“Masumiyet”(Невинност) с Мехмет Асланту, Хюлия Афшар, Дениз Чакър и Серкай Тютюнджу

  • 30 148
  • 402
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 864
Flowers LeavesМного манипулативна тази Хале, бе..тц тц!
Като кукловод непрекъснато жонглира и току подръпва нечия връвчица, докато доволно се подсмихва като същински сериален злодей, нищо, че вече на карикатура избива с тази еднотипна злоба и манипулативност зад размазания фон.
За да е интересен един образ, особено отрицателен, трябва поне малко нюансиране, малко контраст да има - а при нея само черно, вече чак ми доскучава с постоянните маневри.

Animal SnakeСемейството на Тимур са все така противни, като геометрична прогресия ескалират, ама за съжаление никога не срещат заслужен отговор и отпор.
Смиреното и деликатно мълчание на Бахар започва да ме изнервя, чакам в най-скоро време да ѝ прелее чашата и да помете пислиците, барабар с неверния си плазмодий..ама да видим кога и дали...

Flowers AppleЕля и Илкер бяха най-интересното в епизода - противоречивите емоции бяха много убедително изиграни, а и Серкай ми разтуптява сърцето, колкото и да не одобрявам характера на героя му..

Animal SquirrelМного съм любопитна и каква игра играе психоложката, доста убедително преметнаха Илкер, а аз се успокоих, че героинята няма да бъде поредната подведена по чара му Relaxed

Не ви ли се иска вече да се случи нещо в сюжета, което да внесе поне малко баланс на всичката лошотия и мизерии, които задкулисно въртят от всички страни - Хале, Бану, Тимур, бабата, лелята, братовчедката - хронични интриги без капка възмездие - вече 7 епизода.
Понякога чувството за несправедливост е задушаващо!

# 181
  • Мнения: 360
Имаме озет и снимки
 8. BÖLÜM ÖZETİ
Harun, tuzağa düştüklerini anlar ve önlem almaya çalışır fakat Bahar, Timur tarafından akıl almaz şekilde kandırılır ve Harun’a olan güvenini kaybeder. Düştükleri acımasız tuzak, mahkemede korkunç bir iftira olarak karşılarına çıkar. Bahar, kızının davasını satmakla suçlanır ve bu korkunç suçlamayla gözünün önündeki perdeyi söküp atar. Hem, Timur’dan boşanmak için hem de Ela’nın, İlker’i aklayan ifadesini geçersiz kılmak için düğmeye basar. Bahar’ın Ela’yı psikiyatri heyetine sokma kararı Ilgaz cephesini karıştırır. Diğer yanda, annesinin düşürüldüğü durumu hazmedemeyen Ela, Bahar’a yardım etmek için radikal bir adım atar ve bu adım onu, bütün iradesiyle uzak durmaya çalıştığı İlker’e götürür. Bahar ve Harun, kendi yöntemleriyle Ilgazlar’a karşı harekete geçer. Ela’nın dengesi İlker tarafından bir kez daha sarsılırken, gerçek deprem ise Ilgazlar’da yaşanır.[/img][/img][/img][/img][/img][/img][/img][/img][/img]

# 182
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
Харун разбира че са попаднали в капан и взима мерки, но Бахар, жестоко изиграна от Тимур губи доверие в Харун. Капана в който са попаднали, се появява отново като жестоко обвинение по време на делото. Бахар е обвинена че е продала делото на дъшеря си и пред тези жестоки обвинения сваля заблудата от очите ѝ. Решава хем да се рсзведе, хем да направи така, че оправдавашите Илкер ооказания на Еля да загубят тежест. Илгаз са объркани пред решението на Бахар да изправи Еля пред психиатрипна експертиза. Еля, която не може да приеме положението в което е попаднала майка ѝ, иска да ѝ помогне и това я кара да предприемв радикална крапка, кпято я води към Илкер от кохто с цялата си воля се опитва да стои далеч. Бахар и  Харун съа свои методи се опитват да се изправят срещу Ългаз. "Равновесието" на еля за пореден път се разбутва от Ългаз, но истинската буря ще се вихри в семейство Ългаз

# 183
  • Мнения: 1 496
Hug



Toxic relationship on the way.. Joy
Илкер добре ги върти и двете, ама май май наистина изпитва нещо към Еля, колкото и да е луд и нарцистичен .. Hushed
Исмаил каза, че е видял " всичко, което е направило онова момиче онази нощ" .. дали Еля има също толкова вина колкото и Илкер?

