Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 70

  • 38 519
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 132
Дами, някоя от вас да е имала различни резултати на хера? На имунохистохимия 3 +, на киш отрицателен.
Да, при мен беше така. Не ми назначиха Херцептин.

# 151
  • Мнения: 409
[quote author=М Слънчева link=topic=1306529.msg42428577#msg424
Минах един пет скенер миналата седмица и ми излезе едно "задебелена стена" на стомаха. Онколожката каза, че вероятно е гастрит в следствие на химията. Утре съм на гастроентеролог. Някой друг с така "екстра" имали?
Аз. След шестте бели химии се озовах с язва на дванайсетопръстника. На контролния ПЕТ скенер в тази зона имаше малка метаболитна активност и ми бяха написали препоръка да направя консултация с гастроентеролог. Направих, и на гастроскопия ходих, диагностицираха ме с язва и ми назначиха лечение. Сега ме заболява от време на време и се налага да пия хапчета. Но това е бял кахър това.
[/quote]

# 152
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Аз съм на мийтаке, а за после съм си нагласила витамини сбирщайн, останали след Ковид вълната из нас.

На мен киселини ми останаха за подарък след химията. Значи - метър съм минала.

# 153
  • Мнения: X
Дами, някоя от вас да е имала различни резултати на хера? На имунохистохимия 3 +, на киш отрицателен.
Да, при мен беше така. Не ми назначиха Херцептин.
Отдавна ли ти беше лечението? Притеснява ме да не е грешка и да се получат метастази.

# 154
  • Мнения: 1 406
Някой който е правил химиотерапия в Токуда може ли да ми каже как стои въпроса с болничния. Дават ли и ако да за колко дни?

# 155
  • Мнения: 1 405
Теди,
В Токуда издават болничен до следващата вливка. Питай сестрите, те се занимават.
Кой ти е водещ лекар?
Успех! Heart

# 156
  • Мнения: 132
Albens, минаха 6 години от диагнозата ми. Онколозте, с които съм говорила твърдят, че КИШ е по-вярното изследване на HER2.

# 157
  • Мнения: 1 406
Шели, основен лекар ми е д-р Златанова, но на диспансерните ми беше д-р Бейхан. Сега на вливките не знам коя ще идва, в понеделник ще разбера.

# 158
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Само да попитам дали някой тук се е докарвал до двустранна пневмония от Ковид ? Лекувам се и вече се чувствам добре, но малко съм се спекла...За първи път в живота си боледувам от пневмония. Даже и бронхити не съм правила, а не да не съм си подлагала дробовете на изпитания с какво ли не ...

# 159
  • София
  • Мнения: 5 074
Само да попитам дали някой тук се е докарвал до двустранна пневмония от Ковид ? Лекувам се и вече се чувствам добре, но малко съм се спекла...За първи път в живота си боледувам от пневмония. Даже и бронхити не съм правила, а не да не съм си подлагала дробовете на изпитания с какво ли не ...
Ти пък, е.а майката на рака сега се жалваш от ковид. Я стига.
Като ме диагностираха с рака, не бях боледувала и от грип.

# 160
  • Мнения: 1 405
Теди,
И двете са внимателни. Аз съм фен на Контилев, но те всички минават на визитация. Ще бъдеш с 2 нощувки сигурно?
Ако имаш въпроси, нещо те притеснява, питай ги.
Heart

# 161
  • Мнения: 1 406
С две и евентуално може и повече.
Като ми звънна Златанова ми каза, че топтекана ще ми го вливат 3 дни, но да съм с готовност, че може да остана и повече. Предполагам ако нещо проявя реакция ще стоя повече.

# 162
  • Мнения: 1 405
Теди, Hug
Спокойно, ще те държат колкото е добре за теб! Токуда си е като хотел, и ако не си вързана към системата постоянно, ще се разхождаш, а и с нея може. Премедикацията е много добра, сигурно ще си пушка!
Дано помогне! Hands Pray

# 163
  • София
  • Мнения: 6 661
Милмич, стискам палци! Не съм боледувала от пневмония, слава богу и от Ковид не съм, но 2 приятели мъже го минаха с пневмонии, и то на фона на антибиотици - след 1-2 антибиотика и уж приключена терапия пиха и 3 после, даже и кортикостероиди искаха да им предписват. Внимавай и се следи, доста коварен е този Ковид за някои хора!

# 164
  • Мнения: 2 288
Дами,
Имам нужда от помощт ви. Писах преди, но нямам сили да пиша често. Накратко баба и мама ги диагностицираха с рак в рамките на няма и десет дни, в първите дни от новата година. Мама е с рак на гърдата и разсейки в далечни ЛВ, а баба с рак на панкреаса и вече кървящи разсейки в черен дроб. Битката за баба я губим, днес ще говорим в доктора да я закрепи, за да можем да си я приберем при дядо. Баба е в тежко положение и не може сама нищо, в палеативни грижи е. Мама има две вливки и вчера за пръв път от месец се видя с баба и разбра цялата истина за нея. Мама не й казва за болестта си, много силен стрес и мъка изживява. Как да й помогна?
Всички се опитваме да се държим и ако има начин да помагаме, ходим при баба всеки ден с братовчедите (3ма сме), но болницата е на 200+ км и пътуваме всеки ден.
Как да приема, че баба си отива? Как да постигна баланс, за да мога да съм опора за мама? Всичко се случва толкова бързо, че не мога да го осмисля вече. Аз съм лошият вестоносец за мама.

Изхождайки от идеята, че първо трябва да помогнем на себе си, за да сме полезни на нуждаещите се (както в самолета при авария) Имам две малки деца (4г и 2г), които имат нужда от мен, а аз съм развалина отвътре, а отвън силна.

Моля, знам, че звучи жалко, но нямам идея как да постигна баланс. Баба ми е била до мен винаги и ми е страшно близка, като майка. Обичам ги безкрайно.

Общи условия

Активация на акаунт