Четка за зъбките

  • 1 897
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 187
Може би имаше такава тема, но аз не я открих.
Бихте ли ми препоръчали четка за зъбки за детенце, че на пазара има толкова много, а аз не знам каква да избера?
Благодаря! tooth

# 1
  • Мнения: 4 358
Четката на Оги е на Астера, много е мека и е удобна за хващане.

# 2
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Ами често я сменяме ( на 2 , 3 месеца и задължително след преболедуване), в момента е Сигнал.
Купувам ги от Била или аптеките като задължително следя да са за подходящата възраст.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И нашата четка е на Астера- ми доволни сме...

# 4
Доколкото виждам вси4ки сте по-големи от нас.Та,освен за 4етката имам и един друг въпрос-кога по4нахте да я използвате.Алекс е на година и 1мес. и има 8 зъба и сериозно се замислям дали да не му купя и да по4ваме да се запознаваме с нея? People Angel

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Цитат на: mama Ina
Доколкото виждам вси4ки сте по-големи от нас.Та,освен за 4етката имам и един друг въпрос-кога по4нахте да я използвате.Алекс е на година и 1мес. и има 8 зъба и сериозно се замислям дали да не му купя и да по4ваме да се запознаваме с нея? People Angel


Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?

# 6
  • Мнения: 411
Здравейте! Ние ползваме четка за зъби на Чико и за сега сме доволни от нея. Макар ,че това което прави синът ми Алекс с нея  според мен не може да се каже че е миене на зъби , но все пак правим опити. Започнахме с четката на около  година и 1-2м., но пък и това  кога да започнеш с четката зависи от това колко зъба ма детето, защото има деца които на тази възраст нямат нито един зъб. Успех с "миенето на зъби" /или по точно с изяждането на пастата/. Laughing

# 7
  • Мнения: 411
А-а-а-а забравих да ви кажа коя паста ни е най-вкусна ! За сега ползваме "Vademecum "-Junior, а след като я изпапкаме Rolling Eyes  ще използваме Аквафреш понеже такава имаме в наличност в момента. Stuck Out Tongue

# 8
Цитат на: Desani
А-а-а-а забравих да ви кажа коя паста ни е най-вкусна ! За сега ползваме "Vademecum "-Junior, а след като я изпапкаме Rolling Eyes  ще използваме Аквафреш понеже такава имаме в наличност в момента. Stuck Out Tongue


Благодаря за отговорите,зна4и в най-скоро време ще купя паста и четка и ще добавя ново "ядене в менюто" на Алекс....
Пък дано бързо схване каква е идеята #Milti

# 9
  • Мнения: 3 042
Съни вече има 10 зъба в устата(последният е само напъпил), тия дни определено ще му купя вече четка и паста. Чела съм, че ако зъбите са по-малко могат да се почистват и с марля, потопена в лайкова отвара.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Павлина
Съни вече има 10 зъба в устата(последният е само напъпил), тия дни определено ще му купя вече четка и паста. Чела съм, че ако зъбите са по-малко могат да се почистват и с марля, потопена в лайкова отвара.


То е хубаво като идея, ама много ме съмнява, че ще стане  на практика: аз илачите едвам успявам да й ги набутам в устата, да не говорим за миене на зъби...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: svetlana79
Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?


Да, и на мен ми е интересно!

# 12
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Kissa
Цитат на: svetlana79
Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?


Да, и на мен ми е интересно!


Дядо Коледа донесе и на Дани четка за зъби и от снощи ги мием. При нас е ритуал Мама и Батко се мият, а сега и Дани с тях  #Milti  Татко му ги мие. Още не сме слагали паста за зъби, защото ако не му хареса може да откаже и четката, та за известно време само с нея, после и паста. Реагира с голям ентусиазъм на занятието и е голямо забавление. Дани е на 1 година и има 6 цели зъба и 2 тръгнали  Wink .

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Kissa
Цитат на: svetlana79
Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?


Да, и на мен ми е интересно!


