак прелива)

Arizona, USA, The Grand Canyon видян през 200 мм обектив Simple Smile

PS Стандартният ми отговор е, че природата и жената не търпят празно пространство - любим цитат от любимият ми Бранислав Нушич Wink

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 19:24 от Agent Provocateur

# 108
Брадли, бре, кажи къде са тези крастални италиански морета!?! Astonished

Регион Пулия, първото е Пунта Делла Суина, второто Торре Сант Андреа.

И още един любим плаж в региона - Пунта Прошуто

# 109
  • Бостън
Регион Пулия, първото е Пунта Делла Суина, второто Торре Сант Андреа.

И още един любим плаж в региона - Пунта Прошуто
...
Прекрасно!
Само един път съм имала удоволствието да мина транзит през региона - взехме ферито от Игуменица вечерта и сутринта на палубата шокът от красота на крайбрежието около Бари беше страхотен!

Погледнах - една единствена снимка е оцеляла от Бари... 2009 год

Имам и 2 от Игуменица.

# 110
  • Euskal Herria
Бермео, Паис Баско, Испания, 2020 г
Старите къщи са много цветни, плътно една до друга

Много често между тях се вият такива стълби:

Градчето в последните години стана доста известно покрай Сан Хуан де Гастелугаче, където се снимаше сезон на "Игра на тронове". Посетихме островчето и църквата през 2013, тогава беше свободно. Но след еуфорията и талазите фенове на сериала, въведоха някои ограничения. Сега вече трябва да се запишеш, за да можеш да се качиш до горе.

# 111
Преди да започна да ходя в Италия, бях влюбена във Франция. Обаче трета година пътуваме до Италия и не мога да й се наситя...
Такова кристално море има и в Хърватска. Само пясъка е кът Simple Smile Август месец беше безумно студено Simple Smile

Мароко, Сафи Simple Smile Бях на сватба там, такова преживяване не е за изпускане Simple Smile

Мазаган, хотелски комплекс, който е като малък град

Сегет, като пътуваме, често спираме там да спим Simple Smile

Докато се разхождахме, открихме страхотно място с крафт бира и невероятни бургери Simple Smile

# 112
  • Бостън
Преди да започна да ходя в Италия, бях влюбена във Франция. Обаче трета година пътуваме до Италия и не мога да й се наситя...
Мароко, Сафи Simple Smile Бях на сватба там, такова преживяване не е за изпускане Simple Smile
И за мен Италия и Франция са в този ред Simple Smile
А има ли още снимки от сватбата!?! Ще ми е много интересно, моля!

Брадли, вчера четох за Puglia region - определено ми влиза в листа! Благодаря ти!

Бермео, Паис Баско, Испания, 2020 г

Градчето в последните години стана доста известно покрай Сан Хуан де Гастелугаче, където се снимаше сезон на "Игра на тронове".
Фен до гроб на сериала! Бермео да ме чака, ако може и  Nikolaj Coster-Waldau + Питър Динклидж също Grinning

За днес от серията "Всичко Българско и родно..."
С. Баня, България, част 1 - всичко е снимано и обработвано с/в телефона (Samsung S10)
(котето и магарето излязоха особено фотогенични!)

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 15:58 от Agent Provocateur

# 113
  • Euskal Herria
Мисля, че е излишна да пиша името. Спонтанно минахме от там през 2019, но голяма част беше затворена за реставрация. Жалко, че не разрешаваха снимки вътре в църквата, много е красиво.

Сегет, като пътуваме, често спираме там да спим Simple Smile
Винаги транзит я минаваме Унгария. А има какво да се види, харесаха ми снимките.  Обикновено нощувките са ни във Франция и Австрия.

# 114
Ето още от Пулия за зарибяване

Остуни

Трани

# 115
Яна, ти си малко по-далеч от нас, нормално да спите там Simple Smile На нас Унгария ни е половината път, та спираме там. Но си права, много добре е и доста интересно, има много за гледане Simple Smile
Агент, имам да, много, върнах се с над 2000 снимки от цялото преживяване. Сватбата беше три дни, сумарно официалната част, първия ден имаше посещение в хамам, там имаше ритуали, втория беше къна парти, само за жените от семейството, а на третия беше същинската част, която започна около 8 часа вечерта и реално завърши на другия ден в 8 часа сутринта Simple Smile Ще подбера няколко да покажа Simple Smile
Младоженецът е длъжен да дари булката с определено количество злато, дали под формата на бижута или нещо друго, няма значение, важно е количеството, за да е защитена тя, ако случайно нещата между тях не потръгнат и се разделят