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 19:01 от ani_zh

# 184
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
Hug



Toxic relationship on the way.. Joy
Илкер добре ги върти и двете, ама май май наистина изпитва нещо към Еля, колкото и да е луд и нарцистичен .. Hushed
Исмаил каза, че е видял " всичко, което е направило онова момиче онази нощ" .. дали Еля има също толкова вина колкото и Илкер?
Превод
Еля: Това, което ми разказваше, не беше приказка.
Исмаил: Видях какво направи на онова момиче.Всичко
Еля:Да се влюбиш в един нарцист.
Бирдже: Ирем, щастлива ли си?
Ирем :Какво е щастие? Нашето е старост в младостта.
Адвокатката на Ългаз :Зашо взехте твзи пари от Харун Орхун?
Бахар :Не съм взимала пари!Не съм взела онези пари!
Еля: Ти си наистина плашещ човек.
Илкер :Аз не съм страшен, но ти се страхуваш. Извинявай, ама ти вече се върна при мен.
Еля: По-добре да се хвърля във водата, отколкото да ти доставя това удоволствие. Ако не се върнеш веднага на брега, наистина ще се хвърля!
Илкер :Затова съм влюбен в теб. А знаеш ли ти защо си влюбена в мен? Защото знаеш, че ще се хвърля във водата заедно с теб.
Илкер:Отново двамата сме на граница. Или ще изплуваме, или ще потънем. Избирай. Каквото и да ни се случи, каквото и да изживеем, ти си с мен.

# 185
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
Момичета гледам онлайна и имам чувството, че Илкер наистина е психично болен- гушка се с Ирем, отвлече Еля с онази яхта и сега, какво ? Мисли ли, че Еля ще му прости... Тимур е толкова отвратителен, колкото гадната му любовница... Изписаха куп глупости за Бахар и въпреки това се разведоха...

Слагам с крит текст превода на разговорът на Илкер и Еля.

Скрит текст:
- Няма ли да разговаряш ?
- Много ли ти е весело ..
- Не ми е весело... скучая по теб, по този човек, които бях... близо до теб
- Когато бяхме заедно ти беше лъжец, сега си съшият.
- Бях глупав, но сега съм тук близо до теб.
- Тези думи са безполезни, както и ти.
-Ела , давай
- Прав си, страшен човек си.
-Не, Ела ! Страхуваш се, но напразно. Виждам те, ако и ти го видиш, може би инатът ще  свърши...
-Ако в моментално не обърнеш към брега, ще скоча във водата, не вярваш ли?
-Ще скоча, без да ми мигне окото, защото съм ВЛЮБЕН В ТЕБ ❤ Знаеш ли защо си влюбена в мен? Понеже ще скоча заедно с теб, ние сме отново заедно. Ти си с мен тук или на дъното на морето - зависи от теб! Но ти си с мен! Въпреки всичко, ти си с мен  !
Докторката каза на Еля, че Илкер страда от НАРЦИЗЪМ ! Но Еля не повярва и след това чете за болестта
Бащата на Илкер е видял всичко и е бил там. Каза твоят син го направи, видях синът ти, какво направи.

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 23:44 от Габриела Радева

# 186
  • Мнения: 360
Момичета гледам онлайна и имам чувството, че Илкер наистина е психично болен- гушка се с Ирем, отвлече Еля с онази яхта и сега, какво ? Мисли ли, че Еля ще му прости... Тимур е толкова отвратителен, колкото гадната му любовница... Изписаха куп глупости за Бахар и въпреки това се разведоха...

Слагам с крит текст превода на разговорът на Илкер и Еля.