Дядо Коледа донесе и на Дани четка за зъби и от снощи ги мием. При нас е ритуал Мама и Батко се мият, а сега и Дани с тях  #Milti  Татко му ги мие. Още не сме слагали паста за зъби, защото ако не му хареса може да откаже и четката, та за известно време само с нея, после и паста. Реагира с голям ентусиазъм на занятието и е голямо забавление. Дани е на 1 година и има 6 цели зъба и 2 тръгнали  Wink .


Е, вие имате си Батко, а така определено е по-лесно, малкото повтаря каквото прави баткото.

# 14
  • Мнения: 1 187
Вики от днес е с 16 зъба (12 напълно поникнали и 4 прясно наболи) и ни е време да се заемаме с хигиената.  Laughing  Паста купих на астера - червеното гелче с ягодки (някой ползвал ли го е?) но за четка още се колебая каква точно да е и се услушвам тук  Rolling Eyes По колко паста се слага? Кога се мият зъбките в началото - сутрин и вечер или само вечер? Как научихте да плюят пастата? А как изплаквате устата?.... хмммм сложна ще е тази задача, но се надявам да не е невъзможна.

# 15
  • София
  • Мнения: 717
Купих на Чико паста и четка. Лили е на годинка и почти три месеца. Мием зъбки от време на време, тъй като не всеки път се получава, иначе правя опити редовно. Но едно нещо ме притеснява, а именно това, че пастата на Чико е с флуор. Какво става тогава с капките и дневната доза, след като изядената паста също съдържа някакво количество? А дали няма да станат петна, ако се превиши дозата? То толкова се изписа, че знам ли вече и аз какво да си мисля........ Confused

# 16
  • Мнения: 404
Ние си мием зъбките с ческа на Астера и сме доволни.Купуваме детска паста.А иначе ги мием от 1год. и 2мес. и пастата ни понася добре.

# 17
  • Мнения: 7 821
Цитат на: GoldenEyeful
Купих на Чико паста и четка. Лили е на годинка и почти три месеца. Мием зъбки от време на време, тъй като не всеки път се получава, иначе правя опити редовно. Но едно нещо ме притеснява, а именно това, че пастата на Чико е с флуор. Какво става тогава с капките и дневната доза, след като изядената паста също съдържа някакво количество? А дали няма да станат петна, ако се превиши дозата? То толкова се изписа, че знам ли вече и аз какво да си мисля........ Confused


Аз спрях Зимафлуора след като почнахме да ядем паста  Grinning  Wink  Grinning . Много трудно да не кажа невъзможно е да се намери паста без флуор. По тази причина до 3 години с Вики миехме зъбите само вечер. Слагам паста колкото грахово зърно. Той все още си я яде, опитва се да я плюе и да жабури, за по-лесно му дадохме и чаша, но не винаги се получава.
След миене пие вода и така си плакне устата.


Цитат на: Kissa
Е, вие имате си Батко, а така определено е по-лесно, малкото повтаря каквото прави баткото.


Ами като си нямате кака или батко .... Аз научих нашия батко като няколко пъти му показах как си мия зъбите, показах му и четката си. При нас се получи лесно. И при вас ще стане  Wink .

# 18
  • Мнения: 1 187
Благодаря Ви момичета!  love001

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Ние купихме детска четка на Триза. Мъжът ми каза, че тази фирма произвежда само четки за зъби и би трябвало да ги прави най-добре и го послушах. Засега мием зъбите без паста, за да свикне детето първо с четката. Пастата ще включа по-късно.
А иначе паста за зъби без флуор и аз още не съм видяла на пазара. Ако някой намери-ще съм благодарна ако каже коя марка е и къде се продава.
Щом детето се мие с паста, която съдържа флуор, и не се е научило още да я плюе, трябва да се спре даването на капки с флуор, за да не се получи предозиране.

