Болезнен ли е PCR?

  • 2 367
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте,
Тъй като ми предстои тест и ужасно се притеснявам реших да питам миналите вече през това - какво е усещането при PCR за коронавирус? Много ли е болезнено? Бързо ли отшумява дискомфорта? Ако има и препоръка за някоя лаборатория в София с експресни тестове ще е супер Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 16 024
Не е болезнен, по-скоро е неприятен.
Бъркането дълбоко в носа - почувствах нещо като леко боцкане.
За гърлото - догади ми се. Това първия път, после като си знам итърпявам.
Аз ходя в лаборатория Рамус, ул. Кап. Д. Списаревски, Дружба. Тя се води централна, работи събота и неделя. А за летенето със самолет трябва да съобразявам часове преди полета. Лаборантките все ми се падат млади и много внимателни.
Ако е за пътуване в чужбина провери дали не пускат и с антигенен тест. Поне е по-евтин. И задължително кажи, че е за чужбина, ако е.
Отбелязват си нещо при вземането.

# 2
  • Мнения: 31
Много благодаря, Aisha. Успокояващо звучи Simple Smile

# 3
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 856
Неприятно, но в никакъв случай болезнено. Неприятните усещания отминаха след 4-5 минути.

# 4
  • Мнения: 42
Неприятно, но определено не е болезнено. Както и другите са писали бързо отшумява.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Доста неприятно. Правиха ми го преди да родя, бях с контракции и ми бъркаха в носа и гърлото. В този момент се чудех кое е по- неприятното. Имах чувството, че ще ми изкарат очите през носа 👀

# 6
  • София
  • Мнения: 1 213
Не е кой знае какво, единствено, че ми се докиха от бърникането в носа и ми се повдигна като ми бръкна и в гърлото. Ама чак да боли или нещо...не Simple Smile

# 7
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Много беше гадно първият път. Разревах се

# 8
  • Мнения: 31
Много благодаря на всички за отговорите! Една идея ми е по-спокойно (май) Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 961
Не е приятно , но не и болезнено .

# 10
  • Мнения: 3 307
Вземат ти секрет от носа и гърлото, не те бодат с нищо, наистина ми е странно защо да се притесняваш. 3 годишния ми син нямаше нищо против цялата процедура, даже и не замрънка, нито се дърпаше, а е доста палав. Най-много да ти текнат сълзи докато ти бъркат в носа.

# 11
  • Мнения: 350
Не. Дискомфортът при мен беше няколко секунди . Лаборантката беше внимателна . Леко ми се насълзиха очите . Това е .

# 12
  • Мнения: 894
Нищо особено не е, три пъти правих PCR на различни места. Не знам даже от къде се пръкнаха тия глупости, че (било сякаш) ти "бъркат в мозъка" , само да се настройват и притесняват по-чувствителни към манипулации хора. Детето ми, когато беше малко, по същия начин му вземаха от носа и гърлото (и от двете места дълбоко, за да е качествено) секрет за бактериални инфекции, рутинна процедура.

# 13
  • Мнения: 9 524
абсолютно нищо особено, само ми се докиха. няма да се пуашиш.

# 14
  • София
  • Мнения: 16 024
Пак се връщам от тест, че ще летя.
Както винаги се разтреперих предварително. Но лаборантката беше много внимателна и не усетих вземането.

Общи условия

Активация на акаунт