Скрит текст:
- Няма ли да разговаряш ?
- Много ли ти е весело ..
- Не ми е весело... скучая по теб, по този човек, които бях... близо до теб
- Когато бяхме заедно ти беше лъжец, сега си съшият.
- Бях глупав, но сега съм тук близо до теб.
- Тези думи са безполезни, както и ти.
-Ела , давай
- Прав си, страшен човек си.
-Не, Ела ! Страхуваш се, но напразно. Виждам те, ако и ти го видиш, може би инатът ще  свърши...
-Ако в моментално не обърнеш към брега, ще скоча във водата, не вярваш ли?
-Ще скоча, без да ми мигне окото, защото съм ВЛЮБЕН В ТЕБ ❤ Знаеш ли защо си влюбена в мен? Понеже ще скоча заедно с теб, ние сме отново заедно. Ти си с мен тук или на дъното на морето - зависи от теб! Но ти си с мен! Въпреки всичко, ти си с мен  !
Докторката каза на Еля, че Илкер страда от НАРЦИЗЪМ ! Но Еля не повярва и след това чете за болестта
Бащата на Илкер е видял всичко и е бил там. Каза твоят син го направи, видях синът ти, какво направи.
не разбирам много турски, но след превода за който благодарим и то на най вълнуващите сцени... Доста интересна серия ни очаква дано ни пуснат фрагмен...Интересно само какво е заключението на комисията за Еля.. Щом е видял сина си значи е той ама интересно този студен татко кой вятър ги е довял там по същото време на тази вила

# 187
  • Мнения: 8 927
Еля ме ядоса ,че не изтряска Илкер в морето а му се поддаде веднага.
Все повече негативи обира персонажа как ще го харесаме не знам.До последно се надявах да не е той ,но като са го видяли и този до сега за какъв си мълчи? Без коментар!
Тимур и компания гадинки ми идват в повече...
Сърма пак ги оплете едни кошници....

# 188
  • Мнения: 1 496
Hug

И аз гледам епизода, и ще си кажа, че погледът на Серкай и въобще изражението му накрая .. побиха ме тръпки Fearful  
Вече и аз започвам да си мисля, че Илкер използва и двете - просто така му е угодно. Иначе на пристанището, когато си говореха за родителите, Илкер каза, че едва ли не би било супер, ако неговите се развели още при раждането. И стори ли ми се или очите му се насълзиха? Защото призна, че може би е щял да бъде друг човек ..
И аз исках Еля да го бутне от яхтата Joy

# 189
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
Котенце не знам, може би в следващият епизод ще се разбере, но не се знае бащата до колко е видял всичко, може само да е видял как Илкер я удря със стола и до там, но кой е довършил може и да не е видял... Аз понеже подразбирам турски и сега ще сложа момента и преведа най-важните моменти.


Илкер казва, че този човек НЕ е баща ми.
Хале- Почакай, какво е станало.
Илкер казва, че не го е пуснал във фирмата и че този човек НЕ ми е баща.
Хале- Какво ? Браво на теб. Позор.
Бащата- Хале спри или ще ти  разбия сърцето.
Хале- Сърцето ли ? Исмаил ти разби сърцето ми. Изгони синът ми. Синът ни, снаха ни, децата изгони ги. Не го забравяй, Исмаил. Не го забравяй. Не смей да го забравяш. Този ден не забравяй.
Хале спри. Какво направи синът ми ? Какво направи ?
Исмаил- Спри или ще стане лошо. ЗАЩОТО ОНАЗИ ВЕЧЕР ВСИЧКО ВИДЯХ. ВИДЯХ. ЗАЩОТО БЯХ ТАМ. ЗА НЕЩАСТИЕ ВСИЧКО ВИДЯХ. ТОВА МОМИЧЕ... ВИДЯХ, КАКВО Ѝ СЕ СЛУЧИ. ВСИЧКО ВИДЯХ. ВИДЯХ СИНЪТ ТИ, КАКВО НАПРАВИ.
Еля разказва, как я е боляло главата и е искала да се обади на полицията.