# 20
  • Мнения: 1 278
Ние сме почитатели на Орал-Б, имат няколко вида детски четки.
Това, което винаги съм гледала обаче е четката да е с възможно най-малката главичка. И за възрастните е по-добре да е така  Simple Smile
Иначе Сашко започна да си "мие" зъбките към края на втората година, макар че стоматологът ни препоръча след като навърши три. Все пак решихме да започнем по-рано, просто така като игра, за да свикне с "уредите" и ритуала.
Преди няколко месеца му взехме електрическа четка, по-точно само накрайника и му го слагаме на нашата. Пак е на Орал-Б и е с Мики Маус. Много му хареса още от самото начало и се почувства мноооого голям - като мама и тати Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 717
И аз мислех да спирам Зимафлуора, щом ползваме паста с флуор, ама не ми е ясно как тогава по-големите дечица приемат таблетки и пак си мият зъбите с флуорна паста? Shocked  Наистина се обърках тотално и мисля да прекратя сагата с Зимафлуора.Confused
Може би ние бъркаме някъде........ Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 7 821
Цитат на: GoldenEyeful
И аз мислех да спирам Зимафлуора, щом ползваме паста с флуор, ама не ми е ясно как тогава по-големите дечица приемат таблетки и пак си мият зъбите с флуорна паста? Shocked  Наистина се обърках тотално и мисля да прекратя сагата с Зимафлуора.Confused
Може би ние бъркаме някъде........ Rolling Eyes


По-големите деца си жабурят устата и плюят пастата. Само нашите, малки маймуни са пастоядци  Wink  Grinning .

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: GoldenEyeful
И аз мислех да спирам Зимафлуора, щом ползваме паста с флуор, ама не ми е ясно как тогава по-големите дечица приемат таблетки и пак си мият зъбите с флуорна паста? Shocked  Наистина се обърках тотално и мисля да прекратя сагата с Зимафлуора.Confused
Може би ние бъркаме някъде........ Rolling Eyes


Нашите дребчовци още не могат да плюят пастата и я гълтат, докато по-големите деца могат. Това е.

# 24
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: Ellypr


По-големите деца си жабурят устата и плюят пастата. Само нашите, малки маймуни са пастоядци  Wink  Grinning .


Цитат на: Vivi
Нашите дребчовци още не могат да плюят пастата и я гълтат, докато по-големите деца могат. Това е.


Аман вече.......Embarassed  Благодаря Ви! Ма нали съм си Тома неверни, помислих първо за лигавиците в устната кухина...... Confused

# 25
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vivi
...Триза. Мъжът ми каза, че тази фирма произвежда само четки за зъби и би трябвало да ги прави най-добре .....
.....
....паста за зъби без флуор ....


Триза произвеждат също така четки и аксесоари за коса Stuck Out Tongue  Laughing  Но мъжът ти е прав, едни от лидерите са. Орал-Б са със същото качество, според мен даже по-добри  Wink Браун работят в комбинация с тях за електрическите си четки, което ми вдъхна още повече доверие. Освен това имат превъзходни конци за зъби. Сашко вече се опитва да ги ползва - много е смешно!  Laughing

За пастата за зъби без флуор, Милдекс имат една хомеопатична паста за зъби. Не е специално детска, но според мен става перфектно за деца. В нея няма флуор, нито мента. С натурален екстракт от грейпфрут и още нещо беше и много я бива. На Боарон също имаше някаква хомеопатична паста, пак без флуор, но е доста скъпа.
Макар че, честно казано, количеството флуор дето гълтат с пастата не е чак толкова голямо. Повече трябва да се внимава с минералната вода! Хубаво е да се изчислява горе-долу какво количество флуор приемат с нея, ако изобщо пият минерална вода, разбира се. На всяка бутилка си пише съдържанието в мг на 1 литър вода. И така след това евентуално се додава Зимафлуор, така че да се добие съответната дневна доза:
 - 0,250 мг до 1 годинка
 - 0,500 мг над 1 годинка

# 26
  • Мнения: 1 533
Цитат на: klamerche
Вики от днес е с 16 зъба


 Sunglasses klamerche, Яна и тя закова 16 зъба малко преди Коледа Simple Smile И аз купих паста на Астера с аромат на ягода, но една приятелка зъболекар ми каза че не я препоръчва особено и мисля да взема друга. Четка й взех на Орал Б. Иначе с миенето на зъбите - миене е силно казано Laughing Слагам съвсем малко пастичка и тук таме уцелвам по някой зъб! Усъвършенствам процеса постепенно!

