Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 18

  • 51 697
  • 744
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 151




На колко години е успяла приятелката ви?
[/quote]


Роди малко преди да навърши 42 г. Има 10 пункции и един неуспешен трансфер т.е. е започнала процедурите  при навършени 40 г.

# 391
  • Мнения: 80
Много обнадеждаващ е този пример с приятелката!
За мен е интересно как лекарите са се съгласили да замразяват яйцеклетки на тази възраст, на която е започнала опитите? В повечето случаи казват, че по-успешния вариант  е замразяването на ембриони на пациенти на такава възраст...

# 392
  • Мнения: 151
Много обнадеждаващ е този пример с приятелката!
За мен е интересно как лекарите са се съгласили да замразяват яйцеклетки на тази възраст, на която е започнала опитите? В повечето случаи казват, че по-успешния вариант  е замразяването на ембриони на пациенти на такава възраст...

Да, и аз така съм чувала. От много време се каня да я попитам защо са избрали тази тактика и забравям, но утре ще се обадя да я питам Simple Smile

# 393
  • Мнения: 380
Здравейте, вчера си пуснах кръвен и е отрицателен. Интересува ме според вас ЗЕТ може ли да се направи още с този цикъл? Лекарката ми каза да пропусна този и със следващия през май да отида.

# 394
  • София
  • Мнения: 2 030
Да може, няма никакъв проблем, аз съм правила в два последователни цикъла.
Съжалявам за резултата Disappointed

# 395
  • Мнения: 94
Здравейте, невероятно силни момичета!Чета тази тема от дълго време, но досега не съм писала, тъй като нямах какво да споделя.
През последните 30 дни ходих на два прегледа в Ачибадем Маслак и при двата силно настояваха да направя процедура PRP.Тъй като в тази и други сродни теми прочетох не особено положителни отзиви за тази процедура все още се колебая.Питах и за другата, която прилагат със стволовите клетки и сега съм съвсем раздвоена или по-точно разтроена.Много моля, ако някоя е правила такава процедура, особено тази със стволовите клетки в Ачибадем Маслак да напише повече подробности.Много благодаря!
Вие сте едно голяма опора и стимул за такива като мен, тепърва тръгващи по тези стъпки.Стискам палци на всички!

# 396
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравейте момичета, някой дали е на ясно с прием на ленено масло.
Имам под формата на капсули и мислех да го пия по 2 капсули на ден от М до О, но не зная дали е редно, защото съдържа Фитоестрогени, но нали във фоликулярна фаза естрогени са необходими на нашата възраст.
Моля посъветвайте ме да го пия ли? Само да не ми разбърка хормоните, че после е ужас Innocent

# 397
  • Мнения: 751
Здравейте, невероятно силни момичета!Чета тази тема от дълго време, но досега не съм писала, тъй като нямах какво да споделя.
През последните 30 дни ходих на два прегледа в Ачибадем Маслак и при двата силно настояваха да направя процедура PRP.Тъй като в тази и други сродни теми прочетох не особено положителни отзиви за тази процедура все още се колебая.Питах и за другата, която прилагат със стволовите клетки и сега съм съвсем раздвоена или по-точно разтроена.Много моля, ако някоя е правила такава процедура, особено тази със стволовите клетки в Ачибадем Маслак да напише повече подробности.Много благодаря!
Вие сте едно голяма опора и стимул за такива като мен, тепърва тръгващи по тези стъпки.Стискам палци на всички!

Прочети това  https://www.bg-mamma.com/?topic=870807.msg42589231#msg42589231

# 398
  • Мнения: 273
samoAZ,
благодаря, че изрови и сподели поста.

DejaE,
На колко си години? За съжаление, един от най-важните въпроси, които се задават от лекарите, за да се ориентират за терапията.

Да, аз съм едната от трите българки, които са правили процедурата.
Едната е на 50 год, в менопауза, и след стволовите клетки в момента в стимулация.
Другата е на 32 год и я направи преди 3 дни, когато аз бях в клиниката.
И третата съм аз, на 47.5 год, днес замразих втори ембрион (на трети ден) за последния месец. Казаха, че е с много добро качество.
Аз бях спряла да правя фоликули и ФСХ ми беше станало 50, така че, поне за мен, тази процедура имаше резултати.
Искам да добавя, че освен стволовите клетки взимам ЛДН, НМН/ NMN, терапия с хормон на растежа (в лутеална фаза) и, последния месец, с лампа с червени и почти инфрачервени лъчи (за всички тези неща съм писала подробни постове) . Помолих доктора да ми прегледа досието и каже дали този ембрион от днес е най-добрият ми изобщо защото тогава ще знаем, че е от лампата, но не ми е отговорил.

