Заплаща ли се назначаването на лечение

  • 828
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте.
Направих си кръвни изследвания, които заплатих. Имам диагноза съответно. След това трябваше да се върна, за да ми назначат лечение, което беше една рецепта. Въпросът ми е това заплаща ли се? Благодаря

# 1
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 951
Здравейте.
Направих си кръвни изследвания, които заплатих. Имам диагноза съответно. След това трябваше да се върна, за да ми назначат лечение, което беше една рецепта. Въпросът ми е това заплаща ли се? Благодаря
Ако е по ЗК, имате право на вторичен преглед до 30 или 40 дни след първичния.

# 2
  • Мнения: 2 204
Допитване без анкета не става. Пуснете една анкета за да можем да гласуваме в допитването.

# 3
  • Мнения: 3 987
Ако е по здравната каса - не. Ако сте ходили на частно и сте си заплатили прегледа - зависи от лекаря, по-принцип и те не взимат пари и си казват - елате еди си кога с резултатите да ви изпиша нещата. Вече ако ви се е паднал някой крив - може и да си поиска втория път пак пари - в правото си е.

# 4
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 951
Ако е по здравната каса - не. Ако сте ходили на частно и сте си заплатили прегледа - зависи от лекаря, по-принцип и те не взимат пари и си казват - елате еди си кога с резултатите да ви изпиша нещата. Вече ако ви се е паднал някой крив - може и да си поиска втория път пак пари - в правото си е.
Вторичен преглед при специалиста при който водя детето си, е 20 лева. Основния -45.

# 5
  • Мнения: 3 987
Вторичен преглед при специалиста при който водя детето си, е 20 лева. Основния -45.

Това имам предвид - моята ендокриноложка не работи с каса - 50 лева преглед, разчитане на резултатите безплатно, вторичен след месец безплатно, и си казва - обаждайте ми се по телефона, ако усетите нещо не както трябва, ще ви консултирам без проблем. Гинеколожката пък ако не и донесеш в същия ден резултатите, рязко те "забравя" дори на следващия ден и си иска пари пак.
Всеки лекар си решава сам как да процедира, когато не работи със здравната каса.

# 6
  • Мнения: 54 056
Здравейте.
Направих си кръвни изследвания, които заплатих. Имам диагноза съответно. След това трябваше да се върна, за да ми назначат лечение, което беше една рецепта. Въпросът ми е това заплаща ли се? Благодаря

По НЗОК за всеки преглед се заплаща потребителска такса, 2.90.
И аз като ходя за рецепта, плащам.
За платен прием, зависи от ценоразписа на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт