И се радвам и съм притеснена

  • 2 796
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 232
Днес разбрах какъв е новогодишният подарък на тати за мама- ще си имаме още едно бебе(ако съдя по двата теста направени сутринта).Радвам се понеже винаги съм си мислила, че ще имам две деца или повече, но пък толкова скоро....не смятах.Но Дядо Боже си знае работата.
Притеснена съм обаче и от факта , че първото раждане протече преди 11 месеца и половина и е  секцио .До колкото знам след секцио не е добре да се забременява до 2 години.... Sad
Дали има накоя друга мама , която да е забременяла толква скоро след първото секцио....? И крие ли опасност такава бременност?
Най вероятно на лекар ще отида след празниците...понеже и Вики е болен в къщи, и няма на кой да го оставя....

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз скоро питах лекарката ми по въпроса и тя каза, че е хубаво да се изчака 2 год. преди второто, но както се изрази тя "Историята познава много случаи на доста по-ранни бремености, които са били безпроблемни". Каза, ако много бързам за второто да изчакам бебо да стане на годинка и тогава да действаме. Вие като гледам сте почти на годинка.
Стискам палци и ви пожелевам още едно хубаво бебче.

# 2
  • София
  • Мнения: 717
Честито!  #Milti Желая ти безпроблемна и красива бременност, която да завърши с едно прекрасно и здраво бебче! Simple Smile

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Аз имам позната, която започна бебеправенето 9 месеца след секциото. За нещастие първото и детенце почина и лекарите и бяха казали да изчака 9 месеца и да пробва за друго. Така че успех и безпроблемна бременност!

# 4
  • Мнения: 1 800
Честито, страхотен подарък!!!
Не мисля, че е проблем, просто ще трябва задължително пак да е секцио.

# 5
  • Мнения: 2 258
Здравей:)Когато родих и отидох на преглед попитах докторката колко време след секциото да се пазя,тъй като искам второ дете.Тя ми каза,че има случаи на 6-тия месец след секцио да забременяват и че до този момент не е имало никакъв проблем,но да задържа около една година...Така че не се притеснявай:)Всичко ще бъде наред.Искам да ти кажа ЧЕСТИТО и от все сърце да ти пожелая лека бременност:)))

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Честитио.Това се казва хубава новина.Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност. Grinning  Grinning  Grinning

# 7
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Еха супер! Stuck Out Tongue
Ще си бременеем заедно май? preggo  preggo
И аз бях ужасно притеснена ама явно така е трябвало да стане!
Честито от мен! За секциото за съжеление нищо не мога да ти кажа дано да няма проблеми! Ама той Вики ще е на 1г. и 7-8 м. тогава живот и здраве та ще е минало доста време! Аз мисля да ходя на лекар тази седмица ама да видим кога ще се наканя!

Още веднъж честито! Close-mas:

# 8
  • Мнения: 2 232
Мерси момичета, поуспокоих се малко...не съм звъняла на доктора ми, понеже той изрично ме предупреди да внимавам много....Това ми дойде много неочаквано и още не мога да го усмисля дори.Като ида на лекар и се види със сигурност ще се похваля.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дежо - честито!
Малко е неочаквано и може би затова се притесняваш, но с положителни мисли и емоции ще преодолееш страховете си.  Praynig
И аз познавам жени с по 2 секцио с разлика по-малка от 2 години. Всичко е минало ОК при тях.  Sunglasses
Успех и наистина страхотен Коледен подарък  Close-mas:  сте си направили.   #Milti

# 10
  • Мнения: 910
И аз мисля, че подаръка е страхотен! Simple Smile Честито и успех във всичко! Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 100
Страхотен Подарък, аз получих същия за годишнината от сватбата ни!

Това за секциото и двете години е , че след 2 години можеш да се пробваш да родиш и нормално, а преди това задължително пак секцио!
Това е, което аз знам!

# 12
  • Мнения: 2 489
По принцип се препоръчва да се изчака 2 години след секцио, защото матката се реже при операцията и е необходимо да зараснат тъканите. Без значение дали следващото раждане ще е нормално или пак секцио.
Смята се, че е по-рисково да се износи такава бременност, но това зависи от всеки случай.
Има страшно много примери за забременяване в много по-кратък срок без никакви проблеми.
Дано и лекарят ти те успокои и ти пожелавам една хубава и спокойна бременност!