Ако човек може да си позволи стволовите клетки, със сигурност са по-ефективни от ПРП. Говорихме за пациентките над 45 год и докторът каза, че виждат по-добро качество ембриони ако стигнат до тях. Например, започват стимулация, канселират, започват, канселират и вече на третия цикъл стигат до Е и те са с хубаво качество.
Аз понеже правя по 1 Ф (даже в началото на миналия цикъл нямах изобщо и тръгна един по-късно след няколко дни на Трисеквенс, който започнах по предложение на д-р Цветков от Надежда), стимулация не правим, а взимам само Трисеквенс (което е ХЗТ) и реагирам добре на него.
Значи, в началото след процедурата правех повече Ф, но си бях наумила, че минавам на естествени опити защото нито Маслак, нито Надежда имат деца от собствена Я, извадена на 47 год. Като не стана нищо 2-3 месеца, минах пак на инвитро, но пък Ф бяха пак изчезнали и се оказа, че СГ на мъжа ми е станала плачевна и шансовете за естествено са минимални. Т.е. имаше един момент в началото на март, в който имах ФСХ 42 и нито един Ф, 4 месеца след стволовите клетки. Тогава започнах Трисеквенса и след пункцията, лампата. Не знам кое от двете помогна повече, но мисълта ми е, че и след стволовите клетки в един момент нещата изглеждаха доста безнадеждни. И то не е разковниче за всички.

Както знаем всички в този форум и е важно да помним, вълшебна формула за успех при 100% от жените няма. Има проба/ грешка и безкрайно много търпение 🤞🏻🍀

Pepi, питай най-добре Денис и си разкажи останалите особености на организма защото вчера ми попадна, че, например, при хора с Хашимото лененото семе не се препоръчва. Така че питай нея най-добре.

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 16:56 от Optimist73

# 399
  • Мнения: 380
Здравейте, искам да попитам тези от вас, които са правили платен опит, колко во излезна? Досега бях по фонда четвърти опит. Имам замразени, които другия месец ще си прибера ☺️Силно се надявам да стане, но искам да имам и резервен вариант. Затов ме интересува колко излиза горе-долу едно икси? Също така, какъв период след стимулация трябва да се изчака, за да се направи нов опит? Благодаря предварително!

# 400
  • Мнения: 382
Здравейте, искам да попитам тези от вас, които са правили платен опит, колко во излезна? Досега бях по фонда четвърти опит. Имам замразени, които другия месец ще си прибера ☺️Силно се надявам да стане, но искам да имам и резервен вариант. Затов ме интересува колко излиза горе-долу едно икси? Също така, какъв период след стимулация трябва да се изчака, за да се направи нов опит? Благодаря предварително!
Здравейте, миналата година през май правих ин витро в Щерев при д-р Юнакова, за съжаление неуспешно. С предварителните изследвания на мен и на мъжа ми + стимулация и трансфер,  ми излезе към 3200 лв. Цената зависи и от лекарствата за стимулация, ако хормоналните инжекции са с по-високи единици естествено, че ще бъде по-скъпо.
Лично мое мнение е, че поне 2 цикъла трябва да се изчакат, за да се нормализират хормоните.
Успех!

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 17:31 от Book_79

# 401
  • Мнения: 380
Здравейте, искам да попитам тези от вас, които са правили платен опит, колко во излезна? Досега бях по фонда четвърти опит. Имам замразени, които другия месец ще си прибера ☺️Силно се надявам да стане, но искам да имам и резервен вариант. Затов ме интересува колко излиза горе-долу едно икси? Също така, какъв период след стимулация трябва да се изчака, за да се направи нов опит? Благодаря предварително!
Здравейте, миналата година през май правих в Щерев  при д-р Юнакова.ю, за съжаление неуспешен.  С предварителните изследвания на мен и на мъжа ми + стимулация и  трансфер,  ми излезе към 3200 лв. Цената ще ти зависи и от лекарствата за стимулация, ако хормоналните ти са с по-високи единици естествено , че инжекцията ще бъде по- скъпа. Успех!
Много благодаря. И аз съм в Щерев. Бях 8 дни по 300 гонал.

# 402
  • Мнения: 217
Здравейте! На мен последният опит, който беше самофинансиран, ми излезе около 7000лв. В клиника Надежда съм. В опита смятам всичко- пътувания( не съм от София), само няколко нощувки имах в София, повечето пъти пътувах. Имах PRP, PBMC,на материала на мъжО правиха нещо- забравих името на процедурата. Включвам в сумата цялата стимулация, всякакви кръвни тестове,корона тестове, трансфер, пункция, инжекции след трансфер за две седмици - емграст, който е доста скъп, фракси и т.н. Въобще бях пълна програма. Надявам се това да послужи за ориентир. При мен оплодиха 5 Я, е накрая остана само един Е, но имаше оплождане на всичките Я и го заплатих. Не знам кога е удачно да се започне пак стимулиран опит, аз исках още веднага да извадим нещо на естествен цикъл, но за д-р Стаменов се чака за коментар и си го чакам вече втори месец. Дано съм била полезна.

# 403
  • Мнения: 94
Благодаря ви Optimist73 и samoAZ! Друго е да го чуеш от някой, който го е преживял.
Да, наистина няма как да има универсална панацея за всички, но човек се надява, че когато има по-висок процент успели шанса му да попадне в този висок процент е по-голям.Мисля си, че в случаи като нашите (аз съм на 44 с ИЯР - един до два антрални максимум), да вярваш, че имаш шанс е важно условие.
Optimist73, всичко което описваш е наистина много вдъхновяващо, стискам палци тези два ембриона, които вече имаш, да станат на две слънчеви дечица!

# 404
  • Мнения: 14
Искам да попитам някой дали е приемал естрофем или лепенки ,, Климара,,от началото на стимулацията. Подготвям се за пункция и свеж трансфер. Притесняваме лепенките да не повлияят на качеството на яйцеклетките. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт