Вегетарианска тема - 15

  • 30 448
  • 767
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 4 305
Мигла, някакъв вариант на овесени ядки с мус от круша и банан - на пластове, напр. в най-красивите ви винени чаши, украсени с някакъв по-ярък плод.
Или вид гранола барче (ако блендираш овесените ядки с плод и после ги замразиш в готини формички), пак с някаква украса.

Тези дни наравих хумус от бял боб с пресен джоджен и зелен лук - много се хареса.

# 271
  • София
  • Мнения: 5 247
Иха! Супер, Харпи, не се сетих за  чаша!  Ще стане хубаво! Така ще поднеса! Благодаря!

# 272
# 273
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Зелен фасул и броколи на пара
Зелена салата с авокадо
Яйчена салата
Запеканка картофи и патладжани с домати
Спагети с пармиджано


Днес шпецле и някаква бърза зеленчукова супа. Супата от сладък картоф трудно беше изядена. Имам още един, чудя се къде да го сбутам, аз не го ям.

# 274
  • София
  • Мнения: 4 305
салата от краставици
салата от краставици и чушка
зелена салата с репички и пъдпъдъчи яйца
къри с булгур, зеленчуци и сейтан, поднесен с нарязан и препечен арменски хляб
има много сурови барчета в шкафа, но ми се въртят из главата сурови бонбони от кашу и матча

# 275
# 276
  • Мнения: 1 076
Картофи с розмарин
Салата с нахут и булгур
Хумус/бобена разядка с индийски подправки
Тиквички с ориз
Крем супа от жълта леща

# 277
  • Мнения: 1 179
Белена жълта леща /българска/ с кафява елда, подправки - кимион, резене, куркума и домашен микс от сушени зеленчуци.  Салата със зелении и авокадо, поръсена с белено конопено семе. Десерт - шоколад, ама не съм го правила аз Simple Smile

# 278
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Супа с ориз (морков, целина, лук и ориз) добре стана

Картофени бухтички, към тях моцарела и зелена салата

Пица Маргарита

Родопска закуска

# 279
# 280
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Хумус
Салата глухарче,рукула, домат,моцарела, авокадо
Зелена салата
Пържени картофи
Пържени филии

Пица от карфиол в тигана

# 281
# 282
  • Мнения: 1 076
Овесени бухти
Спанак с басмати ориз, кокос и нахут
Крем супа от кашу и сушени гъби с мини кнедли
Пица домашна, с пълнозърнесто тесто
От пица тестото - мекици
Къри хумус
Супа от киселец и спанак
Басмати със зеленчуци и тофу

# 283
  • София
  • Мнения: 4 305
Напоследък нямам време и вкъщи се кара на салати.
Правих паста с домати и маслини.
Тази вечер ще е веган баница със спанак, булгур, зелен лук, орехи и хранителна мая.

# 284
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ася, знам, че преди беше писала как я правиш пицата от карфиол в тиган, но аз не записах, а сега като я гледам и ми текат лигите! Моля пак да напишеш как я правиш. Пиши и каква е консистенцията на блата - сещам се, че беше казала, че в блендър, но с моя новия, може и на пюре да излезе (правих си песто с него, и нали още не съм правила всичко, та пестото стана на пюре, сгъсти се, но си е 100% хомогенно Simple Smile та ще трябва да открия на каква скорост и колко да правя домашното песто с него).

Тия дни в нас имаше таратор, супа от спанак и последните соеви късове (такова нещо повече няма да купувам, едвам ги довършихме, не ни харесваше структурата - баш като месо); кюфтета от спанак; омлети; яйца на очи със заливка от кисело мляко + чесън + копър; царевичен хляб (просеник); гювечета; торта с блатове медовик и кондензирано мляко от канче с вкус на кафе, наръсих я с орехи и сушени червени боровники (и се подмята вече 5ти ден в хладилника, нещо не се одобри много от мм, аз я дояждам, та ще се подмята поне още 3-4 дни); препечено тофу на тиган със соев сос и зеленчуци, за основа беше червен ориз.

И днес трябва да готвя, а не съм решила какво - може би ще е оранжева леща с индийски подправки и пак ще сваря червен ориз.

Общи условия

Активация на акаунт