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Честито и от мен! Хайде сега и една щерка  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 194
честито за новогодишния подарък! Grinning
Аз нямам личен опит със секцио, но имах една колежка с три деца, от които първото родено със секцио направено по впешност, второто родено 18 мес. след това(тоест забременяла е като теб горе-долу) родено с нормално раждане и третото , родено 17 мес. след второто -пак нормално раждане. Е, действието се развива във Франция, но те жените и матките са еднакви Grinning  Grinning  Grinning навсякъде, просто лекарите явно имат други теории по въпроса.
Лека и безпроблемна бременност!

# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз не знам как стои въпроса със забременяванията след секцио!
Пиша ти само за да ти пожелая коремчето да расте и всичко да е наред! Пожелавам ви този подарък да ви направи по-добри, по-усмихнати и по-сладки!
Целувки и много топли прегръдки!
П.С.Разкажи как изненада таткото!

# 16
  • София
  • Мнения: 10 309
Честито!!!Една моя позната забременя на 4ия месец след секцио, проблеми не е имала и сега децата и са само с година разлика. Мисля, че ако не трябва да се връщаш на работа новината е прекрасна. Накара ме да се замисля, какво ли щеше да ми е в главата, ако се изненадам така   Thinking

# 17
  • Мнения: 2 232
Цитат на: Диди
Аз не знам как стои въпроса със забременяванията след секцио!
Пиша ти само за да ти пожелая коремчето да расте и всичко да е наред! Пожелавам ви този подарък да ви направи по-добри, по-усмихнати и по-сладки!
Целувки и много топли прегръдки!
П.С.Разкажи как изненада таткото!


Таткото разбира се е на седмото небе #Milti
Доволен и щастлив.Но определено и той беше изненадан. Tada Въобще не ни се вярваше , тъй като за Вики се потрудихме около половин година.


Nad_tab- Направете си и вие такава изненада и ще видиш ooooh! определено са странни усещанията   surpriseuu

# 18
  • Мнения: 3 042
Честита бременност!
Пази се и ти да не се разболееш! Леко бременеене!

# 19
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: dejo
Nad_tab- Направете си и вие такава изненада и ще видиш ooooh! определено са странни усещанията   surpriseuu


Няма как ще поработя поне годинка и тогава.... но пък като си спомня как ни изненада първото, нищо не се знае  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 000
Охооо честито. Много хубава новина. За секциото не се притеснявай. Все пак ще са минали почти 2 години, а историята помни много по-малки разлики между 2 секциа, които са минали бепзпроблемно. Лека бременност ти пожелавам.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Мдааа, и аз смятам, че новината е страхотна ! Пожелавам ти леко бременееене и усмивки, усмивкиииии Grinning

# 22
  • Мнения: 4 358
Дежо, честитоооо  Grinning
Дядо Коледа си знае работата, стискам ти палци за лека и безпроблемна бременност  Grinning

П.П. Направо ме засрамихте... Оги вече е на две години и две месеца  Laughing

# 23
  • Мнения: 5 468
Честито!!! Много приятна новина наистина:)... И аз съм със едно секцио и незнам, кога трябва да е другото попадение, но както казват по-нагоре - историята помни доста майки с два пъти секцио и никакъв проблем. То за това никога човек не е подготвен - всеки път се изненадва:)!!! Като снегорините всяка година с първия сняг Wink.
Значи ще имаш едно Лъвче, нали? Пожелавам ти лека бременност и един здрав, усмихнат бебок накрая+една щастлива и също здрава ДВА пъти майка.

# 24
  • Мнения: 98
Ех че хубав коледен подарък,по-хубаво от това здраве му кажи!
Аз нямам представа как стоят нещата при бременност след секцио,но ти пожелавам здраве,щастие и леко бременеене! #Milti

# 25
  • Мнения: 1 586
Дежо, Ирка, вие ме смаяхте!:) Кога си раждахме децата почти заедно, кога почнахте да бременеете заедно Simple Smile
Честито! Лека и красива бременност ви желая!:) Чудесни подаръци получихте от дядо Коледа Wink

# 26
  • Мнения: 712
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН!!!! Drunk

Когато попитах моя лекар кога мога да започна работа по второ ремаркенце, той каза: "Поне 6 месеца!", което ще рече, че ще е минала година и половина в най-бързия вариант (ако всичко е от раз. Не би трябвало да се притесняваш.

