За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 89

  • 21 405
  • 762
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 814
Освен Панадол какво друго давате за т.?Може ли Нурофен и Панадол в един ден да се редуват примерно?
Мисля,че вдигна от зъбите...😕
На година и един месец е ...Само челото и гръбчето са топли.Мерих т под мишницата,на обед 39 дадох Панадол сега последно свали-37,4 .Иначе си хапва нормално има апетит,играе си,но е малко крива и мрънка

# 376
  • Германия
  • Мнения: 865
Панадол и Нурофен може да се редуват, да. На четири часа мисля, че ги даваха.

# 377
  • Мнения: 515
На ММ преди време му бяха дали от аптеката ефералган свещички. Казали му, че с тях най-бързо се смъквала темп. Един път сме ползвали, до 20на Мин падна.
Мис чичи, никога няма нехранителна кърма (пфу, мн отрицания станаха Joy)! Кърмата е точно такава каквато трябва да бъде за нуждите на детето, независимо от възрастта. Wink Ако искаш да кърмиш, по-добре се свържи с консултант да работите по увеличаване на кърмата и намаляване на ам. Simple Smile

# 378
  • Мнения: 6 814
А в един прием (примерно вечер преди лягане)ако е висока т.може ли заедно- Нурофен и свещичка ?

# 379
  • Мнения: 953
На мен личната ми каза, ако е тежко положението през 2 часа, но не по-малко. При нас Панадол не действа. Редувам Ефералган и Нурофен, от Нурофена най-много ефект има. Имам и Хексалгин за над 39 градуса, но не съм го ползвала още. Преди 10-тина дни едната беше с 39 градуса, тогава педиатърката ми каза, че от зъби не се вдига такава температура. Оказа се розеола уж..

# 380
  • Мнения: 2 352
Хексалгин се дава в много краен случай, при температура над 39 градуса. Много дразни коремчето, освен това след него много рязко пада температурата.
Дъщеря ми беше вдигнала 39,5 и по съвет на личната дадох Хексалгин, нищо друго не подейства. След 1 час температурата падна до 36,1. После я водихме на спешен и там ни каза доктора, че често се случва.

# 381
  • Мнения: 953
Да, при положение, че нищо друго не помага. На мен ми каза, ако 1 час след приема, все още е над 39 градуса тогава.

# 382
  • Мнения: 304



Честит ви празник мамчета!

# 383
  • Мнения: 304
На бебка и се бели осмото уше. Първо имаше малко червени петна и после взе да става кожата като на люспи. Сега гледам и другото уше почна с петната. Някой да има на идея какво е?

# 384
  • Несебър
  • Мнения: 529
Себореен дерматит, може да излязат на веждите и на главата(крусти), израства се.

# 385
  • Мнения: 539
Момичета, моля ви, помагайте!
Синът ми утре навършва 10 месеца, преди 30-тина минути си удари отзад главата. Падна от седнало положение и се удари в объл дървен ръб на повивалника. Спазихме стандартната му вечерна рутина, изкъпан е, хапна вечерното си мляко и сега го сложих да спи. Няма как да го държа буден, защото той заспива всяка вечер по това време и ако закъснея малко и го сложа по-късно става много кисел и плаче непрекъснато.
Въпросите ми към вас са : какво да правя, да го будя ли през няколко часа и да следя как е? По принцип той спи всяка нощ непробудно от 19:30 до към 7:00 сутринта. Не знам за какво да следя през нощта. Няколко секунди след удара заплака, веднага го гушнах и след малко се успокои, не видях да има подутина .
Благодаря!

# 386
  • Мнения: 304
Себореен дерматит, може да излязат на веждите и на главата(крусти), израства се.
По ушите с какво да мажа?

# 387
  • Несебър
  • Мнения: 529
Подходящи са продуктите за атопична кожа на Биодерма, Ла рош позе, Мустела и т.н., успокояват и сърбежа. Може и с някое натурално масло.
Себореен дерматит, може да излязат на веждите и на главата(крусти), израства се.
По ушите с какво да мажа?

# 388
  • Германия
  • Мнения: 865
Момичета, моля ви, помагайте!
Синът ми утре навършва 10 месеца, преди 30-тина минути си удари отзад главата. Падна от седнало положение и се удари в объл дървен ръб на повивалника. Спазихме стандартната му вечерна рутина, изкъпан е, хапна вечерното си мляко и сега го сложих да спи. Няма как да го държа буден, защото той заспива всяка вечер по това време и ако закъснея малко и го сложа по-късно става много кисел и плаче непрекъснато.
Въпросите ми към вас са : какво да правя, да го будя ли през няколко часа и да следя как е? По принцип той спи всяка нощ непробудно от 19:30 до към 7:00 сутринта. Не знам за какво да следя през нощта. Няколко секунди след удара заплака, веднага го гушнах и след малко се успокои, не видях да има подутина .
Благодаря!
Не се травожи. Аз лично от притеснение сигурно щях да будя детето, но незнам как ще реагира твоето. Остави го да си спи. Следиш за всичко необичайно. Замаяност, повръщане, безпокойсто. Възможно е да се е стреснал от случката и да се буди или плаче на сън. Не се паникьосвай.

# 389
  • Мнения: 539
Благодаря за съветите. Ще го наблюдавам, не ми се иска да го будя, така се уплаших, че сигурно няма да мигна цяла нощ.

Общи условия

Активация на акаунт