Въпрос за Фризопеп и АБКМ

  • 1 490
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте. Вчера ни поставиха диагнозата АБКМ. На почти 2 месеца сме и от 20тина дни бебо отказва да се храни. Гладен е, хапе ръчички и върти главичка, събуждайки се. Плаче нервно за минутата, която ми отнема да приготвя храната. В момента, в който погълне от млякото буквално крещи, плаче и извива тяло. Храним се по 1 час на по няколко гръдки, рев, няколко глъдки и пак рев.. и така вече 20тина дни. През ден съм при личната. Бебето е адски неспокойно, не може за се нахрани нормално. Първо уж ми каза, че може за са гъбички в устата, въпреки, че не видя такива, мазахме с дактарин. Смени ни млякото два пъти и последво бяхме на Аптамил. Преди 3 дни я попитах за възможна алергия и ми каза да взема Аптамил ХА. Положението остана същото, че и по - зле. От няколко дни сме с разтройство и лишеи по веждичките, от което последва диагнозата. Пробвахме всичко преди това.. смяна на храната, на капките за колики, на шишетата и бибероните преди да стигнем до извода, че е АБКМ. Бебенцето ми е адски раздразнително, не спи добре, не е спокойно. Не можем да намерим налична храната никъде по аптеките, а тепърва трябва да записвам час за гастроентеролог, за протокола за Фризопеп. Всяко хранене е мъчение, безсилна съм. Поръчала съм 1 кутия онлайн и чакам да пристигне, с огромната надежда нещата да се оправят. Майките, които са на тази храна нека споделят как реагираха бебетата ви на нея и след колко време видяхте подобрение? Много ми е тъжно, че детенцето се мъчи и имам чувството, че го тровя, докато се мъча да го накарам да си изяде млякото. Моля ви за малко подкрепа и споделяне на опит.

# 1
  • Мнения: 1 091
Горямата ми дъщеря беше с АБКМ. Като симптоми имаше денонощни адски колики, много крусти по цялата глава и вежди, ферментирали изхождания с кръв и зелено. Изписаха ни Фризопеп и на нас. В началото трудно ядеше,защото е ужасно на вкус и горчи. Започнах да го правя по-хладко,та даже и студено. Тогава не горчи толкова. След седмица някъде свикна с вкуса. А подобрение усетихме чак след 1 месец някъде. На диета беше до 1г и 2м. Може би,поради късната диагноза. Много е важен и пробиотика. Смених няколко вида, Ентерол и действаше най-добре.
Трудно е,но и това минава.

# 2
  • Мнения: 16
Ние също сме с диагноза АБКМ.
Бързо свикна с фризопеп. Освен него включихме омнибиотик панда и еспумизан. Подобрение видяхме още на първата седмица. Започна да се храни и спи нормално.

Общи условия

Активация на акаунт