Високи стойности на желязо в кръвта

  • 2 841
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Днес от изследванията това даде отклонение. Някой сблъсквал ли се е с това и какво да направяь зощото в града няма хумятолог, а личната нищо не каза

# 1
  • Мнения: 1 343
Днес от изследванията това даде отклонение. Някой сблъсквал ли се е с това и какво да направяь зощото в града няма хумятолог, а личната нищо не каза
А като имаш високо желязо в кръвта, как е хемоглобинът?

# 2
  • Мнения: 60
Близо до горната граница.

# 3
  • Мнения: 235
На майка ми, след прекаран Ковид, беше високо желязото

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дари кръв, ако нямаш противопоказания.

# 5
  • Мнения: 1 343
На майка ми, след прекаран Ковид, беше високо желязото
Нали Ковид сгъстява кръвта и затова е високо желязото...

# 6
  • София
  • Мнения: 327
Здравейте,  моят син е с високо желязо. Пусках и други неща, феритина е нисък под долна граница,  хемоглобина е на горна граница. Направих консултация с хематолог, той ми обясни, че ако феритина е висок заедно с желязото значи най-вероятно е Хемохроматоза. Това е генетично заболяване, при което желязото се натрупва и може да порази органите. Тъй като при него феритина е нисък, хематолога изключи Хемохроматоза, най-вероятно е нещо генетично в транспорта на желязото,  но истински ви препоръчвам да изследвате освен желязо и ТЖСК , феритин, трансферин, и едно ПКК с диференциално броене.  Ако феритина е висок, направете консултация с хематолог. В Токуда има апарат, с който безкръвно може да се види дали има отлагане на желязо в черния дроб. Успех!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Темата не е много нова, но сега ми попадна. Майка ми прекара ковид през ноември. През последните два месеца хемоглобинът й започна да расте и стигна до горна градина, дори една идея я премина. Пиеше доста добавки с витамини В и ги спрях. При нея въпросът е, че не е моментът да тръгне по нови специалисти , тъй като е в недобро психическо състояние. След 15 дни ще пуска нова кръвна картина и тогава искам да видя какво става, за да мислим за хематолог. Освен желязо и феритинин, какво друго да пуснем?

# 8
  • София
  • Мнения: 63
Днес от изследванията това даде отклонение. Някой сблъсквал ли се е с това и какво да направяь зощото в града няма хумятолог, а личната нищо не каза
Здравей. А колко е желязото?

Общи условия

Активация на акаунт