Илкер- Отговори, татко. Какво си видях ?
Исмаил- Ти се прицели, нали ?
Хале- Какво си правил там ? Какво видя ?
Исмаил- Каквото каза той ! Какво разбрахте от моите думи - той!
Илкер- Той не може да си отиде, майко.
Исмаил- Този скитник ме въведе там, не можах да се въздържа. Веднага идвам при теб.
Бащата на Ирем- Боря се с бандата Илгаз. Сега започвам !
Исмаил- Стои си там, където трябва Хале ! Сега ще знаеш, къде са границите !
Еля- А ако все още вътрешният ми глас ми говори, че не го е направил той ?
Бахар-Твоят вътрешен глас лъже, Еля.
Илкер- И аз също искам да се уверя, че не съм ѝ го направил.
Еля- Аз съм много болна, така ли ? Защо така ?
Илкер- Какво съм ти направил ? Защо толкова силно ме ненавиждаш ?



Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 00:40 от Габриела Радева

# 190
  • Мнения: 1 496
. Габи, за фрагмана Flowers Cherry Blossom

Успях да хвана един кадър от фрагмана съвсеем в началото, където се вижда как някакви трима влизат във вилата, и май Еля също е там .. ще се опитам да го прикача. Ей тия така ме държат в напрежение .. суупер интересно ми е Smirk

П.С. - да ме извиняват, ама това определено не е полиция за мен ..

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 00:44 от ani_zh

# 191
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
Серията сноши мимхареса. Малко прекалено ми идва това дъържание на Хале и Бану - все есмо са древногръцки божества и те решават съдбата на всички, всеки греши, само те безгрешни.Но пък ще го преживея. Колвлото се върти.

Имах си традиция да си вадя цитати от серията, щемсподеля тези от 7 и 8 серия.

7серия
Ирем не може да се откаже от страховете си. Страхува се от загубата. Защото да загуби Илкер означава да се изправи пред себе си. "Да, споделих години от живота си с грешен човек", "Да, бяхме заедно, но всъщност бях много самотна", "Усмихвахме се в социалните мрежи, но зад бляскавите филтри бяхме много нещастни." Развода означава "Вижте ме, аз се провалих". Вижте, не се покупи, проблемът не е в него, а в мен. Защото аз съм женското пиле. Разведохме се, защото не бях достатъчно жена. Не свих гнездото си. Бракът е успехът на жената, развода - нейният неуспех. Защото бракът е щастливият край във всички приказки. Защото приспиваме малките момипенца с приказки за тъжни принцеси, чакащи принца на бял кон. Тези момичета пораснаха и не се отказват от щастливият край. Дори и да са нещастни. Зашото всички приказки свършват там - няма нищо след щастливия край. Троята дъщеря не е първата, не е последната, не е единствена. Има толкова много жени, които съшо като Ирем са в плен на страховете си, не успяващи да избягат от нещастието си във връзките си , в брака си.

Дъшеря ти няма да поиска разрешение от теб. Защото това е неин изпит, не твой.

Разглезен, непостоянен, лесно изрича лъжи. Комплекс на Питър Пан - непорасналото момче.

Ирем и Еля... Като скоропоговорка за устните ми. Ирем е моята опора в живота. Статист. Проверено и одобрено  от мама и татко бъдеще. Обичам я. Разбира се, че я обичам. Тян  моето минало. Памет. Спомени. Толкова сме си свикнали един с друг, толкова не се страхувам да я загубя, че понякога забравям, че я обичам. Да, обичам Ирем. Но любовта е друга тема.Любовта е трудна, дълбока тема. Любов... Името е Еля. Еля - истинско приключение, истинска заплаха. След всичко преживяно - заплаха за свободата ми, за мен самия, за сърцето ми, Еля.

Наричаш заплахата любов, правилно ли те разбирам?
Любовта не е ли заплаха? За сърцето ни, за ума ни, дори за душевното ни здраве.