# 27
  • Мнения: 485
Честито !!
Леко и щастливо бременене  Grinning  Grinning
Ще си играят дечицата. #Milti Коледен подарък за цялото семейство Close-mas:   surpriseuu   Gift

# 28
  • Мнения: 3 153
Леллееее, какъв подарък за Коледа имаш:) Завиждам ти благородно за усещането (и за смесените чувства също) в момента, когато видиш резултата от теста:) За мен това беше най-голямата и прекрасна изненада в живота......и от там като се почне, та цял живот:) За секциото-не се притеснявай, и аз родих преди 3 месеца така и като ходих на контролен преглед докторът ми каза, че съм екстра и след половин година можем да правим второто:)

# 29
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Когато раждах в интензивното (след секциото) бяхме с още едно момиче, което имаше близначета на година и 8месеца - явно случай като твоя. Мацката беше медицинско лице и втората бременност беше планирана (не случайна  Wink ). В повечето книги пише след секцио да не се забременява 1 година, но нашите лекари казват 2 години, сигурно се презастраховат. Не се притеснявай и ЧЕСТИТО!!!

# 30
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Dejo, чак ти завидях, но благородно разбира се.
Ако не беше тази пуста работа как би искала една сестричка още сега  Confused

# 31
  • Мнения: 2 232
Цитат на: Valery
Dejo, чак ти завидях, но благородно разбира се.
Ако не беше тази пуста работа как би искала една сестричка още сега  Confused



Аз докато не се уверя черно на бяло, т.е на ехограф не смея да се радвам......Случвало ми се е преди да ме лъжат тестове и затова...но се надявам всичко да е о.к.

# 32
  • Мнения: 430
Цитат на: irka
Еха супер! Stuck Out Tongue
Ще си бременеем заедно май? preggo  preggo
И аз бях ужасно притеснена ама явно така е трябвало да стане!
Честито от мен! За секциото за съжеление нищо не мога да ти кажа дано да няма проблеми! Ама той Вики ще е на 1г. и 7-8 м. тогава живот и здраве та ще е минало доста време! Аз мисля да ходя на лекар тази седмица ама да видим кога ще се наканя!

Още веднъж честито! Close-mas:


Ире, ама какво правите вие?! Юнаци!Браво! Честито! поздрави на "Кака" Деничка от Маги! #Milti

# 33
  • Мнения: 1 072
Здравей,
на първо време честито!
Аз имам приятелка, която роди преди 2 години със секцио, а сега лятото - отново, пак със секцио, и, според мен изкара съвсем нормална втора бременност (и, да чукнем на дърво се появи много сладко и здраво бебенце), нищо, че реално е забременяла след по-малко от година след първото раждане.
така че: приятна бременност и всичко най-добро!
Поздрави, Сара

# 34
  • Мнения: 3 334
Браво,честито и от мен-лека бременост и много положителни емоций.Всичко ще бъде наред и ние ще ти стискаме палци!!!!!

# 35
  • Мнения: 2 529
ЧЕСТИТО! #Milti

Моята лекарка казва, че със сигурност е най-добре една година след секциото да не се забременява, а при теб почти е минала Wink
Лекарката ми има една пациентка англичанка, забременяла на 3-ия месец след секциото Shocked , обаче е изкарала бременността на легло и малко по-тежичко, та затова не се препоръчва.

# 36
  • Мнения: 1 976
Честито! Получила си най- прекрасния коледен подарък! Заключи някъде притесненията  и се отдай на хубавата вест! Най - добрия съвет ще получиш от лекаря си! Но аз вярвам, че всичко е субективно и няма от какво да се притесняваш.

# 37
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: dejo

Аз докато не се уверя черно на бяло, т.е на ехограф не смея да се радвам......Случвало ми се е преди да ме лъжат тестове и затова...но се надявам всичко да е о.к.

И аз съм такава невярваща, но има един много хубав тест, който е професионален. Даже моята лекарка ми го прави преди известно време, когато бях приревала, че май съм бременна.
Казва се Clearview HCG II - теста няма грешка, но не знам дали се намира лесно. Аз го взех от вносителите.

# 38
  • София
  • Мнения: 13 206
Лелее, че хубав подарък!!!! Grinning
Честито! Леко и безпроблемно бременеене! Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: sunny_zt
По принцип се препоръчва да се изчака 2 години след секцио, защото матката се реже при операцията и е необходимо да зараснат тъканите. Без значение дали следващото раждане ще е нормално или пак секцио.
Смята се, че е по-рисково да се износи такава бременност, но това зависи от всеки случай.
Има страшно много примери за забременяване в много по-кратък срок без никакви проблеми.
Дано и лекарят ти те успокои и ти пожелавам една хубава и спокойна бременност!


Амо точно, защото не са зараснали добре тъканите силните контракции при раждане са опасни и се прави задължително секцио! След 2-те години , може  и да се роди нормално, а всяка бременност след секцио е малко по-рискова!
Поне на мен това ми обясни гинеколожката ми, когато имах съмненеие , че съм бременна 6 месеца след секциото ми!