Това е халатът за хамама

Подаръчни кутийки с кана

Къна и различни подправки

Подаръците се пренасят в такива стилизирани тажини

Украсата в хамама - ужасно трудно се снимат такива неща Simple Smile

Всичко се пренася така, като булката върви след даровете, а млади мъже танцуват с тях

Това е от къна партито

Гостите се посрещат навън, от най-възрастните членове на семейството и след това се настаняват. Младоженците влизат последни, като за тях има място на специален подиум. Сватбата, на която аз бях, беше традиционна за района, булката смени 7 рокли, като последната вече беше бялата, която ние познаваме като булчинска. Имаше типична за района, местна носия и още няколко вида. Изключително красиви и богати. През цялото време имаше различни ритуали - гостите се посрещат с мляко и фурма, за добре дошъл. На младоженците на ръцете се рисуват символи с къна, за благоденствие.

Младоженците са носени на специални носилки, богато украсени, по различен начин за различните тоалети.

Това е традиционният тоалет, който имаше огромен наниз перли, от които булката едва мърдаше.

А това ми е от пазара в Маракеш Simple Smile

Прословутите кобри Simple Smile С които никак не е евтино да се снимаш.

Пазарните щандове, които са просто една дупка, от която изскача продавача Simple Smile

# 116
  • Euskal Herria
Много интересно и зрелищно! Благодаря, Гея!

# 117
  • Пловдив
Страхотни снимки и бърз разказ, благодаря, че спадели. Беше интересно.

# 118
  • Бостън
И от мен огромно благодаря за снимките и разказа, Гея! Каква екзотика!!! Grinning

Преди години имах Непалска колежка - снимките от нейната сватба ги гледах със същите очи като паници! Grinning Grinning Grinning

С. Баня, част II

# 119
Благодаря ви! Аз много обичам да се запознавам с местния колорит Simple Smile И честно казано най-скучната сватба, на която съм била, беше немска Simple Smile А тази просто ме очарова - за пръв път виждам сватба, без грам алкохол, която беше по-весела и жива от всяка една, на която съм била. Тези хора не спряха да танцуват от самото начало, до края. 12 часа чисто удоволствие. Изключително интересна, така както са се водили сватбите от преди. Преминаването през всички процеси - от невинно момиче, до сбогуване с приятелки и приемането в новото семейство. Всичко това беше изключително интересно, аз имах възможност да съм вътре във всеки един ритуал, понеже младоженката е много близка. А да се разхождаш по медината с местни и да се пазариш е още по вдъхновяващо предизвикателство. Май така съм се чувствала само в Тунис Simple Smile

# 120
  • Бостън
Басирам се, че немската сватба е била по-весела от някои американски на които съм била Wink

Никой не пише, мрън! Дано да е заради хубаво време!

Едно място, където бих искала да се връщам всяка година!
Zion National Park, Юта, САЩ
(снимките са с телефон)

Toва е абсолютно магично място и трябва да ви го покажа и на видео (случайно, от Ютюб!)

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 23:45 от Agent Provocateur

# 121
Ох, не знам, не знам, едва ли има нещо толкова скучно Simple Smile
Уоу, много е красиво!
От мен малко от любимата Малта
Марсашлох

Селището на Попай по залез

Валета

Калкира

Барака гардън, тук в 12 на обяд гърмят топовете или когато големи пасажери напускат острова

И една забележителност, която вече я няма за съжаление - Лазурния прозорец

# 122
Любима тема, а снимките ви са просто прекрасни! Сгряват ми душата, която много страда от липсата на пътешествия.
Имам логистично затруднен достъп до архивите, но все пак да се разпиша с нещо, което май не сте споменавали досега - Оман Heart Eyes Много ми хареса Оман, макар да бяхме там за много кратко - топли, усмихнати хора, много интересни и красиви пейзажи. Обещала съм си да се върна за по-дълго.
Операта:

Двореца на султана и около него:

Плажа:

Жените са в черно, а мъжете много често - в искрящо бяло, като до яката им виси едно пискюлче, което си пръскали с парфюм Simple Smile

# 123
  • Mostly in my mind
Чудесни снимки от Оман, Елмайра. На последната снимка какво е това зад жените, в далечината?

# 124
Скала. Не е някаква особена забележителност, но ми хареса как си стърчи там Simple Smile
Имат страхотни плажове. Този конкретно е към столицата Мускат, но бях чела, че има голям избор от хубави по-хубави.

# 125
Ох, че красиво!

# 126
  • Бостън
Елмайра, ужасно екзотичен и красив Оман! Мерси, че сподели!! Искаме още!!!
Ето това ме грабна от пръв поглед!

Валета

Барака гардън, тук в 12 на обяд гърмят топовете или когато големи пасажери напускат острова

Много хубаво! Много!

От мен една Барселона по залез!