Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Ваксини

• 5 065
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Велико Търново
birdie, моля уточнявайте се ....и колкото и да обяснявате дали е ок или не, ние живеем в България и тук я слагат, а дали тези практика ще продължи не се знае

# 76
А някой знае ли нещо за ваксината за варицела? Дали я внасят вече в бг и може ли да се постави по желание?

# 77
А някой знае ли нещо за ваксината за варицела? Дали я внасят вече в бг и може ли да се постави по желание?
мисля, че е от препоръчителните и безплатни, вижте на сайта на МЗ.

# 78
  • София
мисля, че е от препоръчителните и безплатни, вижте на сайта на МЗ.
Не е безплатна, близо 100 лв е и трябва да се поставят 2 дози.

# 79
  • Terra incognita
Поредното безумие...100лв за ваксина срещу варицела. Вече почти навсякъде на 13м се поставя 4- валентна ваксина MMRV, като след 3м се поставя втора доза на варицелата. Тук е задължителна за родените след 2017 и е напълно безплатна за всеки, който иска да си я постави. Поставих я на сина ми, който е по- голям, възнамерявам о аз да се ваксинирам.

# 80
Не питах за цена, а дали я има вече в България, защото миналата годината ЛЛ ми каза, че само от чужбина можело да я купя. Общо взето личната никаква информация не ми дава, защото според нея "щял да си изкара шарката" Scream та, затова питам тук.

# 81
  • София
Знам, че може да се поръча в аптеката на Поликлиника България, но след всичко, което изтърпях с тях и на най-големият си враг не препоръчвам да стъпи при тях.

# 82
  • Terra incognita
Можеш да се допиташ и във фб групата Ваксини, там със сигурност ще ти отговорят.

# 83
birdie, моля уточнявайте се ....и колкото и да обяснявате дали е ок или не, ние живеем в България и тук я слагат, а дали тези практика ще продължи не се знае
Синфлорикс е добра ваксина.  Работи. Щом сте я направили- има защита към 10 щама. Но не към още 3. Които има в Превенар 13.
Просто, преди 9 години, Синфлорикс се замени от по-резултатната Превенар 13.
Това е. В този свят има прогрес.

Общи условия

Активация на акаунт