# 40
  • София
  • Мнения: 255
Страхотен коледен подарък! Честито! Леко бременеене! А за секциото не се притеснявай до тогава ще е минала повече от година.

# 41
  • u doma
  • Мнения: 170
Честито!!!! Мило момиче това е много хубав подарък за Коледа . Laughing  Laughing  Laughing

# 42
  • Мнения: 3 550
Честито! Ти самата много добре го каза - такава е била волята Божия. По-добре се радвай, остави притесненията! Ще стане така, както е най-добре за всички вас. Лека бременност!

# 43
  • Мнения: 1 464
Честито!!!Не се притеснявай,ще имаш страхотно бебенце догодина Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 44
  • Мнения: 503
Е това е най-приятната темица,която съм чела напоследък Grinning

Честито!!!

Аз родих на 12 януари тази година,което значи ,че сме почти на един хал,
не че съм отново бременна,но спокойно можем да подновим и ние опитите.
Нашето тати много иска да си направиме още едно бебче,но на мен също ми бяха казали да чакам 2 години.

Край на чаканетооооо Grinning  Grinning  Grinning

Започваме да твориме нов човек  и ние.

Много ти се радвам Grinning

Лека бременност и да ни държиш в течение Close-mas:

# 45
  • Мнения: 1 080
Дежо това е супер яко!!!! Пожелавам ти мъжете много да те слушат и да ти помагат или поне ,ако не могат да помогнат да не пречат  Laughing. Стискам палци всичко да върви като по вода. И нека силата бъде с теб  cheers Ще пийнем по бира за ваше здраве Tada

# 46
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Ха честито и от мен,и не се притеснявай всичко ще е наред.Да знаеш после колко е весело с двама дребосъка вкъщи.Моите са с р азлика от 1год и 5 мес. Wink

# 47
  • Мнения: 2 232
Момичета много сте мили определено ми дадохте кураж.Благодаря за което отново.

Nina -bs.Хайде давайте идвайте в нашият отбор preggo  preggo  preggo

# 48
  • Мнения: 580
Честито!!!Супер новина
Вобще не се притеснявай, всичко ще е наред
Аз забременях когато малкия беше на 10 месеца.Роден е със секцио.И аз се притеснявах дали ще има проблеми, но..... ето че утре отивам да раждам второто отроче.
За съжаление единствения проблем е, че нямам никакъв шанс за нормално раждане.
Така, че вобще не се притеснявай а се наслаждавай на бременността си.

# 49
  • Мнения: 2 489
Цитат на: iva78
Честито!!!Супер новина
Вобще не се притеснявай, всичко ще е наред
Аз забременях когато малкия беше на 10 месеца.Роден е със секцио.И аз се притеснявах дали ще има проблеми, но..... ето че утре отивам да раждам второто отроче.
За съжаление единствения проблем е, че нямам никакъв шанс за нормално раждане.
Така, че вобще не се притеснявай а се наслаждавай на бременността си.


Пожелавам ти всичко да мине безпроблемно и да гушнеш утре здраво и красиво бебче!

# 50
  • Мнения: 2 232
Цитат на: iva78
Честито!!!Супер новина
Вобще не се притеснявай, всичко ще е наред
Аз забременях когато малкия беше на 10 месеца.Роден е със секцио.И аз се притеснявах дали ще има проблеми, но..... ето че утре отивам да раждам второто отроче.
За съжаление единствения проблем е, че нямам никакъв шанс за нормално раждане.
Така, че вобще не се притеснявай а се наслаждавай на бременността си.


Еееее Успех и на теб.Бързо, леко и безпроблемно раждане, и след това възстановяване Grinning Стискам палци.

# 51
  • Мнения: 7 821
Ч е с т и т о!!!

# 52
  • Мнения: 6 315
Честито! Много се радвам! Всичко ще е наред! Убедена съм! Лека бременност, леко раждане и много усмивки и радост ти пожелавам!

# 53
Честито и от мен, тези дни и аз бях с подобни съмнения но при мен не е хубава новината. Извини ме че не се представих, казвам се Боряна и наистина ти желая лека бременност и помощ от близките ти хора.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Честито!
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.
И да се присъединя към тези, които се опитват да те успокоят - имам приятелка, която си има две момиченца с 1г и 3м разлика и двете родени със секцио. При нея въпреки притесненияната на лекарите и мърморенето на роднине всичко е минало благополучно, дано и при теб да е така.

Общи условия

Активация на акаунт