Кистична аденоматоидна малформация на белия дроб

  • 1 011
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, бременна съм в 20г.с. в събота 20.02.2021г. АГ се усъмни , че детето има киста на белия дроб и съответно ме прати в понеделник при докторката която трябваше да ми направи фетална морфология на 02.03. Тя потвърди съмненията на АГ и ми обясни, че сърчицето е избутано плътно вдясно и лявата страна на белия дроб е заета от въпросната малформация,тоест дроб от лявата страна да не търсим. Каза че и с напредването на бременността тази киста ще затисне и хранопровода. Обясни, че този тип киста се характеризира с повишен риск от сърдечна недостатъчност, хидропс и повишаване на околоплодните води, което ще доведе до преждевременно раждане. В момента малформацията е 4см. И с няколко думи ми казаха, че ако продължа бременността си ще родя дете с много усложнения, и че според тях е по-добре да прекъсна бременността. Ходих при още двама доктори като и двамата ми потвърдиха състоянието, но единия от тях ми даде капка надежда, че след раждането и операция или няколко операции на детето, ще мога да си го прибера у дома, но никой не дава гаранции и проценти успеваемост. Бих искала да попитам дали на някоя мама се е случвало нещо подобно и какво решение е взела.

# 1
  • Мнения: 501
Къде правихте феталната? Пробвайте се са запишете при Д-р Чавеева час, звъннете и 8бяснете за какво става на въпрос. Правят се и вътрешноутробни операции, не знам във Вашият случай дали може, но тя ще даде най-компетентните мнение и съответно ако може и ще оперира. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 23 156
освен Чавеева вижте и Чачева и Михова в надежда.
мисля че за подобна операция бяха разказвали по разни предавания.
важно е да се действа бързо.
и мисля че и при трите е добре лично да се говори с тях, разни регистратури само забавят нещата.

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря за информацията,  в Понеделник бях при доктор Галева в Шейново, а вчера бях при д-р Чавеева и д-р Калев. Точно д-р Чавеева ми даде надежда, че може би нещата ще са наред. Притеснявам се от неизвестното, защото разбира се никой не може да ми даде гаранция за качеството на живот на детето,  не се знае и до какви размери ще стигне кистата и колко и какво ще засегне

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 09:59 от Boryana Galabova

# 4
  • Мнения: 39 045
Отивай при Сигридов. Още днес. Засядаш пред кабинета и чакаш.

# 5
  • Мнения: X
Имам близка, на която в подобна ситуация, всички прехвалени  "специалисти"  я убеждаваха да направи аборт.,
Само д-р Михова и д-р Чачева подходиха професионално, комплексно, направиха и консултация с най-добрия гръден хирург за деца.
Моята близка сега се радва на разкошно детенце.
Запазете час в клиника надежда за фетална морфология и второ мнение при д-р Чачева.

Общи условия

Активация на акаунт