Национална програма за саниране

  • 1 620
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 422
Здравейте, нашата кооперация искаме да се включим в програмата за саниране през новия оперативен период.  Звънях в министерство на регионално развитие, от там ми казаха да се обърна към общината. Звънях на разни телефони, никой не знае нищо. През седмицата ще отида на място  да питам. Преди това искам да събера малко инфо от първо лице, ако някой вече е минал този път.
Знаете ли към кой отдел в общината трябва да се обърна. В интернет четох, че се приемат заявления , въпреки че не е започнал новия оперативен период.
Ще съм много благодарна за всякаква информация , най - малкото от къде да започна.

# 1
  • Мнения: 13 532
https://www.bg-mamma.com/?topic=954356.285
Тази тема е за санирането , стара е, но  пък може някой да е споделил.

# 2
  • Мнения: 31
Здравейте, нашата кооперация искаме да се включим в програмата за саниране през новия оперативен период.  Звънях в министерство на регионално развитие, от там ми казаха да се обърна към общината. Звънях на разни телефони, никой не знае нищо. През седмицата ще отида на място  да питам. Преди това искам да събера малко инфо от първо лице, ако някой вече е минал този път.
Знаете ли към кой отдел в общината трябва да се обърна. В интернет четох, че се приемат заявления , въпреки че не е започнал новия оперативен период.
Ще съм много благодарна за всякаква информация , най - малкото от къде да започна.

Здравейте, виждам че не е писано по темата , но тъй като и ние бихме искали да се включим в програмата за саниране ви моля да споделите опит

# 3
  • Мнения: 193
Да побутна темата,някой  с актуална информация за програмата за саниране.

# 4
  • Мнения: 812
Да подбутна малко темата
Има ли някой ,който е извървял пътя към санирането по тази програма.
В сайта  на Министерството на регионалното развитие и благоустройство вече има публикувана информация за програмата,насоки за кандидатстване.
Но ми се иска да получа информация от човек ,който се е занимавал с това .

# 5
  • Мнения: 1 029
Какво по-точно искаш да знаеш? Има насоки и там ясно е написано - критерии, максимални суми отпускани на общините. В големите и средни градове ще одобрят сгради с над 70 апартамента или РЗП над 5000 м2.
Ще се полагат само топлоизолации, сменят дограми, осветление в общите части.

# 6
  • Мнения: 162
Някой случайно да има информация кога смята МРРБ да обяви одобрените за саниране блокове?

# 7
  • Мнения: 193
Някой случайно да има информация кога смята МРРБ да обяви одобрените за саниране блокове?
И аз това се чудя,уж за 3 месеца щяха да излязат с класирането,а то мина ....от 15.12 започва прием за 2 процедура, която ще е 80% на 20%.Започнали да се обаждат по общините за отстраняване на нередности,но до тук ,кога ще излезе класирането никой не знае

Общи условия

Активация на акаунт