Вегетарианска тема - 15

  • 30 442
  • 767
  •   1
Отговори
# 570
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Тити, само листата. Но не си падам много по тученица.
Днес гнезда от тиквички с яйце. И малко пармиджано. Рецептата беше на фурна, но при 45° С изобретих рецепта на тиган. ММ , недолюбва тиквички, но тези ги одобри много. Салата от зелен фасул, малко е преминал сезона му, и домати. За довечера ще го мисля.
Bleu, моят проблем май е възпаление на дебелото черво, но и на ишиаса Disappointed Relieved

# 571
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз ям и стъблата, но само тънките. По-дебелите ги махам.

От морковени листа правя песто с печен слънчоглед

Данилу, какви подправки слагаш на тиквичките. Добавяш ли нещо друго към тях?

# 572
  • Мнения: 1 076
Супер идеи сте дали, благодаря ви. КТо начало ще направя пастет от кашу и чечина. Трябва само да смеля нахут.
Харесах днес и едни рулца нори в пълнеж от кашу и зеленчуци, сушени в дехидратор. Може би ще ги пробвам.

Днес в нас:
Овесени палачинки с меласа и с ягодово сладко
Хляб пълнозърнеста спелта в машината
Къри от кокос, нахути спанак с басмати
Веган баница
Салата със зеленчуци  от градината  - краставици, домати, лук

Утре ще му мисля 🙂

П.с. Bleu, съхранявам в стъклени кутии от над 10 години. Пликчетата се мият. И в кърпа промазана с восък съхранявам. Зависи кое в какво се запазва най-добре. Благодаря за съвета, знам, че е добронамерен.

# 573
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
В нас, освен таратор и салати се преработих и направих и запеканка с тиквички

Wednesday28 , какъв е този Качамак с гъби и зелении?

# 574
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Аз ям и стъблата, но само тънките. По-дебелите ги махам.

От морковени листа правя песто с печен слънчоглед

Данилу, какви подправки слагаш на тиквичките. Добавяш ли нещо друго към тях?
Ася, не сложих други подправки. Нарязах ги на лентички с рендето, задуших ги с малко сол и зехтин, за да омекнат, добавих белтъците( за нас 2), навих ги на гнезда с голямата вилица. Като се стегнаха сложих щипка пармиджано и по жълтък вътре.
Wednesday, сподели рецептата за рулцата мори. Имам половин плик с нори и нещо не ми иде вдъхновение.

# 575
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Добра идея с белтъка, той ги стяга.
Може да пробвам.

Днес мъжът ми купил една зелева салата, дояла му се. Толкова е сладка, че за десерт става! 😡
Затова мразя да пазарува, кисело и прясно мляко поръчах, такива неща влачи...

Аз направих салата домати, краставици, рукула и моцарела.
Утре ще трябва да готвя...

# 576
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес не готвих имахме суши от вчера и разни неща останали.
Утре ще е нещо с карфиол.
С храненето и аз съм без часове  и не спазвам семейното разписание.
Много горещо и все вечер готвя, денем ще се сварим ако пусна котлона.

# 577
# 578
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
броколи в сос от синьо сирене; запекох в тиган кашу с инийски подправки и добавих 1 с.л. олио, че след като го измих, започна да ми се захваща. Разкош стана! Пекох и малко бадеми пак на тигана (първо тях) само със сол.

danilu - следващия път и една снимка, че се чудя сега, настъргани ли са били тези тиквички, и как точно са на гнезда и т.н. Simple Smile

# 579
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Скрит текст:

Това е оригиналната снимка. Моите не станаха толкова красиви, но вкусни -Мдаааа....
Тиквичката се реже като спагети на лентички. Аз имам специална белачка за правене на такива, но точно онзи ден ме мързеше да плескам из кухнята. С уредчето стават дълги и тънки лентички, но и така може.
Габри, копирах си линка за палачинките. Но утре ще пробвам кокосовите. Тази вечер правих ленено хлебче с кокосово масло.

# 580
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Кекс обикновен.
Стир фрай нудълс със сусамено олио, гъби, броколи, моркови, соев сос и сусам.
Гуакамоле (купешко, био, но ужасно на вкус).
Праскови и сини (тук им казват на този сорт black plums) сливи, в сезон са и са много сочни и вкусни. Снимката е от нета.

# 581
# 582
  • София
  • Мнения: 1 832
Сладкиш с банани, кокосови мляко, масло, стърготини, орехи, сока на половин лимон, бакплувер, две блокчета черен шоколад и малко брашно от лимец

# 583
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бананов шейк
Крем супа - картоф,праз,тиквичка
Чушки и праз на тиган с просо
Таратор
Шпецле с жълто сирене

# 584
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:

Това е оригиналната снимка. Моите не станаха толкова красиви, но вкусни -Мдаааа....
Тиквичката се реже като спагети на лентички. Аз имам специална белачка за правене на такива, но точно онзи ден ме мързеше да плескам из кухнята. С уредчето стават дълги и тънки лентички, но и така може.
Габри, копирах си линка за палачинките. Но утре ще пробвам кокосовите. Тази вечер правих ленено хлебче с кокосово масло.
ооооо красиви! Но ми звучи пипкаво, или греша?

Общи условия

Активация на акаунт