Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 22 324
  • 513
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 71
Здравейте, бих искала да питам и вас Simple Smile
Днес бях на ендокринолог за консултация. Висок пролактин (835, при норма до 635...) Според мен хормона не беше изследван правилно. 7-8 минути чаках права пред лабораторията, след това 3-4 минути поседях на стола и ми взеха кръв за изследване за пролактина.....С Хашимото съм от 8 години, Л-тироксин 50мг. Оплакванията ми бяха нередовен скъсен цикъл: започна да ми идва на 20-24 ден, при нормален 28 дневен цикъл преди, като юли ми дойде дори на 14 ден от цикъла. Всички други хормони са в норма. И ме насочи за ЯМР, със съмнения за аденом....Та ми стана много интересно, дали не е малко прибързано...дали не трябва да повторя пролактина като изчакам 20-30 мин преди теста? И при висок пролактин, цикъла не се ли удължава или да липсва...не да ти идва на 20 дни....Някой като мен с висок пролактин и 20 дневен цикъл? Simple Smile)) ...А и забравих да кажа, на 44 годинисъм, ако има значение......според лекарката не съм в перименопауза все още....

# 211
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
С висок пролактин бях доста години и цикъл точен като швейцарски часовник. Относно изследването, повторете в друга лаборатория. Винаги са ме карали да лежа поне 20 мин на кушетката в лабораторията, преди да ми вземат кръв. Като дори при вземането на кръв трябва да съм легнала. Един път се случи така, че едно детенце колабира, докато му вземаха кръв, аз се стреснах и скочих от кушетката. Накараха ме да лежа нови 20 мин. Пролактинът е стресов хормон и е много важно да се изследва възможно най-рано сутрин след ставане и да се полежи в лабораторията.

# 212
  • Мнения: 206
Задължително повторете.
Относно лежането, при мен до сега във всички лаборатории са ми взимали кръв непосредствено след като вляза! И цикалаб, и рамус, и хера и на позитано (не помня коя беше там).  Единствено в Блокс (бизнес парк) са ме карали да се отпусна на стола пред лабораторията 15-20 минути и тогава да вляза.

Иначе не ви е много завишен. Моят беше сигурно 5 пъти над нормата, а сега заради Достинекс е в пъти под нормата, но лекарят казва, че не е проблем.

# 213
# 214
  • Мнения: 71
Благодаря ви за отговорите Simple Smile
Днес си взех резултата от ЯМР. Аденом няма, което е супер, разбира се. Ще го видим този пролактин какъв му е проблема Simple Smile

# 215
  • Мнения: 722
Здравейте, моля за мнение за добър ендокринолог по повод аденом на хипофизата.Няма значение в кой град се намира, стига да прави онлайн консултации.

# 216
  • Мнения: 42
Здравейте, миналата година септември месец правих ЯМР в Иван Рилски и ми откриха аденом. Несекретиращ бил и ми казаха след 1 година пак да направя. Тази година ходих септември месец на ендокринолог с идеята да ми назначи ЯМР. Да ама не, не можела? Звънях на още лекари директно да питам дали някой ще може да направи това. Получих отговори от сорта на: "Не се занимавам с бюрократщини" - Отново си казах "Всяко зло за добро." От скоро имам допълнителното ми здравно осигуряване от работата ми и ме одобриха, обаче не работели с Иван Рилски. Казвали са ми, че било хубаво да се направи в същият ЯМР. Въпроса ми е как да постъпя, да хвърля една камара пари, които нямам в излишък и да отида пак там или да отида на друго място?

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Намираш си ендзокринолог, работещ в отделение в болницата...приема те, някога не се лежи, пускат всякакви изследвани + ЯМР и всичко е ок Simple Smile

# 218
  • Мнения: 407
Здравейте, знаете ли по процедура МКБ Е22.1. какви изследвания пускат, оставало се половин ден в болницата, но ми се струва кратко времето, ако трябва прецизиране.
ЯМР прави ли се?

# 219
  • Мнения: 722
Зависи по коя клинична пътека сте.

# 220
  • Мнения: 407
Зависи по коя клинична пътека сте.
Трябва да взема направление по амбулаторна процедура №14, това ли е клиничната пътека.

# 221
  • Мнения: 722
Зависи по коя клинична пътека сте.
Трябва да взема направление по амбулаторна процедура №14, това ли е клиничната пътека.
https://www.hapche.bg/sites/default/files/na/nrd-za-meditsinskit … protsedura-14.pdf

# 222
  • Мнения: 407
Благодаря trada
Доста неща са описани, ще видим какво ще направят в болницата Blush

# 223
  • Мнения: 885
Има ли някоя от вас някакви странични симптоми от този аденом и като цяло висок пролактин. От много време, веднъж в седмицата за по един ден се случва да ми стане отпаднало и така да се чувствам през целия ден. На следващия ден всичко е ок и така до следващата седмица. От много изследвания, които направих единствено висок пролактин и аденом на хипофизата ми откриха, но лекарите не смятат, че е от него и вече не знам какво да правя.

# 224
  • Мнения: 722
Благодаря trada
Доста неща са описани, ще видим какво ще направят в болницата Blush
Сподели като минеш по тази процедура какво точно ти изследваха.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт