Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Ваксини

• 26 199
  • 423
  •   1
Отговори
# 420
Всяко дете реагира различно на болести и лечения. Моята дъщеря е карала грип А и грип Б. Грип Б и ние след нея. Значи и двата бяха неприятни, но грип Б беше ужасно нещо, супер тежък и детето (и ние) толкова зле не е било при положение, че беше на 6г почти и имахме "опит" с боледуване. Слава Богу и при двата лекувани наврвеме коректно, не сме имали усложнения. Ковид тя не хвана, при положение, че вкъщи всички бяхме с Ковид, включая и сестра й, първия път на 7м. При сестра й и двата пъти с Ковид, имаше само температура. Първият път 2 дни, втория път 4 дни. Но само това, друго не. За мен Ковид при децата не се различава от всеки сезонен лек вирус. Грипът е доста по-тежък. Пак казвам единствено и само мое наблюдение.

# 421
  • Terra incognita
Докато бяхме болни от Ковид, изобщо не забелязахме кога и малката го изкара. Беше на 1г10м, вдигна 37.5 за няколко часа и това беше.
Синът ми, на 7г, имаше главоболие и Т 2-3 дни, мина и замина. Но грипът направо го разсипа, 6 дни с Т, брутална кашлица, накрая му се възпалиха и подуха и очите. Беше отчаян, горкият.

# 422
Не съм се интересувала от статистики за Белгия, където живеем. Снощи погледнах, че до четиригодишна възраст слагат ваксина срещу КОВИД само при изключителни обстоятелства. Синът ми боледуваше много до шест години, правеше много ларингити и почти непрекъснато беше вързан за инхалатора. Температура е имал точно три пъти в живота си. На 6 години спря да боледува. От тогава най-много запушен нос да има, почти не е кашлял.

Както писах преди, ваксината срещу КОВИД сложих, за да можем да пътуваме спокойно, защото ние пътуваме много. Всъщност аз си сложих ваксина пак по същата причина - заради заветния сертификат.

# 423
Имам въпрос, свързан с Превенар 13

Дозите се слагат на 2,4,6 месец, като бустерната е поне 2 месеца след последната доза.

При нас обаче са сложени 3, 6, 12 месеца. Бустерната ще я направим като е на 16 месеца..

Това, че са сложени с такъв голям интервал, прави ли ваксината неефективна?

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 09:08 от Luellis

Общи условия

Активация на акаунт