# 27
  • Мнения: 1 278
Цитат на: _kalina_k

 ...паста на Астера ...не я препоръчва ...


Предполагам, че заради микрогранулите в нея. И аз недоумявам на кого може да му хрумне да сложи микрогранули в детска паста за зъбки  Confused Детският емайл е толкова нежен!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
ЩЯх да пускам такава тема  Grinning
Аз защо не откривам детски четки за зъби? И в Била не видях, в кварталните аптеки няма, вие откъде ги купувате?
Всички ли давате Зимафлуор на децата си? Аз съм резервирана към всякаква химия, тази много полезна ли е?
Имаче мисля, че моят бандит лесно ще се научи - много обича да си играе с четка за зъби и само дебне да докопа някоя!

# 29
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Demetra


Предполагам, че заради микрогранулите в нея. И аз недоумявам на кого може да му хрумне да сложи микрогранули в детска паста за зъбки  Confused Детският емайл е толкова нежен!


Точно заради микрогранулите. Синът й е на 3 и половина и не харесвал пастата, защото имало "пясък" вътре Simple Smile

# 30
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Karen
ЩЯх да пускам такава тема  Grinning
Аз защо не откривам детски четки за зъби? И в Била не видях, в кварталните аптеки няма, вие откъде ги купувате?
Всички ли давате Зимафлуор на децата си? Аз съм резервирана към всякаква химия, тази много полезна ли е?
Имаче мисля, че моят бандит лесно ще се научи - много обича да си играе с четка за зъби и само дебне да докопа някоя!


Здравей,
Аз взимам и от Била, но детските четки и пасти са на бебешкия щанд, при шишетата и бибероните. Явно са решили, че там им е мястото  Rolling Eyes  Laughing . И не винаги имат четки за най-малките. Иначе в нашата аптека има също, но пак не винаги има четки за малки дребосъци.
Въобще ми прави впечатление, че българските търговци, смятат , че зъбите се мият след 4 години  Shocked  Grinning .

# 31
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Karen
Аз защо не откривам детски четки за зъби? И в Била не видях, в кварталните аптеки няма, вие откъде ги купувате?

В "Штъркел" има на Чико и на Триза. Нашата Триза е от там.

# 32
  • Мнения: 3 379
На Чико е доста удобна. Гого е малък, но понеже си има 4 зъбчета и реших да купя четка и му ги търкам само с водичка сутрин и вечер, той вече схваща идеята Simple Smile Четкате е добра, но е около 5 лв, така че ако се сменя често, ще излезе по-скъпичко.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Мерси, купих четка накрая. Аз в Била търсех на щанда за пасти, а трябвало на бебешкия.  Grinning

# 34
Zapochnahme s chetka na Chicco,no bez pasta.Sled kato se poiavi i pastata dalgo vreme mi triabvashe da naucha princesata,che tia ne se iade.Kakto i da e,nakraia go razbrahme i tova,pliueneto beshe zabaven moment,plakneneto oshte poveche.Posle dodide problema,che ne davashe az da tarkam zabkite,a tia samo leko gi zamazvashe,no nakraia namerihme reshenie..,kupihme chetka s vartiashta se glava na Oral b,malko sa skapichki ,no varshat chudesna rabota.Drebosachka e mnogo dovolna i zabkite sa cistii,taka che i mama e dovolna  Stuck Out Tongue

# 35
  • Мнения: 1 187
Е и ние купихме четка на Чико, но за сега се въздържам да не купувам паста, с нея ще започнем малко по нататък.

Общи условия

Активация на акаунт