*****
8 серия
Психоложката : Еля, според мен Илкер Ългаз е нарцисист.
Не ти говоря за глезотия, нахалство или егоцентризъм. Говоря тинза нешо по-объркано, нещо по-мрачно. Нарцисизъм е сериозно психологическо разстройство. Нарцисиста е влюбен в егото си. Егоистичен, избухлив, манипулативен, най-опасното е - нарцисиста не проявява емпатия. Не може да прояви емпатиянкъм никой освен към себе си. Не може да разбере чувствата, болката, гнева. За него човекът отсреща е невидим. Защото нарцисиста не вижда никой освен себе си. Той е господарят, другите са роби. Незначителни роби, грижещи се за неговите физически, емоционални и духовни нужди. Защото в света на нарцисиста всичко и всеки съществува за да се грижат за неговите нужди. Другите са за да му прислужват. За да му  обслужват неговите физически, емоционални и духовни нужни. Ако един ден както направи ти, тоест както си направила, ако човек му се противопостави нарцисиста смачква този човек.
Еля:Ако имате предвид онази вечер, моля Ви не правете като мама. Казах ви, че той не го не го направи
Психоложката : Ти не казваш "той не го направи", казваш "той не продължи". Не променя насилието, което е проявил спрямо теб. И това че е бил пиян не го променя. И най-важното, делото още продължава. Ти каквото и да казваш, все още не знаем Илкер Ългаз до каква степен е проявил насилие спрямо теб , ако е спрял къде е спрял.



# 192
  • Мнения: 864
Хайде, пресен-пресен превод на 8-ма серия! Благодаря на преводачите, днес ми е толкова тегаво, че ми оправиха настроението с тази хубава изненада!
https://ok.ru/video/2547475352183
https://archive.org/details/masumiyet-8.-bolum-x-264
https://fex.net/s/yflp1bf (7-дневен линк за гледане/сваляне)

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 22:28 от ♛𝐵𝑒𝒶 𝒮𝓃𝑜𝓌♛

# 193
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
Приятно гледане! ❤️
Едит. Излезнал е трвтия фраг


Бахар:Дъщерите ни имат нужда от нас.
Еля: Не си зад мен, тате. Където е Илкер, там си и ти. В раните ми си.
Исмаил:Илкер не ти е конкурент. В тази фирма той вече е нищо
Бану:Става нещо
Харун: Развалих тази игра на Хале
Ирем: Живота ти се срина, Бану
Хале: Око за око
Илкер: Дължиш ми обяснение
Харун: Заради справедливостта можете ли да си затворите очите и за мъжа ви?
Исмаил :Мислеше си "каквото и да направя, Исмаил няма да се разведе с мен", нали?
Еля:Знаеш ли какво е човек с цялата си душа да  устоява на сърцето си? Това е много проклета война, и да спечелиш си загубил
Илкер: Докара ни до дъното, мамо. Този път наистина.

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 21:40 от Aлекcандрa

# 194
  • Мнения: 864
Ку-ку! Привет!
Animal BeeИзгледах епизода снощи и този път няма да правя дълги анализи, защото само ще се повторя, ако отново се впусна в подробни обяснения колко съм възмутена и раздразнена от всичките машинации, които злите таласъми натвориха...
Flowers LeavesСамо ще кажа, че много ме подразни този типичен манталитет, с който направо пресоляват манджата на несправедливостите, когато дори нормални неща се вадят от контекст и използват в ущърб на някого - например "шокиращата" истина за това как Тимур се е натрапил на Бахар като ученици, забременил я е, а после незнайно как тя се оказва виновна, а той - нали е еркек, сух от водата.
Flowers CherriesХареса ми поведението на Еля, беше много убедителна, както и елегантния начин, по който двете терапевтки вкарват психологическите обяснения зад действията на главните персонажи.
Flowers HibiscusОсвен Бахар, любимка ми стана и приятелката на Харун, много ми допада финото ѝ излъчване, истинска класа!
Халето този път на моменти изглеждаше почти нормално, демек - виждаше се нещо повече от очи и зачатие на нос в мъглявината.. Satisfied

Имам големи надежди от фраговете, дано се пораздвижат малко нещата, че ми омръзна да гледам как Хале и Бану все се измъкват сухи от водата след поредната интрига!

Ето ви малко забавни моменти зад кадър. Дениз Чакър е коткарка като мен, още по-симпатична ми стана!

Общи условия

Активация на акаунт